Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Ce ati furat?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#55
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Mai e pe undeva topicul dilailor,aici e topicul ciorditorilor...E bine.

#56
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Un MP4 player. Povestea e asa; obiectul in cauza a fost la origine al meu. Un tovaras de joaca l-a sutit, si nu recunostea fapta. Intr-o zi cu soare, stand la el acasa sa ne jucam pe calculator Fifa 02, am preluat obiectul in cauza, l-am varat la chiloti, si am plecat acasa la scurt timp dupa. Pfoai cat m-a frecat nenorocirea aia la cuc, ca avea un colt cam ascutit.

#57
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 sfantu.dracu, on 03 noiembrie 2017 - 12:41, said:

Mi-am furat caciula.
Si cum ai facut ?

Eu am furat pepeni de pe campul CAP-ului,  in doua randuri, apoi a treia oara nu m-a lasat o bufnita, era noapte , nu ma lasa sa inaintez spre camp, ma intorceam ma lasa in pace, ma duceam spre camp  ma ataca . . . am incercat de cateva ori si m-am lasat pagubas. Cred ca era un "semn" ca nu-i a buna, am inteles mesajul ca trebuie sa renunt la furat .

#58
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Mi-am  furat caciula. Si asta nu o data, de cateva ori.

#59
jokerkroker

jokerkroker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.11.2017

 I2O, on 03 noiembrie 2017 - 08:40, said:

Daca tot avem topicul ce vi sa furat cred ca este interesant si unul in care sa recunoastem ce am furat la viata noastra
Eu unu nu am furat nimic pentru ca nu ma atrage
Vezi ca descarcarea ilegala al  unui material audio-vizual digital , chiar si unul mic de cativa biti, e considerat FURT dupa legile internationale.

Ma rog, sunt digitale si nu chestii reale pe care sa le atingi.


Adica, sa descarci o copie ilegala al unui joc/film/melodie/software nu e ca si cum ai fura o paine, un diamant  sau o masina.

#60
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 19.11.2006
Am ”furat ” inima unei fete :) Se pune ? Posted Image

#61
jokerkroker

jokerkroker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.11.2017
Cred ca 90% din utilizatorii de internet din Romania ar trebui considerati drept "HOTI" , amendati si  arestati conform legilor. Adica, 9 din 10 milioane au descarcat continut piratat cel putin o singura data.  

Vreo 10-20% perinda pe aici.

Edited by jokerkroker, 03 November 2017 - 15:20.


#62
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 cris_ncs, on 03 noiembrie 2017 - 12:14, said:

Stie cineva adresa de email a lui dragnea?
Vreau sa-i trimit un link, la topicul asta.
I-am furat-o io! :)

 Sirius_B, on 03 noiembrie 2017 - 13:20, said:

O unghera.
La asta ai mai furat bonus si-un i :)

 jokerkroker, on 03 noiembrie 2017 - 15:05, said:

Vezi ca descarcarea ilegala al  unui material audio-vizual digital , chiar si unul mic de cativa biti, e considerat FURT dupa legile internationale.

Ma rog, sunt digitale si nu chestii reale pe care sa le atingi.


Adica, sa descarci o copie ilegala al unui joc/film/melodie/software nu e ca si cum ai fura o paine, un diamant  sau o masina.
Dar tot furt se numeste! :)

#63
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Sirius_B, on 03 noiembrie 2017 - 13:20, said:

O unghera.
Asta e de pus in rama Posted Image  " unghera " ?? Ahahahahaha

#64
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,695
  • Înscris: 15.06.2007

 laffin, on 03 noiembrie 2017 - 09:14, said:

Ultimul lucru care l-am furat a fost un incarcator 12v, acum 2 zile.
Mie mi s-au tot furat incarcatoare de telefon.

#65
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

 Hamdoulillah, on 03 noiembrie 2017 - 15:28, said:


I-am furat-o io! :)


Dă-o mai departe! :))

#66
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,557
  • Înscris: 16.03.2007

 tfmercedez, on 03 noiembrie 2017 - 15:54, said:

Mie mi s-au tot furat incarcatoare de telefon.

Nu era al tau, alea-s de 5v.

#67
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,695
  • Înscris: 15.06.2007

 corectsunt, on 03 noiembrie 2017 - 09:58, said:

si mie mi s-a intamplat in magazin in loc sa pun in cos am pus in buzunar... involuntar si neintentionat.
exact asa am patit si eu odata. Ma grabeam la cumparaturi si la kaufland nu au cosulet mic de cumparaturi, "decat" carucior d'ala mare.  Asa ca am mers fara, stiind ca voi cumpara doar cat pot duce in maini. Si am uitat o conserva de mancare de caini mica in buzunar. Abia la iesire cand cautam cheia de la masina am realizat talharia. A mancat si catelusa gratis odata.

 -same-, on 03 noiembrie 2017 - 10:46, said:

Când eram prin clasa a 9-a am dat câteva țepe pe okazii cu cartofi în colet și altele. Iar ca adult i-am furat unuia capacele mici din centrul jantelor și la vreo lună i-am luat și emblema de pe capotă. Nu înțeleg de ce am făcut asta.. puteam oricând să-mi cumpăr și eu.

De vreo câțiva ani sunt clean, dar mereu am avut instinctul să fur chestii mici și nesemnificative.
Ca adult esti un ... daca la varsta la care esti bun de parnaie,  (ca nu te mai trimite la scoala de corectie pentru delicventi minori)  ai avut atata "caracter" sa furi asa ceva.  Chiar sunt curios la ce ti-au folosit respectivele capace si embleme.
Si mie mi-au furat recent chestiile alea, si nu pot sa inteleg pentru ce? Mi-a zgariat si jantele de la masina.
Daca il prondeam pe cel care mi-a zgariat masina, probabil ca ii rupeam mainile.

 jokerkroker, on 03 noiembrie 2017 - 15:05, said:

Vezi ca descarcarea ilegala al  unui material audio-vizual digital , chiar si unul mic de cativa biti, e considerat FURT dupa legile internationale.Ma rog, sunt digitale si nu chestii reale pe care sa le atingi.


Adica, sa descarci o copie ilegala al unui joc/film/melodie/software nu e ca si cum ai fura o paine, un diamant  sau o masina.
Nu se aplica in Romania. De ce crezi ca mai  toata lumea are net pachet gigabit in tara asta? Sa dea like pe facebook? Nu, sa descarce sute de filme, zeci si sute de GB/zi.

Edited by tfmercedez, 03 November 2017 - 16:11.


#68
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,174
  • Înscris: 28.06.2005

 pacopaco1967, on 03 noiembrie 2017 - 14:25, said:

Si cum ai facut ?
Cu tenacitate si incapatanare.

#69
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 cris_ncs, on 03 noiembrie 2017 - 15:56, said:

Dă-o mai departe! Posted Image)
nu fac trafic cu lucruri furate Posted Image

Altfel:

246. Dragnea Nicolae-Liviu PSD:

1) Alexandria, (Sediul PSD), Str. Mihăiţă Filipescu nr. 9, jud. Teleorman
2) Alexandria, (Cons. Jud. Teleorman), Palatul Administrativ, Str. Dunării nr. 178, jud. Teleorman

De aici: http://www.cdep.ro/p...ra2015.de?par=C

Da daca te uiti la cum sunt formatele adresele de mail ale deputatilor, cred ca se poate deduce usor adresa de mail a lu' Dragnea...

Edited by Hamdoulillah, 03 November 2017 - 16:22.


#70
australis

australis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2010
La romani pomelnicu ar fi prea lung, intrebarea corecta ar fi Ce N-ati Furat .., raspuns corect ....ce n-am putut

#71
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 jokerkroker, on 03 noiembrie 2017 - 15:19, said:

Cred ca 90% din utilizatorii de internet din Romania ar trebui considerati drept "HOTI" , amendati si  arestati conform legilor.
Exista romani care recunosc ca fura si romani care nu recunosc ca fura. Ideea e ca daca cineva zice ca nu fura il dispretuiesc mai mult decat pe altul care macar e sincer, nu ipocrit.

#72
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,695
  • Înscris: 15.06.2007

 lucifer76, on 03 noiembrie 2017 - 16:50, said:

Exista romani care recunosc ca fura si romani care nu recunosc ca fura. Ideea e ca daca cineva zice ca nu fura il dispretuiesc mai mult decat pe altul care macar e sincer, nu ipocrit.
Ca sa zici ca FURI  un film sau o melodie descarcand-o simplu de pe net cu click pe un link, mi se pare o aberatie.
Furt este cand cineva depune eforturi sa sparga o baza de date, sa afle parole, sa acceseze chestii care nu sunt publice, cum fac unii, care lanseaza tot felul de programe special concepute, worms, virusi,  etc. Eu zic ca e o diferenta cand se ataca intentionat un server si se cotrobaie prin el, si alta e cand un motor de cautare banal iti afiseaza linkuri direct la ceva care poate fi descarcat de oricine, o informatie care este indexata de google .
Daca e vorba de filme, pai ce, alea ajung de la sine din studiouri pe torente? Cineva comite furtul initial si apoi le publica. Ala este primul vinovat.  Pe aia de ce nu-i prinde nimeni?
Edward Snowden poate fi acuzat de furt de informatie. Dar sa compari asta cu descarcarea unei melodii de pe you tube, mi se pare o prostie cat China.

Daca inregistrez o melodie de la radio inseamna ca fur? Sau o emisiune de la TV?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate