Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Canale TV care au involuat din momentul creării

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Ar fi fain să întocmim o listă cu aceste posturi TV.

Primul care îmi vine în minte acum este TVH!
Din televiziune de cultură ce oferea emisiuni educative mai ales pentru elevii de liceu și facultate, a devenit un post ce difuzează filme și documentare ieftine.

Edited by COS_TUG, 27 January 2018 - 17:09.


#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Toate sunt praf si abia o taraie sa supravietuiasca.

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 COS_TUG, on 27 ianuarie 2018 - 17:07, said:

au inevoluat
Vrei să spui, au involuat.


Au involuat toate, după cum se vede din nivelul de cultură (generală) al semenilor.

#4
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 ursamajor, on 27 ianuarie 2018 - 17:18, said:


Vrei să spui, au involuat.


Au involuat toate, după cum se vede din nivelul de cultură (generală) al semenilor.
Sa modifice cineva la titlu, mi-a scapat un „e”!

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

 COS_TUG, on 27 ianuarie 2018 - 17:07, said:

Ar fi fain să întocmim o listă cu aceste posturi TV.

Primul care îmi vine în minte acum este TVH!
Din televiziune de cultură ce oferea emisiuni educative mai ales pentru elevii de liceu și facultate, a devenit un post ce difuzează filme și documentare ieftine.
Și în listă intră ce? Cine decide? E gustul fiecăruia.
TVH s-a transformat.

#6
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 Kalman2007, on 27 ianuarie 2018 - 17:21, said:

Și în listă intră ce? Cine decide? E gustul fiecăruia.
TVH s-a transformat.
Da, dar nu in bine!

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

 COS_TUG, on 27 ianuarie 2018 - 17:23, said:

Da, dar nu in bine!
Asta e părerea ta. În audiențe a crescut deci lumea se uită pe acest canal.

#8
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
La unele, nu e de gust! Iti dai seama daca, spre exemplu, un post cultural a inceput sa difuzeze talk-show-uri politice a involuat!

#9
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Canale care au ce?

Canal stiu ca inseamna

Quote

canál1 sn [At: CARAGIALE, ap. CADE / Pl: ~uri, ~ e / E: fr canal, lat canalis] 1 Conductă (construită din beton sau din tuburi îmbinate, din șanțuri sau rigole) destinată să transporte lichide, în diferite scopuri. 2 (Fig) Mijlocire. 3 Albie artificială sau amenajată, care leagă între ele două mări, două fluvii, un râu cu un lac etc. și care servește la navigație, la irigări sau la construcții hidrotehnice. 4 Curs de apă îndiguit și drenat în scopul de a-l face navigabil, de a preveni inundațiile etc. 5 Cale de circulație pe apă (ținând loc de stradă) în orașele așezate pe mare sau pe fluvii. 6 Porțiune de mare situată între două țărmuri apropiate. 7 Formație organică, în formă de tub, care reprezintă o cale de comunicație în organismele animale sau vegetale (prin care circulă substanțele nutritive, secreții etc.) Si: canalicul.

"Inevoluat" nu stiu ce inseamna.

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

 COS_TUG, on 27 ianuarie 2018 - 17:25, said:

La unele, nu e de gust! Iti dai seama daca, spre exemplu, un post cultural a inceput sa difuzeze talk-show-uri politice a involuat!
Asta iarăși este părere personală. Dacă lumea nu dorește cultură ce să faci? Mai bine dai faliment? Este o afacere până la urmă. :)

#11
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Mai presus de gusturi, pe acest forum noi ar trebui sa promovam continutul de calitate al televiziunii!

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 COS_TUG, on 27 ianuarie 2018 - 17:28, said:

Mai presus de gusturi, pe acest forum noi ar trebui sa promovam continutul de calitate al televiziunii!
Te-ai gandit vreodata ca poate gusturile tale nu rezoneaza cu gusturile altcuiva?

#13
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Un alt exemplu : canalele PRO.
Cei de la PRO TV nu mai investesc deloc în emisiuni calitative. Acum bagă Mă însoară mama, un fel de Mireasă pentru fiul meu, iar unele s-au închis (Masterchef), "La Mărută" s-a distrus de când cu duelul ansamblurilor, etc. Foarte mulți se uită la ei doar pentru știri.
Celelalte canale PRO difuzează încontinuu numai reluări și aproape că sunt date uitării (mă mir că încă mai au audiență):
- PRO X (fostul Sport.ro) difuzează numai seriale, multe epsioade fiind reluate. A uitat de unde a plecat, numai de sport nu e postul ăla. Nu se pun știrile și câteva meciuri, plus că a ajuns PRO TV să difuzeze meciuri în locul lui;
- nu văd nicio diferență dintre PRO CINEMA și PRO GOLD, sunt pline de reluări aceste două posturi;
- PRO 2 nu mai difuzează deloc emisiuni, doar reluări și telenovele cât cuprinde;
- iar PRO GOLD nu mai e de mult de telenovele. S-au dus vremurile când difuza telenovele vechi.
Aceste posturi au involuat foarte mult după rebranding-ul din August.

#14
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Sunt ani buni de cand nu m-am mai uitat la televizor ... cu mici exceptii cand am bagat filme prin laptop, da in rest pa si la revedere. Cand am vazut ce porcarii absolute de emisiuni si reportaje pot sa scoata televiziunile noastre am luat decizia sa nu ma mai uit in viata mea la ele. Vrei sa vezi ceva interesant ? Bun atunci intra pe youtube, cauta canale profesionale cu video-uri exact despre ce te intereseaza pe tine si vei vedea acolo continut de calitate, aceeasi calitate cum era odinioara la televizor, daca nu chiar mai buna.

Edited by CeapaIndustries, 27 January 2018 - 17:45.


#15
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
@CeapaIndustries
Țin să te contrazic. Sunt câteva canale care încă sunt bune și pentru care merită să te mai uiți la TV (ID, Crime+Investigations, Discovery Science, Cinethronix, Cinemaraton, Rock TV, Magic TV).

ON: Cartoon Network și Boomerang au involuat de când au scos toate desenele vechi. Cele noi sunt de proastă calitate, atât ca grafică, cât și ca acțiune și personaje. Plus că cele două posturi mai sunt și 4:3, deci nici măcar nu au evoluat, nici din punct de vedere al graficii promo-urilor și al indenturilor. Cât de mult îmi plăcea grafica din 2006-2009 (City Era), una chiar foarte realistă, imitând imaginea unui oraș, iar acum e o combinație dintre Check It 4.0 și Dimensional, grafici care zici că sunt făcute pentru preșcolari. Idem și pentru Boomerang.

Edited by AndReW99, 27 January 2018 - 18:02.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AndReW99, on 27 ianuarie 2018 - 17:42, said:

- iar PRO GOLD nu mai e de mult de telenovele. S-au dus vremurile când difuza telenovele vechi.
Aceste posturi au involuat foarte mult după rebranding-ul din August.

Niciodată nu a dat doar telenovele vechi, cel mult seriale care nu mai încăpeau pe Acasă. Şi la lansare avea în principiu seriale care cu puţin timp (1 an) erau pe Acasă. Posted Image

Edited by alfa_alfa, 27 January 2018 - 18:01.


#17
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Baga aici toate posturile straine de documentare, filme, sport care au versiunea pe Romania. Sunt pline cu reclame si dau material audiovizual mai vechi decat versiunile dedicate altor tari (ex CEE). De exemplu Discovery si History, inainte cand erau versiunea CEE aveau doar promo si documentare relativ noi si bune, pe urma au trecut in versiunea dedicata pe Romania, au bagat reclame iar pe partea de documentare au bagat sezoane mai vechi (sau ce este ca lumea baga reclame la greu). AXN cand a aparut, avea niste filme super, promo din cand in cand, acum sunt 4 AXN-uri toate ragalii. Eurosport 1 SD cand ti-e lumea mai draga intrerupe tramnsmisiunea sportiva sa bage reclame in timp ce pe Eurosport 1 HD transmisiunea sportiva este LIVE

Edited by pascali_daniel, 27 January 2018 - 18:08.


#18
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,414
  • Înscris: 08.02.2011
Televiziunea este o afacere, daca nu face profit nu are motive sa mai existe.   Se difuzeaza numai reluari si filme ieftine pentru reducerea la maxim a costurilor si maximizarea eficientei.

Daca nu ai incasari la ce-ti foloseste sa difuzezi emisiuni de cultura ce nu aduc venituri din reclame ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate