Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD
 Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 

Ultima problema a natiunii: O negresa poarta Ie

* - - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
270 replies to this topic

#253
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,997
  • Înscris: 02.02.2008
exercitiu de imaginatie: Trump purtand ie, mandrie sau dezgust?

#254
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012
Purtand si cosite balaie impletite ?

Edited by iulian_k, 26 November 2017 - 20:05.


#255
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postzyppster, on 26 noiembrie 2017 - 20:04, said:

exercitiu de imaginatie: Trump purtand ie, mandrie sau dezgust?
Amuzament.

View Postiulian_k, on 26 noiembrie 2017 - 20:05, said:

Purtand si cosite balaie impletite ?
Cosite oranj.

#256
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostDaco_Get, on 26 noiembrie 2017 - 07:53, said:

.Poate totusi era mai bine sa fie o romanca !?



Categoric mult mai bine.
Dar daca a picat asa nu trebuie aruncat cu oua in "negroida" de parca a spurcat iia romaneasca

#257
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postvio69a, on 26 noiembrie 2017 - 20:29, said:

nu trebuie aruncat cu oua in "negroida" de parca a spurcat iia romaneasca
N-ai inteles pana acum ca n-are nimeni nimic cu ea, fata ? Posted Image

Edited by NSR, 26 November 2017 - 20:32.


#258
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postvio69a, on 26 noiembrie 2017 - 20:29, said:

Categoric mult mai bine.
Dar daca a picat asa nu trebuie aruncat cu oua in "negroida" de parca a spurcat iia romaneasca

Fii pe pace ca alta e tinta in care aruncam noi cu oua. Dar partea buna e ca ai reusit sa recunosti ca era loc de mult mai bine... asta insemnand ca recunosti ca ceea ce exista in prezent e de fapt cam rau.

#259
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postsinful, on 23 noiembrie 2017 - 23:05, said:

Nu e vorba de rasism, eu de ex daca m-as imbraca in samurai sau in haine traditionale africane as fi considerat fara probleme outsider, lucru absolut corect, cultura mea n-are nicio legatura cu a lor, nu ma supar, nu plang, nu ii consider rasisti.

Evident, in mintea neo-marxista acea domnisoara reprezinta cultura/folclorul roman si daca nu esti de acord devii hitler.

Un lucru nu intelegeti voi astia obsedati de multiculturalism, cu cat impingeti agenda mai tare, cu atat scarbiti mai mult. Dragostea cu sila nu merge, e cam viol, si voi ati "violat" suficient Europa, incat sa apara ba Brexit, ba Trump, ba miscari nationaliste in Ungaria, Polonia samd.
Corect asa ceva un o sa vezi la unguri sau polonezi sau altii.Astia un au un ICR cu alogeni care isi bat joc de tara si valoriile ei.Nu o sa vezi tu vre-un guta sau salam in vre-un muzeu al taranului daca il au.si nici un patacurievici sa guite ca vre-un geniu de-a lor e cadavrul din dulap.Imediat ar fi fost improscat in cur.La noi tine orice i-au tampit pe multi in numele multiculturalismlui,europeinizarii,Au avut grija ca dupa 89 sa le spele demnitatea si bostanul.Daca un au inteles ca isi bat jos de ei  de 28 de ani si ei aplauda si le place aproba si sant fericiti .Un degeaba a ajuns tara asta ultima curva si bataia de jos a tuturos.Fara pic de demnitate si onoare.TE POTI CACA PE EI TE APLAUDA IN NUMELE EUROPEINISMULUI SI MULTICULTURALISMULUI .Tipa ca e normal.Nu mai exista in Romania tarancute frumoase

View Postzippo68, on 26 noiembrie 2017 - 20:45, said:

Corect asa ceva un o sa vezi la unguri sau polonezi sau altii.Astia un au un ICR cu alogeni care isi bat joc de tara si valoriile ei.Nu o sa vezi tu vre-un guta sau salam in vre-un muzeu al taranului daca il au.si nici un patacurievici sa guite ca vre-un geniu de-a lor e cadavrul din dulap.Imediat ar fi fost improscat in cur.La noi tine orice, i-au tampit pe multi in numele multiculturalismlui,europeinizarii,Au avut grija ca dupa 89 sa le spele demnitatea si bostanul.Daca un au inteles ca isi bat jos de ei  de 28 de ani si ei aplauda si le place aproba si sant fericiti un o sa-i convingi tu..Un degeaba a ajuns tara asta ultima curva si bataia de jos a tuturor.Fara pic de demnitate si onoare.TE POTI CACA PE EI TE APLAUDA IN NUMELE EUROPEINISMULUI SI MULTICULTURALISMULUI .Tipa ca e normal.Nu mai exista in Romania tarancute frumoase

Edited by zippo68, 26 November 2017 - 20:47.


#260
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012
Pai nu prea mai exista tarancute frumoase fiindca alea frumoase au plecat la oras. Cele ramase nu se ingrijesc sa nu zica gura satului ca sunt c...ve. Iar alea 2-3 frumoase care au mai ramas la sat sunt tinute abuziv acolo prin diferite metode de intimidare, intr-un mediu ostil care le va urati in cele din urma. O taranca la 40 de ani e deja baba, o femeie din mediul urban la 40 de ani e inca atragatoare. La 60 de ani cea din rural are  deja riduri  de Tudose, pe care cea din urban nu le va avea nici la 90 de ani.

Edited by iulian_k, 26 November 2017 - 21:00.


#261
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View PostTywin, on 23 noiembrie 2017 - 23:25, said:

"O expoziție găzduită de ICR Londra a vrut să arate că portul românesc depășește limitele rasismului."

Era nevoie de un filmulet ca sa arate ca niste haine stau bine pe oricine? Si cum vine asta cu haine care... depasesc limitele rasismului? Huh?
A vrut sa arate pe dracu asa cum i-au bagat pe guta si salam in muzeul taranului.Astia de la ICR si isi bat subtil joc de tot ce pot si inca pe banii romanului.Alogenii de la ICR.

#262
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Nici negri nu imi trebe in ro. Nici musu ciocolatii. Eu is alb crestin si cred ca albii crestini is cei mai tari de pe planeta. Cum eu nu merg in teritoriile alora colorati si buzati sa fac plua mare, asa nu mi i trebe printre noi. Mars afara din ro!

Edited by henrique, 26 November 2017 - 22:07.


#263
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Nu cred ca esti chiar atat de crestin. Eventual doar te dai. Crestinii in general, cel putin cei care au dat raspunsuri pana acum pe acest topic, pun problema mult mai nuantat si subtil. Cumva esti foarte departe de argumentele aduse de ei.

#264
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012

View Posthenrique, on 26 noiembrie 2017 - 22:06, said:

Nici negri nu imi trebe in ro. Nici musu ciocolatii. Eu is alb crestin si cred ca albii crestini is cei mai tari de pe planeta. Cum eu nu merg in teritoriile alora colorati si buzati sa fac plua mare, asa nu mi i trebe printre noi. Mars afara din ro!
Eu cred ca mostenitorii culturii greco-romane sunt cei mai tari. Albii crestini sunt printre ei dar asa ca ruda mai saraca si nu prea dotata intelectual chemata si ea la mostenire.

#265
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
De fapt teama unora este amestecarea raselor. No, asa ziceti.  Niciodata nu se va intampla asta. Stati linistiti. Si daca se va intampla, inlocuirea se va face treptat. Nu vom simti nimic. Nu o sa doara Posted Image

Eu zic ca le sta bine impreuna.
Heidi Klum + Seal:

[ https://media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/6tMT2kcaIbdvj0WQa2Ryr9EVzzY/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2012/01/04/1/301/3019466/cover/i/Heidi-Klum-Seal-Pictures.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Aici sunt altii:

[ https://i.pinimg.com/736x/eb/70/4e/eb704ec25e0332c3220074bb1a5ee317--dating-black-women-interracial-marriage.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 26 November 2017 - 22:45.


#266
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostEndgegner, on 26 noiembrie 2017 - 20:41, said:

Fii pe pace ca alta e tinta in care aruncam noi cu oua. Dar partea buna e ca ai reusit sa recunosti ca era loc de mult mai bine... asta insemnand ca recunosti ca ceea ce exista in prezent e de fapt cam rau.

stai....stai....nu generaliza, nu extrapola ce am zis .
Afirmatia mea este ca am fost de acord ca era mai corect si mai efectiv sa fi fost o romanca, caci sunt destule si la Londra si unele frumusele.
Atat

Nu a fost sa fie, nu-i bai oricum nu are legatura cu natiunea cu simboluri nationale, cu promovarea culturii romanesti de ICR.


Ca in prezent e mai rau nu am dece sa recunosc cand pentru mine e mai bine la toate capitolele.

Edited by vio69a, 26 November 2017 - 23:34.


#267
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Postzardato, on 24 noiembrie 2017 - 07:06, said:

Prostia domina-n Romania?

Cum dracu' sa refuzi sa vinzi un produs national (desi ia "romaneasca" se regaseste la mai multe porturi populare altele decat romanesti) din cauza ca nu-ti place cine cumpara produsul?!  


Eu as promova-o peste tot, "la blouse roumaine" cum ii zic francezii, as trimite la toate starurile, indiferent de culoare, sa poarte ia.  

Multa prostie zace in Romania!

Inainte sa spui alte ineptii, tu si altii ca tine, purtatori de ochelari de cal, super ultramulticultu' corect, afla ca evenimentul respectiv a fost unul OFICIAL si a avut un context anume: sa promoveze 100 de ani de la Marea Unire ! E vorba de identitatea nationala !
Ce legatura are superbul exemplar feminin cu evenimentul si cu iia romaneasca...nush, dar as fi flatat sa mi te destainui.

Initiatorul topicului(ca nu pot sa-i spun pe nume) a mizat pe mainstream, pe excitatia unor astfel de emotii...venite dintr-un ''fanatism de bun gust'' in aparenta, pentru a desfolia chipurile adevarul... numai ca daca strigi prea tare risti sa strici mesajul.
Daca erea vreun targ cu valente mercantile gen de vanzari/cumparari...mai ziceam..reiterez...putea fi si Mickey Mouse in iie, numai ca nu se potriveste povestii, e din alt film.
Daca nu pricepi cum stau lucrurile, in cazul de fata nu e vorba de ''la blouse roumaine'' ci de iia romaneasca amice, e vorba de alta nuanta, de alt context.

Imagineaza-ti cum ar fi fost daca la Festivalul Dacic Comidava ar fi aparut Morgan Freeman(care de altfel e actorul meu preferat) imbracat in dac, facand referire la Decebal si Zamolxe...nu se pupa, comprende ?

Si ca sa spui ca ''Prostia domina-n Romania?'' sunt convins ca iti mai trebuie niste sinapse, no offence.

Edited by Spaghete, 27 November 2017 - 11:09.


#268
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,057
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbullterrorist, on 26 noiembrie 2017 - 07:13, said:

centenarul romaniei e ....la anu',  apoi te rog sapa pe situ-ri oficiale si arata-mi o persoana ce nu este de nationalitate romana dar este imaginea oficiala a tarii.
frunza lu' undrea era cam internationala, oaia de care se tot vorbea poate ca era de pe alte meleaguri, da persoana nu cred ca vei gasi.

Problema asta ce face subiectu' topicului ii inexistenta pentru mine. Singura chestie care o remarc este faptu' ca cel care a facut chestia asta ii ori complet cretin, ori intentionat a vrut sa scarmene Nutella.

View Postiulian_k, on 26 noiembrie 2017 - 20:47, said:

Pai nu prea mai exista tarancute frumoase fiindca alea frumoase au plecat la oras.

Hm. Bag de seama ca n-ai fost de mult pe la sate.

#269
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Este perioada targurilor si targuletelor de Craciun. Alta data a fost perioada targurilor si targuletelor de zilele orasului X. Din 2 in 2 metri dai de conationali care vand ii. Contrafacute sau nu, sunt vandute ca ii. De aia de care Vestu' nu mai stie cum sa scape. N-am vazut scandal pe tema asta.

#270
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Fatuca asta este in finala.
Posibil o sa fie Vocea Romaniei.....
Ce va faceti dragilor, daca nu gresesc e putin cam.....negricioasa.....!!!!
Sper sa nu vina la finala in iie....!!!!!!

Attached File  meriemjane11.jpg   26.04K   10 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate