Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Nokia HMD Global

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
395 replies to this topic

#361
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nokia a integistrat in trim.1/2022 o crestere a vanzarilor in Europa de vest (31%) si SUA (87%).
Vanzarile totale au scazut cu 3% din cauza parasirii pietei din Rusia si a concurentei chinezariilor pe piata din Asia.
De asemenea in trim.4/2021 si-a triplat vanzarile de smartphone in SUA.

#362
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Deci sunt pe profit sau nu? Eu tocmai ce am luat de la DIGI un Nokia G21 dand cu flit ordinarilor de la Samsung Oppo si Xiaomi care au impresia ca telefonul meu le apartine si lor putin. In sensul in care am bloatware in sistemul.de operare si alte kkt-uri pe de care stiti si voi.

#363
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Anul 2021 l-au incheiat cu venituri mai mari fata de 2020 cu 41%.
Si e primul an in care nu s-au inregistrat pierderi.

P.S. "Chestia" cu pierderile se practica pentru a nu avea profit (Implicit taxe). Se cumpara masiv componente pentru productia anului urmator, etc.

Edited by breitner, 22 May 2022 - 08:54.


#364
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Adica pierderi ai oricum (plati la credite, prime, taxe, etc.) dar e primul an in care veniturile sunt mult mai mari!

#365
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Au telefoane slabute insa mie nu imi trebuie asa multa performanta. Ma multumesc si cu 4 gb de ram.

#366
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Mult mai importante sunt pentru mine stabilitatea sistemului si updateurile, constructia terminalului, Androidul curat fara bloatware.

#367
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Daca mai intereseaza pe cineva:

https://economie.hot...oape-60-ani.htm

#368
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 29.06.2011
Eu am renuntat la Nokia, am luat mult laudatul Samsung si deja duc dorul la softul curat de la Nokia dar pur si simplu nu prea ai ce luat de la Nokia, putine modele si alea destul de scumpe. Probabil ca la urmatorul telefon o sa incerc un Motorola.

#369
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Motorola e singura alternativa daca vrei Android curat si nu vrei Pixel. Nokia din pacate s-a dus.

#370
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
X30 ar fi singurul telefon de la Nokia ce merita luat.
Dar nu are mufa 3,5mm, are amoled in loc de LCD si nu are card microSD (nici nu prea mai e nevoie de el).

#371
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Când HMD Global a început să lanseze telefoane sub brandul Nokia și am spus că sunt “petarde”, unii pe aici au început “să-mi sară în cap”. Dar uite că am avut dreptate!

#372
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 17.03.2005
Depinde ce așteptări ai de la un smartphone. :)

#373
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011

 CGDBZ, on 28 februarie 2023 - 11:33, said:

Eu am renuntat la Nokia, am luat mult laudatul Samsung si deja duc dorul la softul curat de la Nokia dar pur si simplu nu prea ai ce luat de la Nokia, putine modele si alea destul de scumpe. Probabil ca la urmatorul telefon o sa incerc un Motorola.
Exista si motorola,cred ca si aplicatiile merg mai bine,you brd nu mi-a dat niciodata o eroare ceva si e un jaf de aplicatie.Cred ca toate modificarile facute de toti inteligentii aduc instabilitate

#374
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Mie imi plac petardele cu conditia sa fie de calitate si sa aiba un soft aerisit si cu ceva actualizari de securitate. As vrea sa vad ecrane AMOLED pe telefoanele de 1000 de la Nokia. Am obiceiul sa dezactivez in draci aicatii inclusiv google play si servicii google play care nu imi folosesc la nimic. In locul lor imi pun eu ce am nevoie.

#375
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005
Eu folosesc o "petarda" Nokia 7.1 de la aparitie si pana in prezent.
Acest telefon mai are un pic si implineste 5 anisori. Sotia are un Nokia 6.1 care are cam aceeasi varsta.
Ambele telefoane functioneaza perfect, cu bateria originala.
Pentru mine asta bate orice reclama!

#376
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Daca cineva are intrebari despre Nokia g42 5 G ii raspund cu placere. Am ales 'Nokia' intrucat au android stock si mai putin spyware.

#377
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 29.06.2011
Nu ai ce alege de la Nokia, cateva telefoane scumpe dar sub ce ofera concurenta ca si performante, aspect, etc. De ce as lua acel Nokia G42 cand la acelas pret gasesc Moto G73(tot android curat) https://altex.ro/tel...3BL/#additional

#378
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009

View Posteu-DECEBAL, on 26 octombrie 2023 - 12:11, said:

Daca cineva are intrebari despre Nokia g42 5 G ii raspund cu placere. Am ales 'Nokia' intrucat au android stock si mai putin spyware.

Google este cel mai mare spyware din lume alaturi de Apple și facebook/meta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate