Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Asuprirea din Coreea de Nord - de ce nu se sesizeaza vreun organism international?

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
titi_greucean

titi_greucean

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,602
  • Înscris: 14.06.2017

View Postandrei_ionut, on 18 august 2017 - 21:00, said:

La vremea respectiva am vazut si eu la tv aceste scene. Insa azi am dat intamplator pe youtube iar de acest filmulet.

Cum este oare posibil in sec 21 sa avem parte de astfel de scene? De ce nu se sesizeaza vreun organism international sa extirpe gunoiul de la conducerea acelei tari.


Parere personala: reactiile populatiei mi se par trase de par.  Stiu, foarte adevarat..daca acei oameni nu s-ar preface, poate ar fi ucisi, dar chiar nu exista o alta solutie?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tZsVP2WoE9E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



LE:



Si in Romania inainte '89 daca faceai glume pe seama partidului erai saltat. Dar asta nu insemna ca acasa impreuna cu prietenii apropiati nu comentai si discutai, si injurai partidul. In public te comportai exemplar, ca si cum partidul era dumnezeu pt tine. Corect?

Sa nu se mire nimeni daca peste vreo cativa ani tot astia o sa-i scoata ochii cu furculita lui Kim

#92
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Posttiti_greucean, on 20 august 2017 - 21:05, said:

Sa nu se mire nimeni daca peste vreo cativa ani tot astia o sa-i scoata ochii cu furculita lui Kim


Exact. Or sa faca la fel cum s-a intamplat cu Gaddafi. Populatia a strans atata ura in inima incat la un moment dat nu au mai putut rabda si au rabufnit. S-au comportat cu Gaddafi ca si cum ar fi fost ultimul vierme de pe pamant.




18+


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oJVcdKxs3XA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreiMembruAnonimut, 20 August 2017 - 21:38.


#93
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Nu va fie frica; si Kim Jong Un pica? Posted Image Posted Image

#94
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,968
  • Înscris: 26.07.2017

View PostNeaceasca85, on 21 august 2017 - 02:08, said:

Nu va fie frica; si Kim Jong Un pica? Posted Image Posted Image
mi-e sa nu pice cu


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QlPS16NeBO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _Freya_, 21 August 2017 - 08:22.


#95
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View Postandrei_ionut, on 20 august 2017 - 21:36, said:

Exact. Or sa faca la fel cum s-a intamplat cu Gaddafi. Populatia a strans atata ura in inima incat la un moment dat nu au mai putut rabda si au rabufnit. S-au comportat cu Gaddafi ca si cum ar fi fost ultimul vierme de pe pamant.
Coreenii sunt oameni rezervati, politicosi, respectuosi, ei nu se manifesta ca arabii, care se revolta pentru orice si se apuca sa dea foc la masini, sa arunce cu pietre, etc. In timp ce in tarile arabe au loc tot timpul razboaie civile, revolte, lovituri de stat, etc., asa ceva rar daca s-a intamplat in Coreea sau Japonia.

#96
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Apreciez Coreenii de Sud impreuna cu Japonezii, pe cei din Nord nu pot decat sa-i compatimesc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P3OSqrSdJAM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#97
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View PostNeaceasca85, on 20 august 2017 - 01:58, said:

Are cineva ambasada acolo?
Au toate țările ambasade în Coreea de Nord.
Cum statul e o vacă bună de muls de ce nu ar profita bugetarii de niște posturi călduțe bine plătite.
Câți nu sunt recompensați cu astfel de posturi pe viață și nu fac nimic niciodată.
Adică cam ce ar putea face un ambasador pe lângă regimul nord coreean ca să...


#98
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

View Postandrei_ionut, on 18 august 2017 - 21:00, said:

Cum este oare posibil in sec 21 sa avem parte de astfel de scene? De ce nu se sesizeaza vreun organism international sa extirpe gunoiul de la conducerea acelei tari.
Pen'ca razboiu, pierderi de vieti omenesti, poate si-o nucleara-doua prin vecini... nu prea are nimeni chef... si cu care scop la urma urmei? sa falimenteze coreea de sud dupa aia?

Da' n-am inteles ce te socheaza asa tare... care-i problema cu ce se intampla acolo? Niste unii se prefac ca idolatrizeaza niste maimutoi... asa, si?

Nu ti se pare ca e mai grav ce se intampla in Irak dupa "interventia" hotomaneasca americana? Sau prin Afghanistan? Sau ce se intampla prin alte zone un au incurajat razbel(nordul africii, syria, samd.)? Aaaa... nu mai zic de neste treburi prin africa... darfur, republica centr-africana, boko haram si altele de genul? deh, de astia se uita mereu, parca n-ar fi oameni...
Mie-mi pare extrem de grav si ce se intampla in sua... sa ai cea mai mare rata de incarcerare din lume, sa ai atatea legi penale ca nici nu le mai stii numarul, caca maka pe libertatile civile..

#99
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 22.04.2017

View PostNeaceasca85, on 21 august 2017 - 02:08, said:

Nu va fie frica; si Kim Jong Un pica? Posted Image Posted Image
Vedem...de ce ar pica? Nu exista niciun interes economic sau strategic din partea vestului ca sa intervina acolo. Daca face gura mare cu bombardeaua, poate o sa ii dea la cap.

#100
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Tara cu un singur gras, tara in care doar liderul este obez, in Romania anilor '80 nimeni nu era gras, barbatii nu aveau burti si femeile nu aveau sani, trist dpdv meu de vedere, iar in discoteca abia se miscau pe o muzica lesinata. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l_DNi6xRUPg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#101
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,701
  • Înscris: 15.06.2007

View Postandrei_ionut, on 18 august 2017 - 21:00, said:

La vremea respectiva am vazut si eu la tv aceste scene. Insa azi am dat intamplator pe youtube iar de acest filmulet.

Cum este oare posibil in sec 21 sa avem parte de astfel de scene? De ce nu se sesizeaza vreun organism international sa extirpe gunoiul de la conducerea acelei tari.


Parere personala: reactiile populatiei mi se par trase de par.  Stiu, foarte adevarat..daca acei oameni nu s-ar preface, poate ar fi ucisi, dar chiar nu exista o alta solutie?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tZsVP2WoE9E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



LE:



Si in Romania inainte '89 daca faceai glume pe seama partidului erai saltat. Dar asta nu insemna ca acasa impreuna cu prietenii apropiati nu comentai si discutai, si injurai partidul. In public te comportai exemplar, ca si cum partidul era dumnezeu pt tine. Corect?
Nu io am zis, nu stiu cine, un filozof: fiecare natie isi merita conducatorii, moneda, soarta.
Daca maine ar disparea regimul din coreea de nord, nu stiu cat de fericita ar fi populatia a doua zi.

#102
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Noi macar am fost fericiti. Uite ca avem nostalgici dupa euforia libertatii din anii '90 chiar daca in materie de nivel de trai nu era inca cine stie ce upgrade.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate