Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C
 Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 

Nokia HMD Global

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
399 replies to this topic

#379
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Corect dar nu exista Androide fara serviciile Google in sfara de Huawei.Macar Al meu Nokia nu vine preinstalat cu spyware de la Meta.

#380
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,827
  • Înscris: 30.03.2009
Aceeași etnie, aceleași idealuri.

#381
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,968
  • Înscris: 24.04.2013
As ruga daca are cineva unul, sa imi spuna daca Nokia G60 se impaca bine cu VoLTE-ul si cu VoWiFi-ul de la Digi. Multumesc.

#382
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008
Se împacă foarte bine. De altfel majoritatea telefoanelor Nokia se împacă bine cu Digi.

#383
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Am avut timp de 2 ani un Nokia G10. La început, mi-a plăcut, dar după câteva luni a venit o actualizare a softului și a început să meargă slab. A început să se închidă aplicațiile singure, și mergea foarte greu. Am incercat și cu revenirea la setările din fabrică, dar tot degeaba. Acum am trecut la alta firma de telefon, deocamdată merge bine. Voi vedea pe viitor cum se va comporta. Oricum nu cred că în viitor voi mai folosi acesta firma de telefon

Edited by madalinmdl1, 25 November 2023 - 08:55.


#384
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Actualizarile de sistem de multe ori fac mai mult rau decat bine, si nu neaparat doar la Nokia. Vezi marea actualizare  Samsung la A14, a fost oprita tocmai din cauza ca au constatat erori.
Cat despre Nokia......doar cu butoane ca in rest nu ai ce lua.

#385
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Am si eu un 'Nokia' G 42 dar nu e asa grozav cel putin in privinta ecranului ca in rest este ok. Nu am gasit alte smartphone cu android stock. Chipurile 'Nokia' are androud stock dar doar la nivel de UI ca asa are si Motorola. Pentru mine Pixelurile sunt prea scumpe.

#386
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019

 myhayinferno, on 19 noiembrie 2023 - 11:41, said:

Se împacă foarte bine. De altfel majoritatea telefoanelor Nokia se împacă bine cu Digi.
Excepție Nokia 8.3 5G, care uneori ba merge VoLTE ba nu, iar în sistem nu apare activat sau apare.
Mai pe scurt, pun SIM-ul într-un telefon diferit, timp de  24h, apare voLTE în sistemul RCS, merge VoLTE pe telefon și după mutarea înapoi în Nokia....dispare voLTE de pe telefon,  după câteva convorbiri și  .... din contul RCS.
O ciudățenie pe care nu i-am dat-o de cap încă.

#387
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021

 Ares14, on 25 decembrie 2023 - 22:32, said:


Excepție Nokia 8.3 5G, care uneori ba merge VoLTE ba nu, iar în sistem nu apare activat sau apare.
Mai pe scurt, pun SIM-ul într-un telefon diferit, timp de  24h, apare voLTE în sistemul RCS, merge VoLTE pe telefon și după mutarea înapoi în Nokia....dispare voLTE de pe telefon,  după câteva convorbiri și  .... din contul RCS.
O ciudățenie pe care nu i-am dat-o de cap încă.
Nu strca un telefon la asistenta Digi. Sunt destul de prompti.

#388
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019

View PostSADIQ, on 27 decembrie 2023 - 19:25, said:

Nu strca un telefon la asistenta Digi. Sunt destul de prompti.
Crezi că nu am sunat?
Aceeași placă: să las SIM-ul într-un telef. compatibil VoLTE și gata se activează. Bineînțeles că nu au priceput faza cu activarea VoLTE din sistem și dezactivarea, erau SF-uri pentru ei.
Așa a rămas!
Spor!

#389
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Incearca asta. https://xdaforums.co...-z017d.3770009/

#390
Vladut56

Vladut56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.08.2018
https://zonait.ro/hmd-global-nokia/ Se pare ca cei de la HMD s-a cam saturat sa faca doar telefoane Nokia, acum vor sa faca propiile telefoane sub sigla HMD pe langa cele Nokia, oare au facut alegerea buna sau o sa aiba aceeasi soarta ca Microsoft Lumia?

#391
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Cine mai vrea si telefoane HMD? Cu cateva exceptii au scos numai petarde.

#392
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Eu cred ca au cam fost fortati sa renunte, poate Nokia au ceva planuri de viitor.....

#393
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Eu cred ca Nokia detinatorul marcii va incerca sa plaseza licenta la vre-un fabricant obscur din China care are bani sau vor pune brandul pe linie moarta.Ceva in genul lui Blackberry. HMD nu o vrut sa mai plateasca licenta lui Nokia si le-au zis pass. Eu detin un Nokia g42 si tot ce am vrut a fost un soft curat. Daca HMD vor pastra Androidul curat atunci mai cumpar. Eu imi schimb telefonul odata la 4 ani.

#394
Vladut56

Vladut56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.08.2018

View Posteu-DECEBAL, on 05 februarie 2024 - 10:45, said:

Eu cred ca Nokia detinatorul marcii va incerca sa plaseza licenta la vre-un fabricant obscur din China care are bani sau vor pune brandul pe linie moarta.Ceva in genul lui Blackberry. HMD nu o vrut sa mai plateasca licenta lui Nokia si le-au zis pass. Eu detin un Nokia g42 si tot ce am vrut a fost un soft curat. Daca HMD vor pastra Androidul curat atunci mai cumpar. Eu imi schimb telefonul odata la 4 ani.
Dupa parerea mea cei de la HMD o sa aiba soarta Microsoft, daca iti mai aduci aminte de telefoanele Microsoft Lumia care s-au produs un an si dupa s-au inchis.De pus brandul pe linie moarta, cam dificil mai ales cu palmaresul pe care l-a avut si il are Nokia in prezent ca telefon durabil, etc.Daca Nokia gen compania mama ar produce iar telefoanele de alta data(gen nokia 3200 cu acele luminite care clipeau dupa ton) dar adaptate la tehnologia smartphone cu Android fac pariu ca ar pune Samsung-ul la colt.Deci daca HMD vrea sa supravietuiasca ar cam fii necesar sa continue fabricarea telefoanelor sub brand-ul Nokia altfel vor da faliment.

Edited by Vladut56, 10 February 2024 - 18:32.


#395
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Sansa lui HMD ar fi softul daca il pastreaza curat caci la hardware sunt slabi. Partea nasola este ca nu multi stiu de HMD ci doar de Nokia. Vom vedea ce vor face dar falimentul bate la usa. 😐

#396
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
A venit actualizare pentru Android 14 pentru Nokia G 42. Totul este ok iar dupa resetare sistemul se misca foarte bine. Surprinzator in afara de Netflix nu vin cu alt bloatware.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate