Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#181
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Sunt terenuri mici cu case vechi, cel mult vile s-ar putea construii in locul lor.

#182
xttrim

xttrim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Pe ce parte  a blocului 3 se construieste? Sud sau nord?

Mai sunt apartamente cu 3 camere in blocul 3 stie cineva ? Prefer partea de nord. Sunt sanse sa fie construit un bloc pe aceasta parte,  Parea sa fie case mici.

Edited by xttrim, 30 October 2017 - 22:30.


#183
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Din cate stiu mai sunt decat in Bl 3 la demisol si parter.

Legat de constructii viitoare, mergi acolo, vezi pe unde o sa fie blocul si cel fel de case sunt, vechi sau noi, desii orice casa se poate demola, fie ea si mai nouia pt a face loc unui b,loc.

#184
xttrim

xttrim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Am fost azi. Nu am vazut sa se construiasca nici un bloc. Sunt terenuri mici. Nu stiu ce o sa fie in timp cu ele.

Legat de avans 10500 euro mi se pare un pic exagerat  daca sa iei in considerare ca blocul sa fie gata peste un an si ceva, plus cursul la euro BNR+1% mi sa zis la banca ca e un pic exagerat.

A dat cineva avansul nu e teapa cu notarul?

#185
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Probabil toti cei care au rezervat au dat avans 10500. Chiar si asa s-au rezervat aproape toate, asta inseamna ca a fost o decizie de business buna a dezvoltatorului. Este si asta un mod de a selecta clientii...

#186
xttrim

xttrim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Este cineva pe forum care a dat acest avans? la ce trebuie sa fim atenti? cat a fost comisionul notarului?

#187
cool_71

cool_71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.06.2017

 xttrim, on 31 octombrie 2017 - 22:26, said:

Este cineva pe forum care a dat acest avans? la ce trebuie sa fim atenti? cat a fost comisionul notarului?
Rezervarea este 500 euro...avansul este 10500 euro...este o diferenta!

#188
leo980

leo980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 28.07.2005
Imi poate oferi cineva o copie/foto dupa contractul incheiat pentru aceste apartamente?
Am vazut ieri constructia si pare altceva fata de ce am mai vazut pana acum.

#189
theshark920

theshark920

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2018
Salut, mai stiti ceva noutati despre blocurile de la Aparatorii Patriei? Eu nu am inteles foarte bine.. Pana la urma terenul pe care sunt construite blocurile, este al proprietarului, sau este ipotecat?

#190
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Este ipotecat si prevazut in antecontract. Pe masura ce se vand se ridica ipoteca cu scrisoare de la banca pe care o vom primi de la ei.Asta e ce stiu eu, oricum in general asa functioneaza

#191
theshark920

theshark920

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2018
OK, sa zicem, cu toate ca nu e foarte ok acest lucru, ca oricand te poti trezii ca platesti si chirie in apartamentul in care deja platesti rata. Trecand peste asta, daca ma puteti ajuta cu privire la zona si constructor. Din cate am citit si am fost si la fata locului zona este una de case, stiti cumva daca sunt probleme la canalizare si la presiunea apei, cum am tot vazut pe aici? Si problema cu liftul si cu balustradele, s-au finalizat pana la urma? sau tot sunt probleme?
Multumesc!

#192
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Eu zic sa mergi sa verifici personal presiunea apei, mergi dupa a ploaie sa vezi daca sunt inundatii, vezi si in blocul 1 daca are balustrada, lift si tot ce te intereseaza. Oricum daca stai prea mult sa te gandesti nu mai gasesti nimic mai ales daca esti interesat de un apartament cu 2 camere. Faza cu platitul chiriei si apartamentului nu prea o-nteleg, dar nu-i problema, nu-i nevoie sa-nteleg.

Edited by Lac78, 25 January 2018 - 16:31.


#193
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 10.01.2016

 Lac78, on 25 ianuarie 2018 - 16:30, said:

Eu zic sa mergi sa verifici personal presiunea apei, mergi dupa a ploaie sa vezi daca sunt inundatii, vezi si in blocul 1 daca are balustrada, lift si tot ce te intereseaza. Oricum daca stai prea mult sa te gandesti nu mai gasesti nimic mai ales daca esti interesat de un apartament cu 2 camere. Faza cu platitul chiriei si apartamentului nu prea o-nteleg, dar nu-i problema, nu-i nevoie sa-nteleg.

Așa e, nu-i nevoie s-o înțelegi decât după ce creditorul ipotecar îți execută casa în contul datoriilor dezvoltatorului.
Cetățean european ... praf ... e doar afacerea vieții

#194
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Care casa si credit? Inca o data, ipoteca se ridica la cumparare, ca nu ti da nimeni credit pe un imobil cu ipoteca.

#195
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 10.01.2016

 BogdanBurebista, on 26 ianuarie 2018 - 08:34, said:

Care casa si credit? Inca o data, ipoteca se ridica la cumparare, ca nu ti da nimeni credit pe un imobil cu ipoteca.

Știu, e greu de priceput că mai sunt și cumpărători cu cash.
Sau cumpărători cu avansuri mari, 20-25%... adică normale Posted Image.
Chiar cumpărători cu avansuri de 50%, pt. obținerea unui discount.

Edited by zavalita, 26 January 2018 - 09:19.


#196
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
De cumparatorii care achita cash integral la rezervare ai uitat....������
Bine ca le stii tu pe toate. Pentru tine toate au o problema. Daca stai sa asculti toti "desteptii" nu mai cumperi niciodata nimic, nicaieri. Sunt curios daca tu ai cumparat ceva si unde...dar nu cred ca ai gasit nimic care sa te satisfaca.


#197
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 10.01.2016

 Lac78, on 26 ianuarie 2018 - 09:58, said:

De cumparatorii care achita cash integral la rezervare ai uitat....������
Bine ca le stii tu pe toate. Pentru tine toate au o problema. Daca stai sa asculti toti "desteptii" nu mai cumperi niciodata nimic, nicaieri. Sunt curios daca tu ai cumparat ceva si unde...dar nu cred ca ai gasit nimic care sa te satisfaca.

Crezi ? Posted Image

#198
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Pai spune-ne concret te rog unde ai cumparat. Mersi!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate