Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Numai aici despre Bundesliga.

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#109
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Cred că ar fi mai bine să vorbim, în principiu, despre Bundesliga mai mult aici. Sunt unii care vorbesc pe topicul DIGI, sunt unii care vorbesc pe topicul Telekom, dar majoritatea citesc doar topicul posturilor pe care le au în grilar. Evident, e ok să se posteze și pe acele topicuri, dar suntem foarte puțini pe forum care urmărim campionatul german și poate aici nu simțim că discutăm singuri. xD

#110
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
[ https://i.imgur.com/mX1zkjx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#111
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Attached File  264b0cc.jpg   129.73K   4 downloads

Marco Reus a ajuns la 100 de goluri în Bundesliga.

#112
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
Sper sa rezolve problemele din atac !

💛💛💛

Attached Files



#113
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
E bine că vine atacant, dar e diferență uriașă față de acum câțiva ani. De la Lewa, la Auba, la Batsu, la Paco...

#114
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
greseala lui a fost ca a plecat de la Valencia la clubul gresit !

daca venea direct de la Valencia la Dortmund, nu mai spuneai asta, este?

Eu cred ca Favre il va face mare din nou ! singurul lucru care ma face sa fiu ingrijorat, e apararea, pur si simplu nu-mi place ce e acolo !

#115
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Și atunci dacă venea tot nu era la același nivel precum Lewa sau Auba.

#116
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Nu-mi place deloc cum a început Borussia meciul ăsta...

#117
Zarnoiu

Zarnoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.07.2018
Borussia arata foarte rau in acest sezon.
Din pacate, 0 idei tactice, nici un jucator care sa coordoneze mijlocu, iar Reus este probabil mai mult cu gandul la pensionare.
Din pacate antrenorul adus in vara, este o caricatura, cei de Nice se bucura ca au scapat de el.
Daca lucrurile continua cu el pe banca, probabil nu vom prinde primele 4 locuri.
Victoria cu Leipzig a fost o mare pacaleala deoarece am batut o echipa cu fundasi de 19 ani.

#118
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Nu știu pe cine să dau mai repede vina, pe Favre sau pe conducere că a lăsat să plece jucători buni pe bani puțini și tot pe bani puțini a adus jucători tineri, dar fără prea multe calități. Mă uitam la Marius Wolf și vedeam că nu trece de niciun jucător 1 la 1, ci se întoarce. El are 23 de ani, de la el sunt ceva așteptări, nu de la Sancho, că ăla are doar 18 ani. Phillip a fost mână moartă, Reus nu are cu cine acolo în față, a avut ocazii mari, dar pe lângă ele s-a văzut că nu are cui i-o da acolo în careu și nici de la cine s-o primească.

#119
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
Reus, chiar și ieri, a fost cel mai bun de pe teren. Borussia nu mai e demult echipa care să bată la scor echipe gen Hannover. E o echipă de același nivel cu Schalke, Leverkusen, Hoffe, Leipzig și Gladbach. Între astea se dă bătălia pentru locurile 2, 3 și 4.

#120
Zarnoiu

Zarnoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.07.2018
Favre este un antrenor de 2 lei, un pierzator.
Urmaresc intens campionatul Frantei pentru ca tin cu OM.
Anul trecut a terminat pe locul 8, cu investitii mai mari decat OM, Lyon sau Monaco in vara.
Este un fricos, mai mult de 2-3 oameni ofensivi nu are in teren niciodata.
Acum ii are pe Wolf, gen de jucator care nici nu ajuta nici nu incurca, pe Philip care numa atacant nu e si pe Reus, jucator care, parerea mea, e mai aproape de pensionare decat de zilele de glorie. In rest numai jucatori defensivi.
La ce lot are Borussia cu un antrenor adevarat pe banca se pot face mai multe.
Nu e vina lui Favre ca e aici, e vina celor din conducere ca l-au angajat.
Off-topic: toate echipele mele sunt praf anul asta: BVB, Lazio, Arsenal, OM si Real😅

#121
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
E cel mai slab lot al Borussiei din 2010 încoace, iar Favre e un mare antrenor, pentru că a făcut din Hertha Berlin, Gladbach și Nice echipe de Champions League și niște forțe în campionatele lor.

PS - Am mai văzut-o pe Bayern dominând meciuri, dar parcă niciodată ca astăzi la Stuttgart.

#122
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
Bayern domina pentru ca are omogenitatea lotului. La Dortmund e mai greu acum, iar Favre ar trebui sa vada asta ! Poate ca e prematur sa ne pronuntam, dar sunt niste baieti prin primul 11 care n-au ce cauta acolo, cel putin la ce s-a vazut in meciul de la Hannover.

#123
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
[ https://i.imgur.com/wqquOAq.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#124
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Mai știți când ziceam eu că BvB are mai mulți fani în România decât au echipele mari (excepție Juve) din Italia la un loc? Eh, topicul ăsta e dovada. Și cel al Telekom. Ah, da, și cel al DIGI. Nu s-a vorbit despre toate meciurile din Serie A jucate până acum cât s-a vorbit despre cele 2 meciuri are Borussiei.

Glumind un pic, topicul ăsta ar putea fi redenumit in "Numai aici despre Borussia Dorrmund."

Edited by AidenIrish, 01 September 2018 - 23:50.


#125
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Posibil sa fie si o diferenta de varsta intre suporterii acestor echipe. Sunt multi in jurul a 50 de ani sau mai mult care sustin italienii dar nu au tangente cu tehnologia. Cei care nu au prins anii 90' ai Milanului clar ca nici nu au de ce sa sustina o echipa din Italia. Doar nu s-au indragostit de Juventus 2006 sau Interul lui Mourinho din 2010 (finala cu Bayern o excludem, fiind singurul meci bun) Posted Image

Edited by SelfCare, 02 September 2018 - 10:50.


#126
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
Pauza in Bundesliga.
[ https://i.imgur.com/gwkVvID.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/vwGnFwq.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate