Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

modificare scurgere bucatarie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,974
  • Înscris: 03.12.2005

 raduk, on 18 februarie 2018 - 21:58, said:

Doar dacă este vorba de un imobil „înalt”, de peste 3-4 etaje. Vezi și răspunsul meu de mai jos. Posted Image

Nu se schimba legile fizicii temporar pana ajungi la etajul 2. O coloana oarecare va avea debitul optim cand e deschisa deasupra. Poti s-o rationalizezi oricum vrei ca sa para bine, daca faci pe dos, dar asta e realitatea. Pana si o sticla de apa se goleste cu debit mai bun (si mai putini stropi in jur) cand ii dai o gaura in fund.

#20
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
Tot respectul pentru legile fizicii de care spui... și eu țin cont de ele. Dar ai făcut tu ceea ce am spus eu și nu a funcționat? Posted Image

#21
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009

 gabriel1981, on 18 februarie 2018 - 21:29, said:

pai cata apa iese de la condens? as putea da fac o groapa mica  caci am prea mult de ocolit.

am inteles de la un instalator ca scurgerea pentru masina de spalat trebuie sa fie la 90cm inaltime

eu char nu am putut momentan sa fac scurgerea pentru condens,si am aplicat o ''inginerie'' romaneasca.tehnologie ultimul racnet.am o caldare la scurgerea de condens.in perioada asta ''produce'' ca 12 litri la 24 de ore.deci nu prea te sfatuiesc sa faci o "groapa mica"

#22
gabriel1981

gabriel1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 30.04.2012
condensul il las sa curga in gradina deoarece am un pic de panta iar camera tehnica nu am construi-to inca sa vad cum voi face scurgerea....mai e pana atunci,va multumesc tuturor

#23
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009

 gabriel1981, on 19 februarie 2018 - 00:47, said:

condensul il las sa curga in gradina deoarece am un pic de panta iar camera tehnica nu am construi-to inca sa vad cum voi face scurgerea....mai e pana atunci,va multumesc tuturor
si eu aveam optiunea asta dar nenea care a instalat centrala mi-a spus ca exista risc de inghet daca scoatem scurgerea afara .nu cred ca vrei sa nu functioneze centrala in miezul iernii

Edited by bogumilandia, 19 February 2018 - 01:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate