Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

Canale TV care au involuat din momentul creării

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
La cât de multe inepții și aberații postează coș_ciug în ultima vreme, ar trebui să avem un moderator al ariei numai pentru el...

#20
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postmodoran, on 27 ianuarie 2018 - 18:02, said:

Televiziunea este o afacere, daca nu face profit nu are motive sa mai existe.
Din moment ce ceri taxa de retransmisie per abonat daca vrei sa bagi reclame atunci renunti la taxa per abonat.... ori maresti taxa de retransmisie per abonat in caz ca nu-ti ajung banii ca sa transmiti acel post. Numai in Romania abonatii sunt luati de prosti platind si taxa per abonat vazand si reclama iar bonus vad sezoanele mai vechi. Bine au facut cei de la RCS ca si-au batut poola de aia de la Discovery ca i-au scos de pe reteaua lor si nici nu se mai vedeau ei inapoi daca nu luau Eurosporturile. Inclusiv HBO-urile versiunea pe Romania sunt cu mult in urma celor din Ungaria sau Polonia iar ca bani, sunt tot pe acolo

Edited by pascali_daniel, 27 January 2018 - 18:15.


#21
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

View PostKalman2007, on 27 ianuarie 2018 - 17:24, said:

Asta e părerea ta. În audiențe a crescut deci lumea se uită pe acest canal.
Exact! E parerea lui. TVH are un program mult mai bun acum, si cum spui si tu, se vede in audiente.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bună dimineaţa, HBO2 e acelaşi cu Ungaria, Cehia şi Slovacia, iar Cinemax-urile sunt aceleaşi pentru toată Europa Centrală şi de Est. Toate HBO-urile central-europene sunt conduse de biroul de la Budapesta.

Şi în Germania, Marea Britanie şi Franţa ai canale Pay-TV cu reclame.

Edited by alfa_alfa, 27 January 2018 - 18:15.


#23
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010


View PostAndReW99, on 27 ianuarie 2018 - 18:00, said:

@CeapaIndustries
Țin să te contrazic. Sunt câteva canale care încă sunt bune și pentru care merită să te mai uiți la TV (Crime+Investigations)

Aham, promo-uri intrerupte de emisiuni. Mu stiu cum rezisti sa vezi ceva cap coada. Exemplu de ieri: emisiunea incepe la fix, la x:12 pleaca promourile, la x:20 se termina, la x:26 iar promo. Mi-am bagat pricioarele in ea de serie, si am schimbat programul. Prea exagerat cu niste promo-uri.



#24
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postalfa_alfa, on 27 ianuarie 2018 - 18:15, said:

Bună dimineaţa, HBO2 e acelaşi cu Ungaria, Cehia şi Slovacia, iar Cinemax-urile sunt aceleaşi pentru toată Europa Centrală şi de Est. Toate HBO-urile central-europene sunt conduse de biroul de la Budapesta.

Şi în Germania, Marea Britanie şi Franţa ai canale Pay-TV cu reclame.
HBO2 sigur este diferit de HBO2 din Ungaria, cand au modificat aia HBO Comedy in 3 au bagat HBo2 si Hbo3 prima data in maghiara, apoi le-au scos si au bagat versiunile in romana iar apoi i-au bagat pista in maghiara pentru minoritatea din Romania. De cinemax-uri nu stiu ce sa zic.

Au regim special de reclame, maxim 10 minute la ora si nu in timpul unui material audiovizual. La noi se ajunge in situatii de genul ca intr-o ora sa vezi mai multa reclama decat film/documentar/sport. Aseara de exemplu pe History "Extraterestrii antici" erau la portie egala cu reclama, de m-am scarbit si am dat in alta parte, culmea pe TVH :lol:

Edited by pascali_daniel, 27 January 2018 - 18:24.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eee, nu! Ba bine că pe MTV Hits UK nu erau câte patru reprize pe oră... Sau pe Discovery UK...

#26
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu era mai simplu sa le enumeri pe celelalte? Ca erau doar unu cel mult doua. Dar asa, la 3-400 de posturi, se face cam lung carnatul.

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpascali_daniel, on 27 ianuarie 2018 - 18:20, said:

HBO2 sigur este diferit de HBO2 din Ungaria, cand au modificat aia HBO Comedy in 3 au bagat HBo2 si Hbo3 prima data in maghiara, apoi le-au scos si au bagat versiunile in romana iar apoi i-au bagat pista in maghiara pentru minoritatea din Romania. De cinemax-uri nu stiu ce sa zic.

HBO România
HBO2 Ungaria, Cehia, Slovacia, România
HBO3 România

Ungurii au doar HBO şi HBO3 diferit.

#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004

View Postmodoran, on 27 ianuarie 2018 - 18:02, said:

Televiziunea este o afacere, daca nu face profit nu are motive sa mai existe. Se difuzeaza numai reluari si filme ieftine pentru reducerea la maxim a costurilor si maximizarea eficientei.

Daca nu ai incasari la ce-ti foloseste sa difuzezi emisiuni de cultura ce nu aduc venituri din reclame ?

Posturile tv private din România nu au excelat niciodată la partea de cultură, dar pe vremuri măcar nu difuzau atâtea mizerii. Şi cu toate astea scoteau din publicitate. Însă da, dacă pot să facă reduceri de costuri, de ce să nu le aleagă cu sclavi?

View Postmyshyk, on 27 ianuarie 2018 - 18:27, said:

Nu era mai simplu sa le enumeri pe celelalte? Ca erau doar unu cel mult doua. Dar asa, la 3-400 de posturi, se face cam lung carnatul.

Corect.

Eu mă gândesc la Antena 1. Măcar pe vremuri difuza şi filme vechi şi bune.

#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Toate au involuat fata de acum 20 de ani pentru ca
Spoiler


#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Dupa Revolutie, tot ce era audiovizual era delicios, la unii dupa privatiunile comunismului, la altii pentru ca erau tineri.

In anii '90 ne uitam fascinati si vrajiti chiar si la reclame, acum nu le mai suportam.

#31
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
@ pufonel : da, eram mai toleranţi, dar nu era nici atâta mizerie pe posturile Româneşti. Câte emisiuni mondene erau acum 20 de ani şi câte sunt acuma?
@ Neaceasca85 : era şi foamea de după anii '80, dar procentul de reclame făcute cu cap, distractive sau care nu erau agasante era mai mare. Fă comparaţie reclame pentru <<Connex>> versus reclame pentru "Vodafone". Primele sunt clasice (mai ales cele cu Brutus şi Cezar), astea de acum era să zic ce sunt.

#32
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Încă un canal care a invlouat : Prima TV. A ajuns să dea filme vechi, știri și câteva emisiuni noi. În rest numai reluări.

#33
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Televiziunea a involuat :)))) Nu doar ale noastre...toate sunt mai praf decat au fost candva...

#34
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Multe canale sunt făcute pentru audiență și profit. Pe deținătorii posturilor nu-i mai interesează calitatea producțiilor, ci numărul acestora. Și banii.
Din ce văd eu, mai toate canalele difuzează din ce în ce mai multă publicitate de la an la an.

#35
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Nu mai pot vinde publicitatea la fel de scump ca pe vremuri.
E interesant că acum teoretic ai preţuri de producţie mai mici, că poţi folosi stocare pe hard sau pe card şi nu mai trebuie să dai banii pe schimbatul de capete la videocasetofon (se schimbau capetele la 1.500-2.000 ore), nu mai stai cu n casete video, dar cu toate astea foamea e mai mare. Probabil nu mai au venituri.
De vină sunt și cei care se uită la tot felul de prostii. Că mai ai chef de un film de acțiune cu Steven Segal sau Jean Claude van Damme ca să te mai destinzi e una, dar când te uiți la emisiuni de spălat creierele și de tâmpit...

#36
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
@djl, iti pare ca "Romanii au talent", de pe Pro-TV e naspa?! Cum ai face emisiunea aia? Da-le o sugestie, poate isi imbunatatesc emisiunea cu ajutorul tau, cine stie...Posted Image
Daca te destinzi cu filme de Van Damme(!), probabil esti vreun Rambo mititel sau rupi aripile la muste in zbor cu o karata...

Quote

Din ce văd eu, mai toate canalele difuzează din ce în ce mai multă publicitate de la an la an.
Asta din pacate e un repros corect...prea multa publicitate, mai ales la medicamente!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate