Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

Cum recunoști Biserica lui Hristos

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
234 replies to this topic

#127
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 17 decembrie 2017 - 18:50, said:

evident ca e discutabila.
de asta ai deschis si acest topic, nu-i asa? Posted Image

asadar, cu permisiunea domniei tale, putem lua cele 10 porunci de la prima incepand, sa vezi cum invatatura BO le incalca pe rand, constant.

"Eu sunt YHWH Dumnezeul tau ...Sa nu ai alti dumnezei afara de Mine."Ex.20.2,3
Dumnezeul Ortodoxiei nu este YHWH al evreilor, pentru ca in primul rand nu e unul, ci... e trei.
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/Angelsatmamre-trinity-rublev-1410.jpg/250px-Angelsatmamre-trinity-rublev-1410.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sau mai rau, e unul cu trei feţe si 4 ochi. Posted Image
[ http://1.bp.blogspot.com/_5a22tqKif6o/TPbGQgfy-xI/AAAAAAAAAyE/06BwR-i0-aM/s1600/trinity.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tu te crezi deștept, dar eu mă știu că sunt prost și sărac cu duhul. Și singurul meu merit este urmarea lui Hristos! Iar Hristos, când a fost întrebat, drept prima și a doua poruncă din Lege, a prezentat altceva decât scrii tu! Și cum eu sunt ucenicul Lui și nu al tău, prefer să-L cred pe El:

36 „Învăţătorule, care este cea mai mare poruncă din Lege?”
37 Isus i-a răspuns: „‘Să* iubeşti pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău.’
38 Aceasta este cea dintâi şi cea mai mare poruncă.
39 Iar a doua, asemenea ei, este: ‘Să* iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi.’
40 În aceste* două porunci se cuprinde toată Legea şi Prorocii.” (Matei, 22)


Mai mult, după cum vezi, dacă vom discuta aceste două porunci, tot potrivit lui Hristos, le vom discuta pe toate! Așa că ai început greșit: începe cu acestea două și ... oprește-te aici!

Edited by Dorel666, 17 December 2017 - 19:05.


#128
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 19:04, said:

începe cu acestea două și ... oprește-te aici!
asadar, sa incepem:

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 19:04, said:

„‘Să* iubeşti pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău.’
38 Aceasta este cea dintâi şi cea mai mare poruncă.


cum defineste Scriptura iubirea, dragostea?
iata:
"dragostea sta in vietuirea dupa poruncile Lui. (2Ioan.1:6)"

adicatelea, daca zici ca-L iubesti, Il vei recunoiaste pe El[YHWH] ca fiind singurul Dumnezeu al crestinilor, nu-ti vei face icoane infatisandu-L pe Cel Nevazut de ochiul omului, ca sa te inchini lor,  vei respecta ziua a 7-a poruncita de el nu ziua a 1-a poruncita de om, si mai ales de omul criminal Constantin, etc.

Edited by Dude_2nd, 17 December 2017 - 19:16.


#129
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 17 decembrie 2017 - 19:16, said:

asadar, sa incepem:

cum defineste Scriptura iubirea, dragostea?
iata:
"dragostea sta in vietuirea dupa poruncile Lui. (2Ioan.1:6)"

adicatelea, daca zici ca-L iubesti, Il vei recunoiaste pe El[YHWH] ca fiind singurul Dumnezeu al crestinilor, nu-ti vei face icoane infatisandu-L pe Cel Nevazut de ochiul omului, ca sa te inchini lor,  vei respecta ziua a 7-a poruncita de el nu ziua a 1-a poruncita de om, si mai ales de omul criminal Constantin, etc.

Acu te crezi mai deștept ca Hristos... Dar Hristos spune taman pe dos: spune că, a-l iubi pe Dumnezeu, înseamnă a-l iubi pe aproapele. Iar aproapele omului este omul, care este chip, adică icoană a lui Dumnezeu. Deci Hristos spune pe dos de ce spui tu, anume ”să iubești icoana lui Dumnezeu”. Adevărat că nu spune să iubești toate icoanele, ci doar pe cele ale lui Dumnezeu. Dar nici ortodocșii nu cinstesc toate icoanele, ci doar pe cele ale lui Dumnezeu și ale iubiților Lui, care sunt icoane ale icoanei lui Dumnezeu. Amin

#130
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostDude_2nd, on 17 decembrie 2017 - 18:32, said:


Posted Image du-te mai cu ciocanul tau virtual de-acilea...
nu ne-ajunge un Ciocanar popohaci, te mai dai si tu in stamba? Posted Image


sa lasam barnele din ochi si sa discutam cum scoatem basma curata doctrina satanica a BO. Posted Image

cum am zis: lasa ciocanele, sau chiar insisti sa fi un Popohaci 2? Posted Image

Asadar, inchinarea inaintea resturilor de cadavre? Cum a introdus BO practica asta necurata in crestinism?Dar inchinarea inaintea lcoanelor mute si surde?


Fiindca vad ca esti obsedat de "ciocanul" lui Pomohaci(doar tu stii de ce) si crezi ca eu despre acela vorbesc, o sa lamuresc intai deci odata pentru totdeauna problema asta, asa incat pe viitor sa nu mai faci confuzii(sper ca macar asta sa intelegi daca restul nu poti), iar mai in colo poate ca o sa mai incerc sa raspund si la restul desi sunt constient ca ti s-a mai explicat de mii de ori dar degeaba, fiindca te faci ca n-ai auzit si ii dai inainte cu aceleasi acuze ca o moara stricata asa cum sunt de fapt toti fratii tai martori.
Na deci ciocane de la mine Posted Image Posted Image Posted Image . Poti desigur sa ne impartasesti impresia ta acum, daca seamana astea ori nu cu ciocanele lui Pomohaci.

#131
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
bine mai Dorele, sa fi sanatos cu icoanele icoanei lui Dumnezeu cu tot.
faca-ti-se dupa credinta ta! Posted Image

View PostEndgegner, on 17 decembrie 2017 - 19:35, said:

Fiindca vad ca esti obsedat de "ciocanul" lui Pomohaci(doar tu stii de ce) si crezi ca eu despre acela vorbesc, o sa lamuresc intai deci odata pentru totdeauna problema asta, asa incat pe viitor sa nu mai faci confuzii(sper ca macar asta sa intelegi daca restul nu poti), iar mai in colo poate ca o sa mai incerc sa raspund si la restul desi sunt constient ca ti s-a mai explicat de mii de ori dar degeaba, fiindca te faci ca n-ai auzit si ii dai inainte cu aceleasi acuze ca o moara stricata asa cum sunt de fapt toti fratii tai martori.
Na deci ciocane de la mine Posted Image Posted Image Posted Image . Poti desigur sa ne impartasesti impresia ta acum, daca seamana astea ori nu cu ciocanele lui Pomohaci.
popohaciule, nici tu nu esti serios defel...Posted Image
sa-ti traiasca Ciocanul!

Edited by Dude_2nd, 17 December 2017 - 19:37.


#132
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 17 decembrie 2017 - 19:36, said:

bine mai Dorele, sa fi sanatos cu icoanele icoanei lui Dumnezeu cu tot.
faca-ti-se dupa credinta ta! Posted Image


Mi s-a făcut și mi se va mai face! După cum și ție tot după (ne)credința ta ți se va face... După cum este scris:

Matei 13:58 Şi n-a făcut multe minuni în locul acela din pricina necredinţei lor.

Iar locul în care Dumnezeu nu face multe minuni este protestantismul... Deci Dumnezeu însuși mărturisește despre NECREDINȚA lor!

Edited by Dorel666, 17 December 2017 - 19:40.


#133
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 19:33, said:


Acu te crezi mai deștept ca Hristos... Dar Hristos spune taman pe dos: spune că, a-l iubi pe Dumnezeu, înseamnă a-l iubi pe aproapele. Iar aproapele omului este omul, care este chip, adică icoană a lui Dumnezeu. Deci Hristos spune pe dos de ce spui tu, anume ”să iubești icoana lui Dumnezeu”. Adevărat că nu spune să iubești toate icoanele, ci doar pe cele ale lui Dumnezeu. Dar nici ortodocșii nu cinstesc toate icoanele, ci doar pe cele ale lui Dumnezeu și ale iubiților Lui, care sunt icoane ale icoanei lui Dumnezeu. Amin

Eu cred ca protestantii(neo ori vechi) nu o sa se mantuie daca nu vor gandi vreodata ortodox. Daca ar avea iubire adevarata de Dumnezeu si de aproapele in ei ar intelege si rostul icoanelor, si al moastelor etc...

View PostDude_2nd, on 17 decembrie 2017 - 19:36, said:

popohaciule, nici tu nu esti serios defel...Posted Image
sa-ti traiasca Ciocanul!

popohaci mai degraba esti tu, ca tu confunzi ciocanele intre ele.

#134
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostEndgegner, on 17 decembrie 2017 - 19:40, said:

popohaci mai degraba esti tu, ca tu confunzi ciocanele intre ele.
ai obsesia Ciocanului...Posted Image

#135
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostEndgegner, on 17 decembrie 2017 - 19:40, said:


Eu cred ca protestantii(neo ori vechi) nu o sa se mantuie daca nu vor gandi vreodata ortodox. Daca ar avea iubire adevarata de Dumnezeu si de aproapele in ei ar intelege si rostul icoanelor, si al moastelor etc...


Mai  multă nădejde de mântuire este pentru nebunii din balamuc decât pentru ei. Pentru că se cred înțelepți (și dacă nu s-ar fi crezut nu s-ar fi despărțit de catolicism și Ortodoxie) și este scris:

Proverbele 26:12 Dacă vezi un om care se crede înţelept, poţi să ai mai multă nădejde pentru un nebun decât pentru el.

#136
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 19:39, said:

Mi s-a făcut și mi se va mai face! După cum și ție tot după (ne)credința ta ți se va face...
Doamne-ajuta, Dorele! :)

#137
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postcirus6, on 17 decembrie 2017 - 18:41, said:

nu, nu-i discutabila. datorita comportamentului pe care il au preotii sunt asa multi atei si pe partea cealalta atit de multi crestini habotnici.
Cine devine ateu numai pentru faptul că-l deranjează comportamentul unui cleric, devine ateu pentru că este un semidoct, nu că ar avea vreun motiv temeinic.

View Postcirus6, on 17 decembrie 2017 - 18:41, said:

nu n-am avut, hitler a fost unic, realizarile lui nu vor mai fi atinse de nimeni in istorie. da, recunosc ca am avut lideri buni, de ex dej si ceausescu, dar departe de valoarea unuia ca hitler.
Ei nu, ia vezi Stalin, Mao și mulți alții. Dej și Ceaușescu au fost niște tontălăi care au primit puterea printr-o întâmplare nefericită și care nici măcar de dictatori nu au fost buni.

View Postcirus6, on 17 decembrie 2017 - 18:51, said:

ce zici, daca pui in balanta aspectele negative si aspectele pozitive ale influentei bisericii ortodoxe, care crezi ca trage mai tare in balanta? avorturi, imbecili si hoti sau cei care duc o viata in spiritul invataturilor crestine?
Să nu îmi spui că tu pui în cârca ortodoxiei toate atrocitățile unora.

Edited by mario_bril, 17 December 2017 - 20:40.


#138
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View Postcirus6, on 17 decembrie 2017 - 18:51, said:

ce zici, daca pui in balanta aspectele negative si aspectele pozitive ale influentei bisericii ortodoxe, care crezi ca trage mai tare in balanta? avorturi, imbecili si hoti sau cei care duc o viata in spiritul invataturilor crestine?

dar nu ai prefera mai mult un crestinism care sa fie intocmai cu invatatura pauliciana? ( si stii cat de mult imi place pavel)
din cite stiu mindria e un pacat in crestinism, nu cred ca ar trebui sa se puna problema ca unul stie mai multe versete decit altul.
1. depinde de contextul istoric si politic.
pentru asta trebuie sa citesti macar cinci carti.
- "Istoria unei jertfe" si "Hristos, marturia mea" scrise de Traian Dorz.  O sa vezi ce s-a dezvoltat in sanul BO si cum si-au dus acei oameni credinta. Stie careva dintre voi ca in perioada interbelica erau in cifre oficiale 300 000 de ostasi?? Atatia oameni nu sunt in toate cultele neoprotestante de astazi adunate la un loc. Apoi, in perioada de ilegalitate din 1947- 1989, nu s-a facut niciodata o numaratoare, dar estimarile spun ca au ajuns  pana aproape de un milion de membri. Toti acesti oameni, inrolandu-se in Oastea Domnului isi riscau libertatea iar unii chiar au platit cu viata lor , ca sa nu mai vorbim de anii grei de temnita pe care i-au indurat ceilalti. E o istorie pe care noi nu o cunoastem. E cutremuratoare. Eu insumi am crescut si am trait 40 de ani in Ardeal fara sa stiu nimic din toate acestea.
- " Istoria documentara a oastei Domnului. Conflictul dramatic pr. Iosif Trifa si mitropolitul Nicolae Balan". Pun pariu ca dupa ce le citesti, daca a mai ramas in tine un dram de constiinta si un strop de sange romanesc, o sa ajungi sa-l urmezi pe Hristos, "inrolandu-te" in Oastea Domnului. Dupa parerea mea, Oastea Domnului e un fenomen unic in lume, prin dimensiunea si prin ideile lui.
- "Jurnalul fericirii" asta nu mai are nevoie de nico prezentare
- "Fenomenul Pitesti" a lui Virgil Ierunca.

Dupa ce citesti cartile astea o sa intelegi si o altfel de influenta pe care Biserica a avut-o in mijlocul poporului roman.

2. Ba da. Oastea Domnului este un astfel de crestinism. Iar faptul ca functioneaza in interiorul BO, cu binecuvantarea Sinodului, ii confera o stabilitate ideologica pe care cultele protestante, in genere, nu o au.

ps. o sa caut sa-ti scriu aici doua fragmente din "Hristos, marturia mea"

Edited by Marro, 17 December 2017 - 23:03.


#139
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Nu agreez Oastea Domnului (nu pentru ceea ce a fost, ci pentru ceea ce este acum!), dar apreciez faptul că a rămas și rămâne în sânul Ortodoxiei.

#140
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 22:57, said:

Nu agreez Oastea Domnului (nu pentru ceea ce a fost, ci pentru ceea ce este acum!), dar apreciez faptul că a rămas și rămâne în sânul Ortodoxiei.
Ce a fost și ce este acum, de îți provoacă repulsie?

#141
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmario_bril, on 17 decembrie 2017 - 22:59, said:

Ce a fost și ce este acum, de îți provoacă repulsie?

A început ca o mișcare vie, ce s-a implicat activ în viața comunității, să umple bisericile, golind cârciumile, a sfârșit ca o comunitate închisă ce face exact ce scrie în versetul următor și nimic mai mult:

Isaia 59:11 Mormăim cu toţii ca nişte urşi, ne văităm ca nişte porumbei, aşteptăm izbăvirea, şi nu este, aşteptăm mântuirea, şi ea este departe de noi.

Da, am fost la ei și, în afară de mormăituri și văitături de porumbei, nu am auzit nimic în plus. Și este și foarte jenant să vii la Biserică, după amiază, după ce ai mâncat, iar la rugăciune să miroasă a bășini și nu a tămâie... Plus că au ajuns să se creadă ”mai deosebiți” față de ceilalți ortodocși și despre unii am auzit că nu vin la Liturghie, dar vin la adunările Oastei...
Să le dea Dumnezeu mintea cea de pe urmă!

Edited by Dorel666, 17 December 2017 - 23:11.


#142
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 23:11, said:

A început ca o mișcare vie, ce s-a implicat activ în viața comunității, să umple bisericile, golind cârciumile, a sfârșit ca o comunitate închisă ce face exact ce scrie în versetul următor și nimic mai mult:

Isaia 59:11 Mormăim cu toţii ca nişte urşi, ne văităm ca nişte porumbei, aşteptăm izbăvirea, şi nu este, aşteptăm mântuirea, şi ea este departe de noi.
Nu văd deloc să fie o comunitate închisă, câtă vreme în această organizație se poate înscrie oricine, cu condiția să fie ortodox.

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 23:11, said:

Da, am fost la ei și, în afară de mormăituri și văitături de porumbei, nu am auzit nimic în plus. Și este și foarte jenant să vii la Biserică, după amiază, după ce ai mâncat, iar la rugăciune să miroasă a bășini și nu a tămâie... Plus că au ajuns să se creadă ”mai deosebiți” față de ceilalți ortodocși și despre unii am auzit că nu vin la Liturghie, dar vin la adunările Oastei...
Așa li s-a spus celor din Oastea Domnului să nu vină la liturghie? Cine le-a spus așa ceva?
Și nu văd de ce ar fi jenant să vii după amiaza în biserică, mai ales că există și slujba de vecernie.

#143
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 17 decembrie 2017 - 23:11, said:

A început ca o mișcare vie, ce s-a implicat activ în viața comunității, să umple bisericile, golind cârciumile, a sfârșit ca o comunitate închisă ce face exact ce scrie în versetul următor și nimic mai mult:

Isaia 59:11 Mormăim cu toţii ca nişte urşi, ne văităm ca nişte porumbei, aşteptăm izbăvirea, şi nu este, aşteptăm mântuirea, şi ea este departe de noi.

Da, am fost la ei și, în afară de mormăituri și văitături de porumbei, nu am auzit nimic în plus. Și este și foarte jenant să vii la Biserică, după amiază, după ce ai mâncat, iar la rugăciune să miroasă a bășini și nu a tămâie... Plus că au ajuns să se creadă ”mai deosebiți” față de ceilalți ortodocși și despre unii am auzit că nu vin la Liturghie, dar vin la adunările Oastei...
Să le dea Dumnezeu mintea cea de pe urmă!
Mai, am observat ca prostii, atunci cand se duc la biserica, sunt preocupati de basinile altor oameni, nu de biserica.
Asa-s toti. Se uita la oameni.
Unii sunt grasi, altii  sunt slabanogi iar altii sunt slabi de inger... oamenii sunt de multe feluri. Daca tu te duci la biserica sa judeci oamenii, mai bine stai dracu acasa, iti bagi capul in veceu si tragi apa dupa el.

Edited by Marro, 17 December 2017 - 23:46.


#144
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmario_bril, on 17 decembrie 2017 - 23:30, said:

Nu văd deloc să fie o comunitate închisă, câtă vreme în această organizație se poate înscrie oricine, cu condiția să fie ortodox.


”Închisă” în sensul că stau închiși în găoacea lor, nu se mai implică în viața comunității, ca la început. Și nu sunt o ”oaste” în nici un fel! Mai degrabă o adunare de bocitoare. De ce crezi că spovedania este acum între păcătos și duhovnic? Ca să se evite exagerările evreilor care, spovedindu-se în public, o făceau doar de ochii lumii, să arate ce mari păcătoși se credeau ei, dar săreau ca arși dacă îi călcai pe bombeu și nu erai de acord cu ce spui. Exact aceasta se întâmplă la adunările lor: care plânge mai tare în vorbe este cel mai apreciat. Da, cuvântul corect este ”repulsie”, ca să descriu la ce am resimțit cele două ori când am participat la adunarea lor.

View Postmario_bril, on 17 decembrie 2017 - 23:30, said:



Așa li s-a spus celor din Oastea Domnului să nu vină la liturghie? Cine le-a spus așa ceva?
Și nu văd de ce ar fi jenant să vii după amiaza în biserică, mai ales că există și slujba de vecernie.

Dacă o fac, o fac după capul lor. Eu nici măcar nu am cunoscut o astfel de persoană, dar o bătrână care-i frecventează mi-a spus că se  mai întâmplă așa ceva, chiar dacă ea căuta să-i scuze cumva pe cei care fac aceasta. Cât privește bătrâna pe care o cunosc eu, aceea frecventează regulat biserica, dar se crede mai preot decât preotul.

View PostMarro, on 17 decembrie 2017 - 23:39, said:

Mai, am observat ca prostii, atunci cand se duc la biserica, sunt preocupati de basinile altor oameni, nu de biserica.
Asa-s toti. Se uita la oameni.
Unii sunt grasi, altii  sunt slabanogi iar altii sunt slabi de inger... oamenii sunt de multe feluri. Daca tu te duci la biserica sa judeci oamenii, mai bine stai dracu acasa, iti bagi capul in veceu si tragi apa dupa el.

Că sunt prost... nu o neg!
Nu știu dacă mă duc la biserică să judec oamenii, dar nu aceasta a fost intenția mea, când am fost la adunările lor. Dar când atmosfera era bășinoasă, normal că am remarcat și bășinile lor. Și vorbesc de o întâmplare reală, cu o bășină  reală, nu de o simplă metaforă. Dar probabil că problema mea era că am fost, cândva, la adunările protestanților și, când am dat de aceeași atmosferă într-o biserică ortodoxă, mi-a venit să vomit. Plus că nu era nici un preot pe acolo și aceasta mi-a displăcut și mai mult.
Dar, de curiozitate, ai fost la adunările lor, sau vorbești doar din auzite?

Edited by Dorel666, 17 December 2017 - 23:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate