Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

UN a ales Saudi Arabia sa protejeze drepturile femeilor, 2018-2022

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
194 replies to this topic

#145
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View PostLex404, on 25 aprilie 2017 - 17:50, said:

Nu îmi aduc aminte când te-am înjurat (probabil atunci când mi-am luat unicul suspend in poiana Posted Image și încă îmi pare rău) dar nu înțeleg ce e greu de înțeles din titlu. Și fără a sti engleză. Bănuiesc ca între Saudi Arabia și Arabia Saudita ar trebui sa funcționeze niște neuroni.

Și UN e denumirea oficială in cea mai apropiată limba straina cunoscuta de romani. Limba romană nu este limba oficială in cadrul UN.
Nu ma mai contrazic cu tine ca ai butoane si mnoh nu mai e nevoie de argumente
Scrie in pasareasca ta linistit ca eu oricum pricep. Poti scrie si l33t ca pe mine nu ma deranjeaza.

Edited by radu2014, 25 April 2017 - 17:55.


#146
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015
Surealista stirea, e ca si cum l-ai pune pe Bernie Maddof sef la Trezorerie sau Rezerva Federala. KSA de fapt e un ISIL institutionalizat care rezista prin mituirea proprilor cetateni, mai exact le dau lunar cate o mie de dolari la fiecare cetatean ! 90% din imensa bogatie generata de rezervele colosale de titei ajung insa direct in buzunarele celor cateva sute de insi care formeaza familia regala saudita, un adevarat stat mafiot.

#147
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostLex404, on 25 aprilie 2017 - 12:39, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aZMbTFNp4wI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Au mutre serioase nene.Daca n-ar fi avut petrol inca ar fi alergat pe camile cu satra dupa ei.

#148
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View PostKean, on 25 aprilie 2017 - 18:49, said:


Au mutre serioase nene.Daca n-ar fi avut petrol inca ar fi alergat pe camile cu satra dupa ei.
Doar aia bogati aveau camile.
Ca bogatie tradusa in romania ar fi zeci de hectare la o camila.

#149
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postdoxan, on 25 aprilie 2017 - 17:55, said:

Surealista stirea, e ca si cum l-ai pune pe Bernie Maddof sef la Trezorerie sau Rezerva Federala. KSA de fapt e un ISIL institutionalizat care rezista prin mituirea proprilor cetateni, mai exact le dau lunar cate o mie de dolari la fiecare cetatean ! 90% din imensa bogatie generata de rezervele colosale de titei ajung insa direct in buzunarele celor cateva sute de insi care formeaza familia regala saudita, un adevarat stat mafiot.
Iar pe mine personal m-ar durea în fund ce fac la ei în ţară cu proprii cetăţeni. Dacă discriminează sau nu şi pe cine. Asta dacă nu ar subvenţiona şi ISIS şi terorismul şi fundamentalismul islamic în alte ţări.

Discriminarea femeilor este cea mai mică problemă pe care o am cu Arabia Saudită.

edit:

Mic dicţionar

UN = ONU, Organizaţia Naţiunilor Unite

Saudi Arabia = Arabia Saudită, un stat din Asia de Vest

Edited by neur0, 25 April 2017 - 19:28.


#150
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
Saudi Arabia = Arabia Saudită, un sat din Asia de Vest

asa e mai corect

#151
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View Postthe_lion, on 25 aprilie 2017 - 14:58, said:

Eu sunt curios cand il pun cei de la ONU pe kim ca sef al comisiei de neproliferare nucleara? Caci asta a mai ramas...


daca kim e dispus sa de converteasca la religia p se rezova

#152
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Am inteles ca in materie de drept al femeii s-au facut progrese, acum sint asociate unui animal de companie, poti sa o bati dar mai cu blindete ...

#153
Nemo2017

Nemo2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 323
  • Înscris: 16.04.2017

View Postbila1000, on 26 aprilie 2017 - 07:08, said:

Am inteles ca in materie de drept al femeii s-au facut progrese, acum sint asociate unui animal de companie, poti sa o bati dar mai cu blindete ...

Ii dai cu ziarul la cur...

#154
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostLex404, on 25 aprilie 2017 - 12:39, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aZMbTFNp4wI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi place, e catchy.
In alta ordine de idei: e doar un stereotip sau e o realitate faptul ca junii astia arabi din tarile bogate din Orientul Mijlociu conduc masini puternice ca niste descreierati kamikaze si isi imprastie frecvent creierii pe parapetii autostrazilor? :huh:

#155
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View Postbila1000, on 26 aprilie 2017 - 07:08, said:

Am inteles ca in materie de drept al femeii s-au facut progrese, acum sint asociate unui animal de companie, poti sa o bati dar mai cu blindete ...
de la animal de povara la animal de companie....?

„A alege Arabia Saudită să apere drepturile femeilor este ca şi cum am alege un piroman şeful pompierilor. Este absurd,” a declarat Hillel Neuer, şeful UN Watch.

#156
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003
Imi place ca toti acuza, toti arata cu degetul, dar nimeni nu vine cu o solutie. Mai important e sa ai dreptate, decat sa incerci sa faci ceva pentru femeile alea.

#157
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBursul, on 26 aprilie 2017 - 08:23, said:

Imi place ca toti acuza, toti arata cu degetul, dar nimeni nu vine cu o solutie. Mai important e sa ai dreptate, decat sa incerci sa faci ceva pentru femeile alea.
singurul mod in care poti face ceva pentru ele este sa le cumperi.....

#158
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003

View Postarg, on 26 aprilie 2017 - 08:29, said:

singurul mod in care poti face ceva pentru ele este sa le cumperi.....
Asa ziceau si aia de prin Evul Mediu. E trist ca altii nu vad alta solutie, desi acelasi proces s-a mai intamplat chiar la ei in tara.

#159
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007

View PostBursul, on 26 aprilie 2017 - 08:23, said:

Imi place ca toti acuza, toti arata cu degetul, dar nimeni nu vine cu o solutie. Mai important e sa ai dreptate, decat sa incerci sa faci ceva pentru femeile alea.
Sincer acum, de ce ar trebui sa-ti placă faptul ca ”nimeni nu vine cu o solutie”?
Iar subiectul topicului nu impune sa dezbatem solutii pentru imbunatatirea conditiei femeii in Islam.

Edited by radu2014, 26 April 2017 - 08:43.


#160
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003
E vorba de atitudinea oamenilor fata de unele probleme: nu se poate, e imposibil.
Oamenii nu se pot schimba daca le tot reprosezi ca nu sunt buni de nimic si nu fac nimic. Ca sa se schimbe oamenii trebuie incurajati si asta au facut cei de la ONU. Le-au dat posibilitatea sa vada ca dracu nu e asa negru, daca le mai dai niste drepturi femeilor. Poate sa nu se modifice nimic in urmatorii ani, dar ai mai mari sanse de schimbe ceva in tara respectiva cu o asemenea abordare, decat sa-i tot f*ti la cap ca nu fac nimic. Chestie de psihologie elementara sau manipulare Posted Image
E ca in Inception. I-ai bagat la ala ideea in cap, nu o mai scoate nimeni. Insa trebuie sa se convinga singur, iar ca sa se convinga singur trebuie scos din mediul ala nociv si dus la New York. Acolo sunt sanse mai mari sa-si schimbe mentalitatea.

Edited by Bursul, 26 April 2017 - 08:59.


#161
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBursul, on 26 aprilie 2017 - 08:35, said:

Asa ziceau si aia de prin Evul Mediu. E trist ca altii nu vad alta solutie, desi acelasi proces s-a mai intamplat chiar la ei in tara.
esti exact in aceasi situatie ca si restul, nici tu nu vi cu o solutie....

Edited by arg, 26 April 2017 - 09:01.


#162
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003
Eu accept solutia data de UN.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate