Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

FCSB

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
3795 replies to this topic

#3709
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,239
  • Înscris: 03.03.2007

View PostBob493, on 30 aprilie 2024 - 14:10, said:

Comisia de disciplina a decis ca urmatoarele doua partide jucate acasa de CSA sa se dispute cu portile inchise. Oricum, the joke's on them, ca acum tot ei trebuie sa-si bata capul sa se gandeasca la o modalitate de a-si da seama daca aceasta pedeapsa a fost respectata sau nu.

E vechea problema filosofica - "If a tree falls in a forest and no one is around to hear it, does it make a sound?" Posted Image

Edit: tare si GSP-ul... organizatia luntrasilor CSA :D

[ https://i.imgur.com/z7VebkC.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alexandru H., 30 April 2024 - 14:27.


#3710
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,838
  • Înscris: 21.03.2020
Sa inteleg ca iar sunt sensibili pesedezii la mwie?

#3711
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 11.07.2016

View PostAlexandru H., on 30 aprilie 2024 - 14:23, said:

E vechea problema filosofica - "If a tree falls in a forest and no one is around to hear it, does it make a sound?" Posted Image

Edit: tare si GSP-ul... organizatia luntrasilor CSA Posted Image

[ https://i.imgur.com/z7VebkC.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pai si ei ne interziceau noua sa inchiriem stadionul Ghencea...
Deci cum e...cand se interzice csa-ului e naspa, cand ei interzic altora e bine?

#3712
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 11.07.2016
Oare sa fie adevarat?
Presarii au "inghitit" ca pelicanii:
https://www.gsp.ro/f...ata-740368.html
https://www.prosport...ractul-19883493
Ar fi o superveste!

Edited by Malus_Dacus, 30 April 2024 - 17:48.


#3713
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,239
  • Înscris: 03.03.2007

View PostMalus_Dacus, on 30 aprilie 2024 - 17:47, said:

Oare sa fie adevarat?
Presarii au "inghitit" ca pelicanii:
https://www.gsp.ro/f...ata-740368.html
https://www.prosport...ractul-19883493
Ar fi o superveste!

Este. Se zvonea de ceva timp - de aia i-am zis unuia de pe aici ca ii luam stadionul. S-a pus problema sa se amane anuntul dupa finalizarea campionatului, cand nu mai e activitate la stadion dar probabil ca Mustata s-a gandit sa fie primul care sa anunte stirea din moment ce talpanistii au refuz pe Ghencea (si nu se va pune de un protest). Au si astia ca Mustata o foame de publicitate de te doare mintea...

Ca sa fie clar - nu am glumit cand am vorbit de faptul ca se pregateste inchiderea sectiei de fotbal la anul. In vara asta se va face o inspectie pe bune pentru ca e nevoie de o recomandare oficiala in acest sens. Robinetul de bani se inchide - va fi o reorganizare totala la club, multe sectii vor fi inchise. Dupa alegeri, cand va fi consolidata alianta de la guvernare, nu va mai avea niciun motiv Ciolacu sa amane decesul anuntat al clonei din Ghencea.

#3714
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 11.07.2016
"Ca sa fie clar - nu am glumit cand am vorbit de faptul ca se pregateste inchiderea sectiei de fotbal la anul"
Ca sa fie clar: imi doresc sa te cred si imi pregatesc o sampanie...dar de unde stii? Daca nu poti sa spui...aia e, dar da macar niste indicii.

#3715
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,722
  • Înscris: 22.11.2007
interesant ca si Becali a zis ca ar fi timpul sa scoată marca la licitație.

#3716
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 11.07.2016
ciobanul behaie multe..

#3717
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 26.08.2005

View PostKloppToKop, on 28 aprilie 2024 - 13:34, said:

Prietene, delirezi! Trebuie sa te preocupe viitorul FC Fcsbului pe tine, nu al Stelei. Sfarsitul lui Becali o sa insemne si sfarsitul vostru. Ti-am mai zis ca nu are cine sa va preia clubul. Sunteti un club bolnav din toate punctele de vedere. Nu aveti identitate, nu aveti stadion, nu aveti nimic. Uiti ca sunt procese in delurare, la sfarsitul carora Becali trebuie sa plateasca o uriasa suma de bani. Chiar daca nu se termina pana se retrage ciobanul, cine crezi ca o sa se bage la fcsb stiind de conflictul cu mapn?

Cei 1000 enumerati de tine vor face orice ca Steaua sa nu dispara. Subliniez orice. Si ai incredere ca asa e, pentru ca merg pe Ghencea etapa de etapa. Tu la cate meciuri ai fost sezonul asta, campionule?
Iti racesti gura de pomana, nu ai cu cine. Spui ca mergi la meciuri deci sigur ai discutat cel putin o data cu un jandarm si te-ai lovit de un autism feroce.
La fel e si pe topicul asta. Cand incasau 10 goluri in dubla mansa era o liniste aici de se auzea musca, acum au rasarit ca ciupercile dupa ploaie si nu mai ai loc de atatea ode dedicate partidului unic si cuplului Marcel - Gigel.
O sa-i loveasca momentul desfiintarii cum a lovit meteoritul in Yucatan, doar ca spre deosebire de dinozauri, fcsb-istii n-or sa dispara ci or sa aiba o revelatie despre identitatea Stelei si cum au trait in minciuna si ne vom trezi cu ei ca niste panselute in Templu printre noi.
Cand n-or sa mai aiba pseudo-argumentul "site-ul uefa" si "continuitatea", or sa se jure pe ce au mai scump ca nu l-au injurat pe Tudorel Stoica si se vor bucura ca nu mai au nevoie de protectia jandarmilor ca sa caute Ghencea pe Gmaps.

Deci ca sfat prietenesc: foloseste functia ignore, e sfanta!

Edited by Basso, 30 April 2024 - 20:51.


#3718
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,239
  • Înscris: 03.03.2007

View PostMalus_Dacus, on 30 aprilie 2024 - 18:58, said:

"Ca sa fie clar - nu am glumit cand am vorbit de faptul ca se pregateste inchiderea sectiei de fotbal la anul"
Ca sa fie clar: imi doresc sa te cred si imi pregatesc o sampanie...dar de unde stii? Daca nu poti sa spui...aia e, dar da macar niste indicii.

Stai ca m-a podidit plansul cand am citit postarea lui Basso. Euforica - cred ca s-au apucat sa cultive ciuperci psihedelice in stadion, de cand nu mai da nici dracu' pe acolo.

Da, lucrurile sunt aranjate cat de cat din perspectiva unora din politica cu care s-au mai purtat conversatii off-the-cuff. Dincu a avut acea incercare disperata de a promova o modificare a legii Sportului - i s-a acordat sansa sa o faca pentru a se evalua raspunsul popular - si s-a dovedit ca talpanismul e un curent facebucist minor, nicidecum relevant in lumea reala. Si acum se va pune cruce peste acest experiment - in cel mai bugetar mod cu putinta: raport/audit, prim-ministru "fortat" sa ia masuri, reformarea clubului prin inchiderea de gauri negre si identificarea de noi surse de venit (FCSB in Ghencea, un aranjament comercial, poate inchiriere de marca, desi Becali refuza sa dea bani pe asta din 2015 incoace). Stiu ca se asteapta alegerile pentru a nu zgudui corabia...

Trebuie sa intelegem ca CSA nu a avut echipa de fotbal in primii doi ani pentru ca s-a incercat extragerea de bani de la Jiji - pana si celebra evaluare de marca a fost "inventata" pentru a-i arata pisica (evaluarea e absolut ridicola, a fost facuta de o firma obscura si corupta, nicidecum de o companie cu experienta - ministerul avea nevoie de o cifra cat mai mare si i s-a livrat). Echipa de fotbal a aparut pentru ca ministerul a fost convins ca vor gasi investitori de catre cabala legendelor in frunte cu Piturca - stadion nou, zeci de mii de suporteri, sponsori puternici. Rezultatul? 1000 de oameni la stadion, sponsori putini si rapid fugariti de realitatile din birourile ministerului (International, Porotherm), imposibilitatea promovarii etc... Btw, nu se face asta pentru Jiji - Ghencea e singurul stadion decent din Bucuresti ce nu face bani. Pana si cel de la Arcul de Triumf ii are pe dinamovisti; clubul are gauri in conditiile in care ministerul se pregateste de contracte serioase pentru achizitionarea de Abrams, F-35.

#3719
KloppToKop

KloppToKop

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.03.2017

View PostAlexandru H., on 30 aprilie 2024 - 22:17, said:

Stai ca m-a podidit plansul cand am citit postarea lui Basso. Euforica - cred ca s-au apucat sa cultive ciuperci psihedelice in stadion, de cand nu mai da nici dracu' pe acolo.

Da, lucrurile sunt aranjate cat de cat din perspectiva unora din politica cu care s-au mai purtat conversatii off-the-cuff. Dincu a avut acea incercare disperata de a promova o modificare a legii Sportului - i s-a acordat sansa sa o faca pentru a se evalua raspunsul popular - si s-a dovedit ca talpanismul e un curent facebucist minor, nicidecum relevant in lumea reala. Si acum se va pune cruce peste acest experiment - in cel mai bugetar mod cu putinta: raport/audit, prim-ministru "fortat" sa ia masuri, reformarea clubului prin inchiderea de gauri negre si identificarea de noi surse de venit (FCSB in Ghencea, un aranjament comercial, poate inchiriere de marca, desi Becali refuza sa dea bani pe asta din 2015 incoace). Stiu ca se asteapta alegerile pentru a nu zgudui corabia...

Trebuie sa intelegem ca CSA nu a avut echipa de fotbal in primii doi ani pentru ca s-a incercat extragerea de bani de la Jiji - pana si celebra evaluare de marca a fost "inventata" pentru a-i arata pisica (evaluarea e absolut ridicola, a fost facuta de o firma obscura si corupta, nicidecum de o companie cu experienta - ministerul avea nevoie de o cifra cat mai mare si i s-a livrat). Echipa de fotbal a aparut pentru ca ministerul a fost convins ca vor gasi investitori de catre cabala legendelor in frunte cu Piturca - stadion nou, zeci de mii de suporteri, sponsori puternici. Rezultatul? 1000 de oameni la stadion, sponsori putini si rapid fugariti de realitatile din birourile ministerului (International, Porotherm), imposibilitatea promovarii etc... Btw, nu se face asta pentru Jiji - Ghencea e singurul stadion decent din Bucuresti ce nu face bani. Pana si cel de la Arcul de Triumf ii are pe dinamovisti; clubul are gauri in conditiile in care ministerul se pregateste de contracte serioase pentru achizitionarea de Abrams, F-35.

Mai oiță, sa ne imaginam ca intradevar visele tale si ale intregului saivan devin realitate. Steaua Bucuresti, cosmarul vostru, se desfinteaza. Ce iti imaginezi tu in creierasul tau ca se va intampla? Credeti ca o sa puna ciobanul mana pe brand-ul Steaua? Tu chiar iti imaginezi ca mapn o sa se retraga din toate procesele care sunt in derulare, si o sa ii dea brand-ul ciobanului? O sa ii infunde DNA-ul pe toti, de la Ciolacu pana la Bichir daca o sa se intample asta vreodata. Aminteste-ti ce s-a intamplat cu fostul vostru idiol, Liviu Dragnea. Nimeni si nimic nu e mai presus de justitie.

O sa ramaneti Fc fcsb toata existenta voastra mizera. 4 consoane care nu inseamna nimic, vorba unicului capitan. Ai grija sa pui stampila unde trebuie anul asta, ca la anu nu mai pupati campionat.

#3720
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,239
  • Înscris: 03.03.2007
[ https://i.pinimg.com/736x/c4/bf/38/c4bf382e57a0397637adc54a4a19f73e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Btw, talpanistule, mizeria aia de clona numita CSA a fost creata in timp ce Dragnea controla Romania prin interpusii sai din Guvern.

Edited by Alexandru H., 30 April 2024 - 23:45.


#3721
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,357
  • Înscris: 01.09.2012
Disperarea e din ce în ce mai mare printe cei 1000 care mai scutură de praf scaunele de la peluză . Se apropie sfârșitul , lăsați prostiile și apucați-vă de șah

#3722
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 06.10.2006

View PostKloppToKop, on 30 aprilie 2024 - 22:44, said:

...... Aminteste-ti ce s-a intamplat cu fostul vostru idiol, Liviu Dragnea.....
E placut sa vezi cata dejectie poata sa scoata din hateri victoria cu nr.27......sa nu ratezi medicamentele, risti sa nu te poti manifesta in toata splendoarea caracteristica cand o sa vina 28! Posted Image
P.S. sterge spumele de la gura si injecteaza si un anti-rabic, te-a muscat titlul nr.27! Posted Image

Edited by StarSteel, 01 May 2024 - 09:40.


#3723
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,165
  • Înscris: 21.05.2019
Bravo Steaua ptr un nou titlu castigat! Dar, este si un dar....Nivelul competitiei a scazut...Farul si Cfr au vandut ce au avut mai bun...La Csu, e o problema de management iar Rapid, e inca in constructie.
Ciobanul viseaza UCL. Cat timp va vinde cei mai buni jucatori, si nu aduce nimic in loc, de valoare macar apropiata....nici macar playoff UCL nu pupam. Si daca ar tine jucatorii cei mai buni, nu cred ca prindem UCL. Ptr UCL este nevoie de staff tehnic, scouteri si bani investiti cum trebuie. CIobanul ne-a aratat ca pe el clar nu il intereseaza profitul ci sa isi satisfaca dorinitele....indiferent ca distruge echipa sau pierde bani. Daca cu campionatul i-a iesit , dupa 9 ANI (JENANT), cu UCL NU MERGE ASA...Parerea mea e ca vom mai prinde UCL, cand o sa zboare porcii, deoarece nu avem investitori in campionat ci doar samsari si imbecili (ciobanul)...In rest Forta Steaua!

#3724
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,838
  • Înscris: 21.03.2020
Momentan noi abia ajungem in liga a 3a europeana... visati cai verzi pe pereti cu UCL :)

#3725
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,357
  • Înscris: 01.09.2012
Au vândut ăștia  într-o oră bilete  pentru meciul cu CFR cat  pentru tot sezonul  ăstora de la CSA   , și cică nu e domne STEAUA , plecați la somn

Edited by Alex_23, 01 May 2024 - 18:27.


#3726
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 11.07.2016
Deci e clar, adevarata Steaua va juca acasa:
https://www.gsp.ro/f...cea-740536.html

Edited by Malus_Dacus, 02 May 2024 - 08:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate