Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Insulte cu un polițist in sf...

La mulți ani de Sfantul Petr...

Pete negre pe aragaz
 La multi ani @ursamajor!

Legea avertizorului de integritat...

S10 plus camera noaptea

Card "emag"
 credeti ca pot aparea telefoane c...

Sfat alegere specializare faculta...

Pen insulina, problema

Asus x515ea-bq1832
 Variatie debit acm

Recomandare AC portabil, pompa de...

problema interesanta (intrebare i...

subtitrare BS PLAYER

Nokia HMD Global

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
365 replies to this topic

breitner

breitner

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nokia a integistrat in trim.1/2022 o crestere a vanzarilor in Europa de vest (31%) si SUA (87%).
Vanzarile totale au scazut cu 3% din cauza parasirii pietei din Rusia si a concurentei chinezariilor pe piata din Asia.
De asemenea in trim.4/2021 si-a triplat vanzarile de smartphone in SUA.

eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

Senior Member

Deci sunt pe profit sau nu? Eu tocmai ce am luat de la DIGI un Nokia G21 dand cu flit ordinarilor de la Samsung Oppo si Xiaomi care au impresia ca telefonul meu le apartine si lor putin. In sensul in care am bloatware in sistemul.de operare si alte kkt-uri pe de care stiti si voi.

breitner

breitner

Senior Member

Anul 2021 l-au incheiat cu venituri mai mari fata de 2020 cu 41%.
Si e primul an in care nu s-au inregistrat pierderi.

P.S. "Chestia" cu pierderile se practica pentru a nu avea profit (Implicit taxe). Se cumpara masiv componente pentru productia anului urmator, etc.

Edited by breitner, 22 May 2022 - 08:54.

breitner

breitner

Senior Member

Adica pierderi ai oricum (plati la credite, prime, taxe, etc.) dar e primul an in care veniturile sunt mult mai mari!

eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

Senior Member

Au telefoane slabute insa mie nu imi trebuie asa multa performanta. Ma multumesc si cu 4 gb de ram.

mirc2003

mirc2003

Emo biliar

Mult mai importante sunt pentru mine stabilitatea sistemului si updateurile, constructia terminalului, Androidul curat fara bloatware.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate