Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Apollo Residence Berceni Apărătorii Patriei.

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#1
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
A apărut un nou proiect la ofertă spre vanzare.
http://www.apolloresidence.ro
Nu am fost să văd exact locul viitorului ansamblu rezidențial dar se pare va fi ceva frumos.
Cred că deja pot să mă căiesc că nu am mai așteptat puțin și am cumpărat în altă parte.
Să vedem ce va ieși!

#2
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Pai de ce sa te caiesti ca ai cumparat cand ai avut nevoie pt ca se face un alt complex undeva candva si "pare ca va fi ceva frumos"?
Apar asa noi complexe zilnic

#3
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Pai si de ce ai deschis topicul?! Unde ai cumparat?

#4
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Păi am deschis pentru ca lumea să fie informată că și eu când mi-am cumpărat tot aici am găsit toate informațiile.
Am cumparat tot într-un Apollo.

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 owl1960, on 09 mai 2017 - 08:30, said:

Cred că deja pot să mă căiesc că nu am mai așteptat puțin și am cumpărat în altă parte.
Să vedem ce va ieși!
Vinde unde ai cumparat si cumpara in asta nou.

#6
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Il stiu, par ok din schite, dar cel de trei camere este destul de scump pentru bugetul meu. Parca pe strada Muntele Mare este?

#7
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 super8, on 09 mai 2017 - 12:21, said:

Vinde unde ai cumparat si cumpara in asta nou.
O dată ai voie să cumperi cu tva 5% în viață așa că m-am lins pe bot.

#8
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
este intr-o zona de case(sunt si cateva case de colorati) la cam 6 minute de mers pe jos pana la metrou aparatorii patriei(verificat de mine), dar primele 2 blocuri s-au cam dat deja...
saptamana trecuta m-a sunat agenta ca urmeaza sa se dea spre vanzare si blocul 2, iar ziua urmatoare imi zice ca mai sunt apartamente cu 2 camere numai la demisol si parter ca cica le-a oprit dezvoltatorul pentru diverse obligatii.
pe una din fete esti foarte aproape de casele vecine, estimez eu cam 2-3 metri fata de case, deci la etajele inferioare dai mana cu vecinul de la casa.
in schimb compartimentarea pentru 2 camere este foarte ok

#9
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
owl1960, eu zic ca ai deschis topicul asta pt reclama, avand in vedere ca ai cumparat in alt complex Apollo si nu esti interesat sa cumperi in noul complex. Macar posteaza informatii utile viitorilor posesori de apartament in Apollo. Eu sunt convins ca sti mai multe.

#10
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Preturile sunt mai mari fata de Apollo din Popesti. Dar recomand blocurile Apollo! In Popesti cred ca e cel mai frumos ansamblu.

#11
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Pai in complexul asta nu esti in Popesti. Vorbim de doua lucruri destul de diferite.
Si confirm si eu faza cu aspectul complexului. Am fost acum 2 luni in Popesti si arata frumos complexul. Singura chestie mai naspa e ca mi se par blocurile extrem de apropiate. Sunt prea inghesuite. Nu stiu daca (Doamne fereste!) e nevoie sa vina acolo o masina de interventie, cum ar ajunge la blocurile din mijloc.
Si totusi preturile mi se par extrem de mari. 3 camere, 85000 de euro... sa-mi fie cu iertare. Gasesti asa ceva in zona de nord. Hai sa zicem ca-l scoti" la 80000. Tot e cam mult. Parerea mea. Oare cat costa locul de parcare?

#12
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007

 owl1960, on 09 mai 2017 - 13:38, said:


O dată ai voie să cumperi cu tva 5% în viață așa că m-am lins pe bot.
Poti sa l vinzi pe al tau cu profit apoi altcineva de incredere  il cumpara cu banii vostrii iar voi va notati la cartea funciara pe imobil pt suma imprumutata si ulterior il vinde catre voi si gata
Totul este suportat din profitul primului apartament

#13
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
LauCalin..in Popesti,ma refer la cele aproapiate de metrou deja se vand 3 camere cu 70-75000 euro.Si aici vorbesc de 3 camere cu suprafata totala de 70-72 mp utili.
Eu,cand m-am mutat in Popesti in Metropolitan acum 3 ani am dat 60000 pe 85 mp utili.
Prin urmare,daca in Popesti au ajuns la preturile astea,ca sa mai zicem cand intri in oras.

#14
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 Lac78, on 10 mai 2017 - 01:04, said:

owl1960, eu zic ca ai deschis topicul asta pt reclama, avand in vedere ca ai cumparat in alt complex Apollo si nu esti interesat sa cumperi in noul complex. Macar posteaza informatii utile viitorilor posesori de apartament in Apollo. Eu sunt convins ca stii mai multe.
Citeam in topicul cu Scandinavia Residence că au avut și au probleme cu apa dar și cu canalizarea. Am vrut să cumpăr în Scandinavia ceva la parter dar când am auzit de problemele cu apa și canalizarea am zis pas și am renuntat.
Citind în oferta că au apartamente cu două camere la demisol cu curte mă gândeam că ar fi perfect pentru mine să cumpăr două apartamente cu două camere. Unul la demisol cu curte și unul la parter înalt deasupra primului și să le comasez ca să iasă unul cu patru camere cu scară interioară și o singură ușa la întrare la parter.
Cum am cumpărat o dată cu tva 5% nu îmi permit să mai cumpăr încă o dată ceva cu tva 19%.
Citește ultima pagină din scandinavia residence și ai să intelegi cum mi-a venit ideea să deschid acest topic!
Textul ăla copipăstuit se referă la canalizarea de la apartamentele de la demisol din blocurile despre care vorbim în acest topic.

 Lac78, on 10 mai 2017 - 01:04, said:

owl1960, eu zic ca ai deschis topicul asta pt reclama, avand in vedere ca ai cumparat in alt complex Apollo si nu esti interesat sa cumperi in noul complex. Macar posteaza informatii utile viitorilor posesori de apartament in Apollo. Eu sunt convins ca stii mai multe.
Citeam in topicul cu Scandinavia Residence că au avut și au probleme cu apa dar și cu canalizarea. Am vrut să cumpăr în Scandinavia ceva la parter dar când am auzit de problemele cu apa și canalizarea am zis pas și am renuntat.
Citind în oferta că au apartamente cu două camere la demisol cu curte mă gândeam că ar fi perfect pentru mine să cumpăr două apartamente cu două camere. Unul la demisol cu curte și unul la parter înalt deasupra primului și să le comasez ca să iasă unul cu patru camere cu scară interioară și o singură ușa la întrare la parter.
Cum am cumpărat o dată cu tva 5% nu îmi permit să mai cumpăr încă o dată ceva cu tva 19%.
Citește ultima pagină din scandinavia residence și ai să intelegi cum mi-a venit ideea să deschid acest topic!
Textul ăla copipăstuit se referă la canalizarea de la apartamentele de la demisol din blocurile despre care vorbim în acest topic.

#15
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

 Groh, on 10 mai 2017 - 11:01, said:

LauCalin..in Popesti,ma refer la cele aproapiate de metrou deja se vand 3 camere cu 70-75000 euro.Si aici vorbesc de 3 camere cu suprafata totala de 70-72 mp utili.
Eu,cand m-am mutat in Popesti in Metropolitan acum 3 ani am dat 60000 pe 85 mp utili.
Prin urmare,daca in Popesti au ajuns la preturile astea,ca sa mai zicem cand intri in oras.

Si eu care credeam ca in Greenfield sunt nesimtiti cand cer 80-85000 pe un ap. cu 3 camere...

#16
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Unde gasesti tu in nord apartament nou de 3 camere la 85.000?!
Preturile au explodat, in nord sunt cu muuuult peste suma asta.

#17
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
https://www.imobilia...easa?id=8081901

https://www.imobilia...-noi?id=9403306

http://www.greenfiel...bloc=&ansamblu=

https://cosmopolis.r...illas/3-camere/

https://www.imobilia...?lista=44131971


Deci despre ce vorbim?
Si nu vreau sa fiu rautacios sau inteles gresit, dar daca e sa ne gandim la investitii pe termen lung, parerea mea e ca e mai rentabil dpdv al pretului ridicat sa investeti in ceva din nord, in loc de sud. Adica preturile mereu au fost mai ridicate in nord.
In banii astia as incerca in sud sa caut casa, nu apartament la bloc. Repet, e parerea mea.

Edited by LauCalin, 10 May 2017 - 13:11.


#18
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
La 6 minute de gura de metrou bate tot nordul capitalei la capitolul transport în comun înspre și dinspre oraș.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate