Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cauze si solutii in stoparea terorismului islamic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
969 replies to this topic

#181
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007
Cu singura diferenta ca sotul meu  nu e musu care se foloseste de idioate europene batrane ca sa obtina sederea . Intre noi este o diferenta de 4 ani nu de 20,  asa ca du-te canta-ti insultele la alte mese , de alea pline cu multiculti prosti care inghit orice minciuna.

Idioata asta batrana avea sot si 4 copii cand s-a incurcat cu musu ala mai tanar  decat ea cu 18 ani. L-a bagat pe bietul barbatu-so in mormant . La nici un an dupa ce idioata l-a parasit pe barbatu-so si s-a incurcat cu musu , barbatu-so a decedat de suparare. Capra batrana a fugit cu amantul din oras dupa faza asta ca incepea lumea sa scuipe dupa ea pe strada .

Este un adevarat fenomen casatoria babelor ratate cu musu gata de deportare. Cum simt musu ca li se refuza dreptul de sedere , cum ii loveste subit dragostea dupa cateo baba disperata dupa bota tanara , dupa care babele astea devin adevarate platforme de lansare a propagandei pro-islamice.
E plin de ele pe facebook , in grupurile politice si pe forumuri. Femei batrane , urate ,depravate,  fara rusine si fara nici o morala. Ca orice liberal .

Edited by mihaela5, 16 April 2017 - 23:32.


#182
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostCris007, on 16 aprilie 2017 - 18:58, said:

,
Au fost puse suficiente grafice, mai cauta si tu.

Iar ocolesti raspunsul se pare,sau nu vezi bine cifrele am zis intre 2014-2017 ca sa vedem diferenta.Sa-ti dau eu bilantul numai pe anul trecut:21 de atentate soldate cu 1207 de morti.Pe raniti nu i-am mai calculat ca sunt sigur peste 5000.Lucrati in continuare cu echipa de mangaiat pe crestet si spuneti-le ca au facut bine si ca sunt piese de baza in planul Kalergi.

http://www.mdr.de/na...kblick-100.html

Edited by Kean, 17 April 2017 - 00:26.


#183
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
eu zic ca astia din propaganda groazei sa bagati si babele in contul urii voastre
ca sa fie masa bogata
pe tiparul sedintelor pcr din fabrici si uzine unde comisia de morala comunista infiera cu manie proletara pe oricine avea chef

Edited by ThinkAbout, 17 April 2017 - 00:21.


#184
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostThinkAbout, on 17 aprilie 2017 - 00:21, said:

eu zic ca astia din propaganda groazei sa bagati si babele in contul urii voastre
ca sa fie masa bogata
pe tiparul sedintelor pcr din fabrici si uzine unde comisia de morala comunista infiera cu manie proletara pe oricine avea chef

Ai ceva argumente concrete in afara de "clasa muncitoare" si de mangaiatul pe crestet ca sa cred ca nu-mi fierb creierul deageaba cautand fapte concrete pe care voi incercati sa le pierdeti in slalom special?

#185
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,056
  • Înscris: 31.07.2007

View PostCris007, on 16 aprilie 2017 - 18:45, said:

Intotdeauna e bine sa ai o imagine corecta si rationala asupra problemei ca sa sti cum sa gasesti "solutii".

"Civilizatia occidentala iti provoaca reactii adverse? Vestul decadent iti provoaca repulsie? Devii irascibil cand vezi ca femeile au drepturi si nu urmeaza sharia?  Acum avem solutia! O vacanta prelungita intr-una din facilitatile noastre, unde gratiile va vor proteja de vicisitudinile lumii exterioare!".

View PostCris007, on 16 aprilie 2017 - 19:12, said:

Ai tu o imagine deformata a situatiei, firesc de-altfel. La fel si-acum 1000 de ani oamenii credeau ca Pamantul e in centrul Universului.
Acum traim niste vremuri in care exista acest tip de terorism. In trecut era terorism separatist, terorism politic, etc. In viitor va fi la fel. In fiecare din aceste timpuri, contemporanii aveau impresia ca nu mai exista altceva pe lume decat terorismul ala care ii impresioneaza pe ei in acel moment.
In realitate acum 50-100 de ani era acelasi islam si circula Orient Express-ul pana la Istambul, europenii descopereau Sfinxul si Piramidele prin Cairo, etc. Nu vorbea nimeni de "terorism" desi oamenii isi vedeau de treaba si-atunci, mergeau la biserica, la moschei etc.

Pe scurt: terorismul ii normalitate, deal with it!

#186
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,736
  • Înscris: 06.08.2004

View PostKean, on 17 aprilie 2017 - 00:03, said:


Iar ocolesti raspunsul se pare,sau nu vezi bine cifrele am zis intre 2014-2017 ca sa vedem diferenta.Sa-ti dau eu bilantul numai pe anul trecut:21 de atentate soldate cu 1207 de morti.Pe raniti nu i-am mai calculat ca sunt sigur peste 5000.Lucrati in continuare cu echipa de mangaiat pe crestet si spuneti-le ca au facut bine si ca sunt piese de baza in planul Kalergi.

http://www.mdr.de/na...kblick-100.html

Nu faci decat sa confirmi ce spuneam eu, extrageti arbitrar anumite date si segmente de timp care sa va confirme preconceptia.
Hai sa aplic si eu aceiasi metoda ca voi:

Cauta si tu cate atentate cu tenta religioasa s-au facut in saptamana 23-29 noiembrie 2015 in SUA.
Dupa aia o sa tragem concluzii despre ce inseamna terorismul in luna noiembrie 2015.

@edy_whezel unde erai sa comentezi mass shooting-urile din SUA din 2015, noiembrie? Ti se pare normalitate de nu le comentezi? Saptamanal sunt in SUA ucisi cu arme de foc oameni, nu te vad comentand. Ti se pare normalitate, nu? In particular, de ce ascunzi sub pres mass shooting-urile fundamentalistilor 'crestini' din SUA prin tacerea ta?

Edited by Cris007, 17 April 2017 - 07:08.


#187
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostCris007, on 17 aprilie 2017 - 07:03, said:

Nu faci decat sa confirmi ce spuneam eu, extrageti arbitrar anumite date si segmente de timp care sa va confirme preconceptia.


Iar incepi cu slalomul special? Aici vorbim de terorismul islamic.Spune concret,consideri normal ca musulmanii importati in Europa sa faca 1207 victime intr-un singur an?

Edited by Kean, 17 April 2017 - 08:40.


#188
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,736
  • Înscris: 06.08.2004
Nu, nu e normal. Dar nici neobisnuit, asa cum un cutremur sau viitura nu e normala, dar nu e neobisnuita.
Istoria, pe care vrei sa o ignori restrangandu-te doar la un segment segment de timp foarte mic si arbitrar ales, ne arata ca astfel de evenimente s-au mai intamplat, chiar mai des in trecut.
Ce "solutii" s-au gasit atunci? Putem invata din istorie daca vrem sa gasim solutii pentru evenimente din prezent. Deci?

Cum solutionam problema fundamentalismului crestin care a facut victime in Colorado in noiembrie 2015? Aud? Ca poate aceleasi solutii le putem aplica si in cazul fundamentalismului islamist.

Edited by Cris007, 17 April 2017 - 08:44.


#189
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostCris007, on 17 aprilie 2017 - 08:40, said:


Istoria, pe care vrei sa o ignori restrangandu-te doar la un segment segment de timp foarte mic si arbitrar ales, ne arata ca astfel de evenimente s-au mai intamplat, chiar mai des in trecut.
Ce "solutii" s-au gasit atunci? Putem invata din istorie daca vrem sa gasim solutii pentru evenimente din prezent. Deci?
,

Deci sa cred ca in trecut au fost mai mult de 1200 de victime anual facute prin atentate teroriste?
Deci sa-ti spun eu solutii:ii impuscam pe evreii de la butoane in SUA,trecem achizitia petrolului in sistem barter in echivalent in resurse minerale sau alte bunuri sau servicii,trecem industria de razboi americana pe industria medicala,eradicam cancerul,AIDS-ul,facem fuziunea nucleara realitate.Dar asta nu convine masoneriei care vor eradicarea populatiei globului la 500 de milioane.Pentru ca traind in bunastare si fericire populatia globului s-ar putea dubla in timp scurt.Si atunci vor fi nevoite alte cercetari mai complexe cum ar fi migrarea populatiei spre alte planete.Mai bine ramanem pe pamant traim in stress si distrugem,bagam teroare in populatii.Reteta e mai sigura si probata de zeci de ani.
  Voi in bunatatea voastra crestineasca le cantati in struna masonilor.De ce nu se vrea construirea unei baze de refugiati la tarmul Libiei de exemplu.Oricum Libia e tara nimanui la ora actuala.Decat sa bagi banii in integrare in urmarirea si rezolvarea infractiunilor in tari nu mai bine s-ar finanta o astfel de tabara?Problema e ca nu se mai vrea,se urmareste deja si in tarile cu apa calda indobitocirea pupulatiei prin manipulare discreta.Traiasca planul Kalergi.

#190
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
Păi ia-o atunci "istoric" și vezi cîte țări cu populație majoritar creștină au devenit în timp dominate de musulmani sau cîte țări s-au dezmembrat la presiunea musulmanilor. Ce soluții îți sugerează experiența istorică? Israelienii au găsit doar soluția zidurilor. Libanul, oricît l-ar da colega ca exemplu, e în continuă creștere a decalajului creștini/musulmani, și poziția lor umanitară față de refugiații sirieni accelerează lucrurile.

#191
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostKean, on 17 aprilie 2017 - 09:31, said:


  Voi in bunatatea voastra crestineasca le cantati in struna masonilo

Unde vezi tu atat bunatate crestineasca ca eu nu o vad....

View PostKean, on 17 aprilie 2017 - 08:38, said:

Iar incepi cu slalomul special? Aici vorbim de terorismul islamic.Spune concret,consideri normal ca musulmanii importati in Europa sa faca 1207 victime intr-un singur an?

"Bunatatea crestineasca" a facut 20 de milioane in 4 ani....

#192
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,124
  • Înscris: 23.09.2005

View PostKean, on 16 aprilie 2017 - 18:54, said:

Parca matale erai cu diagramele in exel cu atrocitatile comise pe an.Ai putea pune o diagrama cu cate acte teroriste au fost comise de musulmani si de crestini din 2014-2017.Ca sa avem o privire generala din mana unui expert in domeniu.

List of Islamic Terror:
2016

During this time period, there were 1274 Islamic attacks in 50 countries, in which 11774 people were killed and 14303 injured.

https://www.therelig...terror-2016.htm

Edited by Phobos, 17 April 2017 - 10:11.


#193
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostPhobos, on 17 aprilie 2017 - 10:02, said:

List of Islamic Terror:
2016

During this time period, there were 1274 Islamic attacks in 50 countries, in which 11774 people were killed and 14303 injured.

https://www.therelig...terror-2016.htm

2016.01.01 Libya Tripoli 300 0 Three-hundred West African migrants are reportedly rounded up by ISIS and executed.

Lista incepe bine......

Speaking to the Freedom Newspaper, Lamin Khan, a Gambian based in Germany, said he received a phone call from one of the escaped migrants, one Sarahule man, who goes with the first name Omaro. Mr. Khan said Omar explained to him, how the ISIS terrorists raided the slum and executed the migrants—numbering over three hundred of them. Omaro, he said, was able to secretly photograph the execution of the migrants by the ISIS terrorists. Khan also said the ISIS flag was displayed during the execution of the migrants.

Deci putem scadea 300 din lista......
continuam? hai ca am timp destul

PS
poza cu macelul din 2016 de anul nou, (!!) dateaza din iunie 2014
si este din Irak....

Edited by vio69a, 17 April 2017 - 10:28.


#194
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostCris007, on 16 aprilie 2017 - 18:35, said:

Pai parerea mea e ca terorismul islamic exista si din cauza neo-nazi, a urii in general. Incultura si ura combinate in neo-nazii si jihadisti sunt asemanatoare, e o cauza comuna.

din păcate morții și balanța cade în partea asiaticilor, deci cred că ura majoră vine din altă parte.
Mai bagă altă fisă

#195
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvio69a, on 17 aprilie 2017 - 09:40, said:

Unde vezi tu atat bunatate crestineasca ca eu nu o vad....
te uiti in directia gresita, altfel nu vad un Papa razboinic
cei cativa pulifrici care o ard cu civilizatia crestina, cu fugarirea homosexualilor si epurarea necrestinilor sunt la fel de crestini precum sunt fanaticii, religiosi
sunt nereprezentativi, astia sunt in stare sa discute despre gerontofilia masculina, chiar si in conditiile in care sunt in aceasi oala

#196
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postvio69a, on 17 aprilie 2017 - 09:40, said:

,

"Bunatatea crestineasca" a facut 20 de milioane in 4 ani....

Nu veniti in Austria sa participati la slalom special poate averi sansa la un premiu.Stiai ca evreii tai din America au livrat aditiv de carburant la tancurile lui Hitler mai bine de un an dupa ce incepuse razboiul?

#197
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
au stampilat transporturile cu steaua lui David
asa am citit eu intr-o teorie conspirationista pe internet
au facut adunare, au suflat din shofar direct aditivi :lol:

#198
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostThinkAbout, on 17 aprilie 2017 - 10:43, said:

te uiti in directia gresita, altfel nu vad un Papa razboinic


In "focul luptei"....am generalizat si nu e bine...mersi de atentionare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate