Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6310 replies to this topic

#6157
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Am revenit dupa inca un test. Am incercat sa inchid un cont care are atasat si un card digital. Nu a mers, imi spune asa : Acest cont nu poate fi inchis. Cel mai probabil fie pt ca nu poate fi inchis online, fie ca are un card digital atasat.
Nu am incercat sa inchid cardul si apoi contul, deoarece mai am nevoie de card si doar ce m-a taxat 5 lei mai devreme cand am reemis cardul. Nu prea mai vreau sa fac teste pe bani :D

#6158
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 16.01.2023
Parcă au scris undeva că doar primul e gratis.

#6159
it_is_me

it_is_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 11.02.2006
Fiecare card digital nou generat va avea are propriile limite de tranzactionare, adica 3 retrageri gratuite lunar etc ?
Limitele pt. tranzactiile cu cardul se vor aplica pt. fiecare card digital ?

#6160
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 05.12.2016
Da

#6161
puzzlewood

puzzlewood

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 05.01.2007
La un card digital se poate schimba pinul? (cu unul ales de tine)

#6162
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,766
  • Înscris: 13.03.2005
Teoretic, da. Dacă îl folosești la bancomatele contactless cu Portofel Google Pay.

#6163
palr1234

palr1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.04.2015
încerc sa updatez numărul de telefon pe cont, acelasi numar ne-romanesc care a fost pana acum 3 zile, si cei de le customer service au rejectat cererea de 3 ori. a avut cineva o astfel de problem cu ei?

#6164
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Doamne, sunt niște dobitoci acolo
Totul se întâmplă on-line ce nu înțelegi?

#6165
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,094
  • Înscris: 24.11.2019

View Postpalr1234, on 12 martie 2024 - 16:33, said:

încerc sa updatez numărul de telefon pe cont, acelasi numar ne-romanesc care a fost pana acum 3 zile, si cei de le customer service au rejectat cererea de 3 ori. a avut cineva o astfel de problem cu ei?

View PostVettel, on 13 martie 2024 - 06:56, said:

Doamne, sunt niște dobitoci acolo
Totul se întâmplă on-line ce nu înțelegi?
Poate oare fi considerat ceva similar cand in urma schimbarii CI, imediat dupa, la initiativa mea am incercat sa-mi actualizez online datele personale atasand si o copie a noului CI?

Nu am reusit!
Nici online si nici cu prezenta la o Agentie Libra!

Doar dupa cateva sesizari si o noua prezentare la Agentie s-a rezolvat. De trei ori m-am prezentat fizic la ei in Agentie! Si locuiesc in Bucuresti! Ce faceam daca sa zicem locuiam in Pucioasa?!
Cu chiu si vai!
Dupa 2 luni de la schimbarea CI si respectiv dupa 1 luna si 15 zile de la depunerea primei "cereri" si dupa mai multe sesizari telefonice si in chat, dupa 2 sesizari scrise (mail) si 3 prezentari in Agentie.
Bine! Ca raspuns la sesizarile mele mi se spunea ca datele au fost modificate! Dar atat online, in browser, in aplicatie dar si pe serverele accesate de functionarii Libra din Agentie figura tot vechiul CI.

Cred totusi ca au o scuza!
Vechiul CI, cel initial era valabil pana in 2077. Am si eu niste "anisori"! Cel nou, schimbat, era valabil doar pana in 2031. Asta fiindca depasind o anumita varsta, cei de la Evidenta Populatiei au considerat ca nu mai am sanse sa ajung pana in 2077!

Edited by MiaJiro, 13 March 2024 - 08:05.


#6166
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022

Vizualizare mesajMiaJiro, pe 13 martie 2024 - 07:58, a scris:

Asta fiindca depasind o anumita varsta, cei de la Evidenta Populatiei au considerat ca nu mai am sanse sa ajung pana in 2077!

Off-topic: actualele CI expira in 2031 prin directiva europeana, pana atunci trebuie inlocuite cu CI-uri electronice cum sunt pasapoartele.

#6167
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004
offtopic: CI (standard, nebiometric) emis incepand cu data de 01.01.2022, data de expirare a CI-ului nu va depasi: 03.08.2031, cele emise si depasesc 03.08.2031, sunt valabile in continuare, pana la expirare

Edited by chiciuc, 13 March 2024 - 12:17.


#6168
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 16.01.2023
Mai bine plătim cu ADN virtual, fara CIP, au tot timpul să scoată ceva virtual până în 2031.

Deși la grefa de piele se lasă cu frauda.

#6169
bsam

bsam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 15.07.2007
Bună tuturor!
Am urmat ieri pașii pentru deschidere cont online și nu am primit nici o confirmare pe email sau altfel.
Am sunat azi la ei dar după 30 de minute de așteptare m-am săturat să sponsorizez furnizorul de telefonie și am închis.

Întrebare: așa mult durează deschiderea unui cont online pe care se laudă că-l obții în 10 minute?
Sau ce am de făcut?

#6170
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 12.05.2005
Pe mine m-au sunat a doua zi pt o clarificare si la 30 min dupa telefon mi-a venit notificarea de creare a contului pe mail.
Deci n-ar trebui sa dureze mai mult de 24h. Mai asteapta pana la finalul zilei de azi.

#6171
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004

View Postbsam, on 15 martie 2024 - 11:44, said:

Am sunat azi la ei dar după 30 de minute de așteptare m-am săturat să sponsorizez furnizorul de telefonie și am închis.

Ai ales momentul prost, azi dimineata au lansat creditul Family start si au fost foarte ocupati.

#6172
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,846
  • Înscris: 01.09.2006
Si-a facut un prieten acum vreo 2 saptamani si zicea ca a durat vreo ora ca l-au sunat pentru niste clarificari.

#6173
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Confirm ca libra sta prost la comunicare prin telefon, am stat si eu in asteptare intr-o zi cam 80 minute ( 2 apeluri).
Am rezolvat mai repede ducandu-ma la ei, am noroc sa e in cartier.

#6174
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Eu mi-am deschis cont acum vreo 2-3 saptamani, am facut totul online, cred ca nu a durat vreo 20 minute si am primit iban-ul, user, parola, tot ce trebuie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate