Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#1531
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005

 YourFan, on 02 aprilie 2018 - 17:00, said:

Vazand ca iphone-ul are acel notch, imaginea n-ar trebui sa fie asa?:
Primul 8+ si urmatorul X asa apar screenshoot-urile
Attached File  IMG_0010.JPG   181.11K   162 downloadsAttached File  IMG_0551.JPG   292.73K   163 downloads

#1532
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Na, ma alatur si eu cu un Space Gray. Nu m-am mai putut abtine pana in septembrie.

#1533
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Bun venit! Sa îl folosești sănătos!

#1534
eduardandreiv

eduardandreiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2014
Salut! :) Eu l-am precomandat când a fost lansat și mi-a sosit în primul val la Orange-ul din Sun Plaza. Sunt fan Apple.

Nu am prea multe de reproșat X-ului. Autonomia mă încântă și pe mine. Și design-ul este plăcut. Ar fi fost și mai șmecher o idee mai subțire. O idee. Dar, per total, este un telefon fain.

#1535
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Attached File  IMG_0013.JPG   74.54K   125 downloads

De-asta e o idee mai gros. Au îndoit ecranul in partea de jos și au făcut legatura cu placa de baza sub ecran, ca sa elimine marginea.  Un mic lucru mare.

#1536
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 Catean, on 03 aprilie 2018 - 13:41, said:

Nu m-am mai putut abtine pana in septembrie.
Cum de?
Intreb de curiozitate Posted Image

#1537
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 sSorsy, on 07 aprilie 2018 - 15:58, said:


Cum de?
Intreb de curiozitate Posted Image

Prea plictisit de iPhone 7 si prea mare diferenta de ecran pe aproape aceasi amprenta.

#1538
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Rezistenta in a schimba un iphone nu este la indemana oricui. Trebuie sa ai vointa de fier sa rezisti, atunci cand telefonul vechi functioneaza impecabil, sa nu upgradezi la urmatorul model.

Apple sunt campioni la a prezenta in asa fel noile modele incat sa iti vina sa stai la coada in ziua lansarii sa cumperi unul nou.

Eu inca sunt la iphone 6s din 01/2016 cu baterie schimbata in 12/2017 -> merge de rupe, nu exista sa agate sau sa tina bateria sub 6,5 ore screen on time.

Cand vad cate un iphone 7 sau 8 pus in cos la Amazon cum isi mai reduce pretul, mi se injecteaza ochii si imi tremura mana sa il cumpar. Cu greu rezist sa nu fac asta.

Cunoscand istoria lui Catean in materie de produse Apple, sincer ma uimeste ca a rezistat pana acum.

#1539
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 izometric, on 08 aprilie 2018 - 10:08, said:

Apple sunt campioni la a prezenta in asa fel noile modele incat sa iti vina sa stai la coada in ziua lansarii sa cumperi unul nou.
E ca si fumatul, odata ce te apuci, nu mai scapi. Posted Image

Edited by YourFan, 08 April 2018 - 17:21.


#1540
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Am fumat cateva luni ca era la "moda", si am lasat tigarile la fel de usor cum le-am luat. Dar la telefoane e mai greut, incerc mereu sa iau la 2 ani si reusesc dar greu. Voi continua tot asa Posted Image

Edited by Jm3k3ritza, 08 April 2018 - 20:25.


#1541
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Am reintrat și eu in lumea iPhone cu un X, ultimu a fost i6sPlus. Intre timp am avut samsung, și acum mai am note 8. Încă nu m am hotărât cu care sa rămân. Îmi place X ca e mai mic și ușor de folosit. Asta e singuru reproș fata de note 8, ca este cam mare.

#1542
caesar_mc

caesar_mc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.07.2005
Parca s-a mai vorbit despre subiectul asta, dar hop si eu... Long story short: Nu mai am rabdare pana
la toamnă. A reusit iar marul sa ma cheme la aruncat bani in #trillion$#gate. Asa ca, m-am hotărât sa trec iar la vechea dragoste iOS. Ma declar învins de touchwiz si/sau emUI. Capitulez...
Pe 2 xl îl luam urgent, daca era mai mic si avea alt display. De 7 plus m-am despărțit chiar greu. Devenise al naibii de incomod, mai ales la utilizarea cu o mana/in buzunare vara/nu voiam poșetă.

A auzit cineva de Marius-Octavian, de pe un vestit site din 3 litere de la noi? A luat cineva de la el? Nu prea as vrea sa ma caute NYPD, economisind câteva sute. Nu vreau nici sa se blocheze reteaua, cand ma duc prin UK in vacanta. Orice sfat e binevenit.

Notch are dimensiunea ideala pentru mine. De cand l-am probat in showroom, n-am gasit nimic sa se apropie de el ca build quality. Doar Htc m7 imi vine in minte. 🙁

Edited by caesar_mc, 11 April 2018 - 02:35.


#1543
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
De cand cu ratele la operatori se vand telefoane sigilate cu garantie reala la preturi un pic mai normale.


#1544
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Voi ce folie pentru ecran folosiți pe X ?
Am pus una de sticla dar e asa de groasa ca zici ca am un geam termopan peste telefon.
Sau dacă nu folosiți, cum se prezintă ca rezistența ?


#1545
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Folia de sticla de la Smart Protection. A rezistat 3 luni, săptămâna trecută m-a salvat. Nu e subțire dar vine perfect. E cea mai calitativa folie de sticla care am folosit-o la vreun telefon și am cumpărat destule.

#1546
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

 silviu03, on 26 martie 2018 - 15:12, said:

Daca este in primul an nu iti trebuie factura,mergi la noumax.

Gresit. Trebuie sa dovedesti ca l-ai cumparat cu factura, altfel nu ti-l primesc. Nu conteaza, poate sa fie si chitanta de America. Cel putin asa mi-au spus cei de la Noumax cand i-am sunat. Si la iStyle la fel, ti-l primesc doar cu factura. Daca e luat de la iStyle, nu e necesara factura ca o gasesc ei in sistem.

#1547
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Poate s au mai schimbat lucrurile,am schimbat telefon pe garantie in baza imei ului la noumax,n aveam nici un act,tind sa cred ca tu gresesti.ne lamuresc cu siguranta colegii care au avut probleme recent si au apelat la garantie.

#1548
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 07.12.2004
am schimbat eu acum vreo 2 luni la noumax. nu mi-a trebuit nici o factura, au verificat doar seria

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate