Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6351 replies to this topic

#6121
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 24.11.2019
Si in aplicatia mobila, dand click pe depozitul respectiv se poate vedea ca scadenta s-a modificat corespunzator. Adica cu o perioada similara cu aceea aleasa la initializarea depozitului.
Si daca nu ma insel, si in lista cu depozitele, sub fiecare depozit este trecuta data scadentei. Daca ai facut un depozit pe 1 an cu scadnta in 01 martie 2024, din 01 martie 2024 vei veedea ca scadenta acestuia s-a modificat in 01 martie 2025. Deci nici nu mai trebuie sa dai click...

Edited by MiaJiro, 01 March 2024 - 05:45.


#6122
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,656
  • Înscris: 23.09.2017
Am generat un card virtual si am primit pe mail un pdf care spune printre altele "Obtinerea codului PIN, trimiteti sms cu textul pt a primi codul PIN". Am trimis sms-ul insa nu am primit PIN-ul.
Trebuie cumva mai intai sa inrolez cardul in Gpay si abia mai apoi sa trimit SMS pt generare PIN?

#6123
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 05.03.2009

View Postalex342, on 01 martie 2024 - 07:15, said:

Am generat un card virtual si am primit pe mail un pdf care spune printre altele "Obtinerea codului PIN, trimiteti sms cu textul pt a primi codul PIN". Am trimis sms-ul insa nu am primit PIN-ul.
Trebuie cumva mai intai sa inrolez cardul in Gpay si abia mai apoi sa trimit SMS pt generare PIN?
Nu văd la ce îți trebuie codul pin. Eu am generat 9 carduri virtuale, le-am folosit online și niciodată nu mi-a cerut nimeni cod pin...

#6124
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,656
  • Înscris: 23.09.2017
Ai dreptate, ma gandeam in cazul in care voi face vreo retragere prin NFC de la vreun bancomat sa nu trebuiasca atunci sa generez PINUl ci sa il am deja.

#6125
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,508
  • Înscris: 01.03.2016
De la inceputul anului încerc să adaug un card BT in app LibraMB. Nu reusesc deloc, primesc eroarea ”Momentan aplicatia LibraMB nu este disponibilă. Reîncearcă.” Am tot trimis emailuri la Libra, fără succes. Am sperat că v-a exista un update app care poate remedia problema, dar constat că din 16 ian nu s-a mai miscat app. Nu sunt nici fortat de imprejurări să reinstalez Libra Journey, mai astept.

#6126
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,136
  • Înscris: 13.03.2005
Si de ce nu adaugi acel card BT in Libra Journey?
https://www.librabank.ro/librajourney
http://onelink.to/wn83xp

#6127
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,508
  • Înscris: 01.03.2016
@wertyck am mai avut Libra Journey si nu vreau să am in telefon decat aplicatii care chiar le folosesc. Nu foloseam transferul decat intr-un singur sens BT-Libra, sau Libra-Revolut. Pănă in momentul reînnoirii cardului Bt a mers ok. Apoi am incercat să editez datele cardului nou si ... eroare. Un om de Libra a zis sa-l sterg să sa-l reintroduc din nou, si de atunci ... pauză.

#6128
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,136
  • Înscris: 13.03.2005
Daca folosesti rar mutarea banilor de pe card in contul Libra, te poti folosi si de optiunea Porteaza banii, cu care poti muta de pe alt card bancar in Libra bank pana la 20.000 lei/tranzactie, cu acea facilitate, fara sa salvezi cardul bancar folosit la acel Top-up in Libra. Banii ajung in contul de economii Libra, dar ii muti instant in contul curent sau in cel de depozit, daca e cazul.

Acea functie o gasesti in aplicatia mobila de banking Libra: jos pe Economii - +  - Porteaza banii

Edited by wertyck, 01 March 2024 - 16:23.


#6129
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,147
  • Înscris: 16.01.2023
Din aplicatia mobila nu se poate face transfer din cont curent pe cardul virtual, tb intrat mereu pe desktop ?

#6130
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 25.06.2013
Se poate face transfer pe telefon.

#6131
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,936
  • Înscris: 01.09.2006
Spunea lumea pe aici ca la fiecare card virtual se creaza un nou cont, dar eu vad ca acum cand creezi un card virtual poti alege sa il conectezi la contul curent sau sa creezi un cont nou.
S-a schimbat modificarea recent? Sau cei care au facut alte conturi la generarea unui card virtual nu au observat ca pot alege?

#6132
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,136
  • Înscris: 13.03.2005

 Sterone, pe 06 martie 2024 - 19:21, a scris:

Din aplicatia mobila nu se poate face transfer din cont curent pe cardul virtual, tb intrat mereu pe desktop ?
Ba da.
Ai opțiunea Plăți, apoi Transferuri conturi proprii

sau

Carduri și alegi să muți intre carduri banii.

#6133
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 15.02.2012
Pentru prima oara ma confrunt cu o problema la logarea in aplicatia Libra Mobil Banking.
Cica pentru o lunga perioda de inactivitate trebuie sa ma loghez in aplicatie cu:
-Utilizator
-Parola
Incerc sa-mi amintesc numele de utilizator si as avea nevoie de un pic de ajutor.
Ce format are Utilizatorul ?
Multumesc.

Attached File  IMG_20240306_215344.jpg   210.49K   10 downloads

Edited by petrepescarul, 06 March 2024 - 21:56.


#6134
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 25.06.2013
La mine este format din trei litere și zece cifre.

#6135
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,136
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajpetrepescarul, pe 06 martie 2024 - 21:49, a scris:

Pentru prima oara ma confrunt cu o problema la logarea in aplicatia Libra Mobil Banking.
Cica pentru o lunga perioda de inactivitate trebuie sa ma loghez in aplicatie cu:
-Utilizator
-Parola
Incerc sa-mi amintesc numele de utilizator si as avea nevoie de un pic de ajutor.
Ce format are Utilizatorul ?
Multumesc.

Atașament IMG_20240306_215344.jpg
Numele de utilizator este în emailul primit la deschiderea contului.
Sau și tu ești din cei care fac curățenie, că e căsuța de email prea plină?

Edited by wertyck, 06 March 2024 - 21:58.


#6136
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,936
  • Înscris: 01.09.2006
Si eu am avut zilele trecute problema asta, dar aveam setat un alias simplu.

#6137
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 15.02.2012
Multumesc.
Am reusit.

Vizualizare mesajwertyck, pe 06 martie 2024 - 21:57, a scris:

Numele de utilizator este în emailul primit la deschiderea contului.
Sau și tu ești din cei care fac curățenie, că e căsuța de email prea plină?

Datele de acest gen le tin in alta parte.
Aveam nevoie doar de un mic indiciu.

#6138
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,147
  • Înscris: 16.01.2023

 wertyck, on 06 martie 2024 - 20:31, said:


Ba da.
Ai opțiunea Plăți, apoi Transferuri conturi proprii

sau

Carduri și alegi să muți intre carduri banii.

Eu n am așa ceva. Apas pe cele 3 puncte și nu exista transfer intre conturi proprii ca în IB de browser.

 ech, on 06 martie 2024 - 20:20, said:

Spunea lumea pe aici ca la fiecare card virtual se creaza un nou cont, dar eu vad ca acum cand creezi un card virtual poti alege sa il conectezi la contul curent sau sa creezi un cont nou.
S-a schimbat modificarea recent? Sau cei care au facut alte conturi la generarea unui card virtual nu au observat ca pot alege?

Este de mult timp așa dar pare greșit daca îți golește ceva sau cineva cardul să-ți golească tot contul. E ca și fără prezervativ.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate