Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#163
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Ce inseamna altele

Edited by BogdanBurebista, 04 September 2017 - 21:35.


#164
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017

View Postdaxpop, on 04 septembrie 2017 - 15:54, said:

eu am stat in complexul apollo din popesti. constructia e ok nu sunt probleme de infiltratii/mucegai dar intr adevar unele blocuri nu aveau lift si lumea e extrem de suparata pe chestia asta si altele.finisajele cele mai ieftine.

Ce inseamna altele?

#165
Ramona10

Ramona10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2017
Buna! Vreau sa achizitionez un apartament cu 3 camere, îmi puteti spune daca stiti ceva despre zona, este ok, cei care au case pe acolo sunt ok?

#166
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View Postowl1960, on 04 septembrie 2017 - 19:12, said:

Ia dă-ne și nouă un exemplu de finisaje scumpe!

Exemplu? Cite doresti? Balaustrada in fier si nu de inox asa cum trebuia. Daca nu alegi sa schimbi tot, gresie, faianta, parquet, usile......o sa ai cele mai ieftine. Nu trebuie o mare investitie dar este bine sa o faceti. Baile? Niste mobilier de 2 bani, util la inceput, de aruncat dupa 1 an.
Finisaje scumpe? Parquet de 14mm, gresie Marazzi (sau alt brand renumit), baterie chiuveta si cada de la Grohe. Si nu este vorba de mare diferenta pentru dezvoltatorul.

#167
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View PostRamona10, on 20 septembrie 2017 - 21:32, said:

Buna! Vreau sa achizitionez un apartament cu 3 camere, îmi puteti spune daca stiti ceva despre zona, este ok, cei care au case pe acolo sunt ok?

Zona nu este rea, vecini sunt destul de ok......mai se intempla sa ai si nebuni langa tine, dar in mare parte este ok
problema cu inundatie exista dar nu este asa de grav......sa aveti o barcuta pregatita Posted Image

View Postpink-beetle, on 08 august 2017 - 16:53, said:

Au si ei. Asa cum si noi avem ierni grele, ger, zapada, praf pe timpul verii. Daca putem sa ne facem viata mai confortabila, de ce nu am face-o?
Ca se gasesc 1-2 rataciti care sa bata din picior ca un balcon inchis nu e estetic? Poate fi estetic cu putin efort, dar cu siguranta este practic!
Si majoritatea aleg sa se bucure de un spatiu practic, de niste metri patrati absolut esentiali in depozitare.
Poate in blocurile din Aparatorii Patriei aveti jumate de balcon inchis, dar restul nu au!
Iar daca oamenii vor sa-si inchida balcoanele, o vor face oricum, chit ca se gasesc cativa carcotasi.

Eu abia astept sa-mi inchid TOATE balcoanele cu prima ocazie.

Balcon inchis ??? Doamne fereste.....daca doriti mai multi mp va rog sa cumparati un apartament mai mare. Inchiderea se face pentru nevoie de spatiu, prostia aia cu rufe este veche. Balcon este facut sa fie atare....................ce oameni doamne Posted Image Posted Image Posted Image

#168
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017

View Postjimbo, on 21 septembrie 2017 - 11:55, said:


Zona nu este rea, vecini sunt destul de ok......mai se intempla sa ai si nebuni langa tine, dar in mare parte este ok
problema cu inundatie exista dar nu este asa de grav......sa aveti o barcuta pregatita Posted Image



Balcon inchis ??? Doamne fereste.....daca doriti mai multi mp va rog sa cumparati un apartament mai mare. Inchiderea se face pentru nevoie de spatiu, prostia aia cu rufe este veche. Balcon este facut sa fie atare....................ce oameni doamne Posted Image Posted Image Posted Image


Salut,
La ce te referi cu inundatia? Eu am auzit ceva cum ca nu ar fi mereu presiunea suficienta la apa. Si asta in conditiile in care pe strada erau doar case...acum ca o sa fie bloc(uri) nush ce sa zic.
Poate o fi doar un zvon.

#169
Ramona10

Ramona10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2017
Mă gândesc că este mai ok aici, din toate punctele de vedere inundatii in caz de ploaie, deszăpezire iarna, presiunea la apa( cum a adus în discutie needtobreathe), decât în Popești Posted Image ....

#170
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View PostRamona10, on 21 septembrie 2017 - 21:34, said:

Mă gândesc că este mai ok aici, din toate punctele de vedere inundatii in caz de ploaie, deszăpezire iarna, presiunea la apa( cum a adus în discutie needtobreathe), decât în Popești Posted Image ....

Presiune la apa nu este rea, stau la etajul 5 cu mansarda. La mansarda presiune este mai buna decat la etajul 5 Posted Image  acuma o sa fie montata o pompa si se rezolva. Inundatii pana cand primaria nu misca fundul o sa fie mereu, trebuie refacuta canalizarea total. Pentru deszapezire nu sunt probleme deloc, ok intirzieri dar asta se face.
Problema principala este primaria, sau mai bine spus primarul.....praf Posted Image
Uitasem, tot depinde de seriositate dezvoltatorul....si grija la ce treceti in contract, sa fie tot acolo. De obicei mergeti la un notar de incredere pentru iei nu pentru voi Posted Image

Edited by jimbo, 22 September 2017 - 09:49.


#171
Ely1987

Ely1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2017
Dragi vecini,
Sunt incantata sa va cunosc. Tinand cont ca multi dintre noi sunt plecati in strainatate, am considerat ca un grup pe facebook ne va fi foarte util. In acest grup putem sa ne tinem la curent cu tot ce se intampla pe santier si sa ne organizam in timp real. Apollo bloc 1 Aparatorii Patriei se numeste grupul. Va multumesc si o seara buna va urez!

#172
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Exista deja un grup, Apollo Residence Aparatorii Patriei.

https://www.facebook...61554497205980/

#173
Ely1987

Ely1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2017
Multumesc frumos de informatie! Astept sa fiu adaugata in grup! :)

#174
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
Stie careva cand ies actele pentru bloc 1?

#175
carmen_p09

carmen_p09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.03.2012

View Postneedtobreathe, on 21 septembrie 2017 - 12:17, said:



Salut,
La ce te referi cu inundatia? Eu am auzit ceva cum ca nu ar fi mereu presiunea suficienta la apa. Si asta in conditiile in care pe strada erau doar case...acum ca o sa fie bloc(uri) nush ce sa zic.
Poate o fi doar un zvon.
Din pacate cu presiunea la apa e problema mare in aparatori. Daca dezvoltatorul a pus o pomba foarte puternica se rezolva, dar, in general pun pompe suplimentare, ca sa-ti ia ochii, dar nu foarte puternice. Noi am inlocuit dupa 2 ani de chin pompele pe cheltuiala noastra. In Amurgului; pana la 2 presiune ok, dupa etajul trei, din ce in ce mai slab. Vecinii mai carau apa cu bidoanele pe scari. Dezolant peisaj...

#176
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Serios ? Eu stau la etajul 6 la aparatori si n am nicio problema cu presiunea la apa. Probabil asta este explicatia pe care v o da voua ca sa va inchida gura.

#177
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Amurgului nu-i in Aparatori....

#178
misu-miai

misu-miai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.01.2011
Salut,

Am mers si eu sa vad zona mai intai. Sunt case in zona dar am vazut si un bloc care cred ca o sa fie in dreptul blocului 3 iar distanta intre ele mi se pare foarte mica.
Cum blocurile 1 si 2 sunt deja date cred ca astept blocul 4.

Edited by misu-miai, 28 October 2017 - 10:54.


#179
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Si crezi ca in dreptul blocului 4 nu o sa apara nimic?

#180
misu-miai

misu-miai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.01.2011
Mda, e posibil. Ca si acolo e un teren liber...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate