Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Blackberry Key One

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#91
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Merci, am rezolvat, am pus la securitate sa vadă toate certificatele.

#92
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View Postaris86, on 25 iulie 2017 - 07:32, said:

Oricum, am înțeles ca hub-ul pe Android nu se actualizează pe mail, cel puțin pe Yahoo Mail. Încă un minus de care trebuie ținut cont. Slabut telefon și scump pe deasupra.

Hub-ul are probleme de sincronizare, cum am scris mai inainte cu contul meu Exchange de la munca
Parca dupa update-ul de sistem asta din iulie, as zice ca acum e ok, dar inca il mai tin sub observatie

Pe OS10 totul era ceas, dar asta e, m-a mancat undeva ...

Edited by ANTENA, 29 July 2017 - 00:35.


#93
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Vezi ca nu pasapoartele au ajuns la 200 de euro, nu e tarziu...;)

#94
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
E ok acum, a trecut testul. Dupa 3 saptamani de functionare, nu mai dispar mailurile.
In schimb pentru sincronizare facebook, e nevoie de 2 aplicatii complementare ca sa fie cat de cat ca in OS10
SyncMe (poze high resolution) si Facebook Calendar Sync (pentru integrare in calendar al events si birthdays din Facebook).

In schimb fata de OS10, in contacts la fiecare persoana, nu ai toata istoria Linkedin afisata (inclusiv prietenii contactului). Nu ai butoanele de trimis invitatii de conectare, pentru contactele cu care nu esti prieten, dar ai putea fi. Cred ca m-am exprimat confuz, dar cine are OS10 intelege.

Inca ceva, in pictures nu am gasit cum sa se afiseze harta si pozele efectuate in respectivele locatii, cum era in OS10. Iar cand esti in meniul aparat foto, mai precis in pozele efectuate, nu ai butonul "view albums" cum era in OS10. Era extrem de util, ca sa nu derulezi pozele ca idiotul

Din pacate, mai sunt lipsuri fata de OS10, dar asta-i realitatea.

#95
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu e asa frumos ca in OS10, dar poate te ajuta cu ceva:
In Google maps, timeline, iti afiseaza pozele facute in locatiile unde ai fost.
In Google photos, am dat peste o optiune cu albume, dar nu-ti pot detalia ca nu m-a interesat si nu am incercat sa vad cum functioneaza.

#96
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Citesc despre lucruri de care habar nu aveam.....bravo voua pentru folosirea la maxim a terminalelor! Uite de aia ma multumesc eu cu os10 chiar os7, nu is asa pretentios :) ;)

#97
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010

View Postgeekos, on 25 iulie 2017 - 14:15, said:

Cum adica nu se actualizeaza? Nevasta-mea are hub pus pe nexus si merge. La yahoo este o problema ca din setari trebuie sa-i activezi ca accepti unsecure app, sau ceva similar, intrucat vede hub-ul ca nu ar fi sigur.

La mine minunea a ținut 5 zile, nu 3 ca în proverb. Momentan mere sa primesc e-mail-uri, dar nu îmi mai vede mesajele de pe whats app și nici nu mai pot trimite e-mail-uri de pe Yahoo și nici nu pot adauga conturi noi. Am șters aplicația, reinstalat, degeaba. Este utila aplicația, dar face figuri în continuare, pe Os10 era perfect funcțională.

#98
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Ceva nu e in regula. Am un singur Keyone dat in productie si utilizatorul nu s-a plans deloc pana acum, iar emailul este vital.
Ai mers in yahoo sa ii dai ok ca sa folosesti "unsafe" apps?
De WhatsApp nu stiu ce sa-ti zic. Conturile noi de email, ce tip sunt?
Daca configurezi conturile in gmail, merge, este totul ok?

#99
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Da, contul de Gmail mere, Outlook la fel. O sa întru și pe Yahoo, săptămâna viitoare când o sa am acces la un pc. Am mai citit ieri destule, dar pana nu întru în contul de e-mail, nu prea pot face mare lucru.
Mulțumesc mult pentru ajutor!

#100
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Return to roots! ;) cat inca mai puteti! Os10 merge in continuare impecabil :P

#101
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postaris86, on 11 august 2017 - 06:07, said:

Da, contul de Gmail mere, Outlook la fel. O sa întru și pe Yahoo, săptămâna viitoare când o sa am acces la un pc. Am mai citit ieri destule, dar pana nu întru în contul de e-mail, nu prea pot face mare lucru.
Mulțumesc mult pentru ajutor!
Uite aici
http://support.conte...ure-App-Setting

#102
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Si o aplicatie folositoare pt conducatorii auto
https://play.google....wy.carcamerapro

#103
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,265
  • Înscris: 02.09.2014
E posibil sa primeasca update la Oreo conform unui articol al celor de la playtech care enumera devece-urile ce vor primi noua iteratie (softpedia nu ma las sa pun link-ul direct catre articol).

#104
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
BB Keyone in oferta de la Orange

#105
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
1000 de euro? Pai atata era un porche design, si ala e telefon pe langa chinezaria asta!
300 de euro e priv-ul la liber!

Edited by farausername, 08 September 2017 - 14:28.


#106
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
1000€ două bucăți, man :) Pe pagina mea apare 570€. E prea scump, e adevărat. În oferta de business a T e în continuare 465€ + TVA, in timp ce Huawei P10 e 425€. Te doare mintea.

#107
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Mea culpa, 1059 euro! :P
Eu il am in oferta 370 euro la ab. de 11 si tot imi pare exagerat!
Calculul total terminal plus abonament pe doi ani trebuie sa fie MAXIM pretul la liber, hai 20-30 euro mai mult daca e vreun terminal scos luna aia. Eu am luat telefon la trei luni de la lansare si m-a costat dupa doi ani cu vreo cateva zeci de euro mai putin decat daca il luam la liber in ziua incheierii abonamentului.
Dar na, eu sunt mai sarac asa :) :)

#108
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Sa nu uitam de garanția BlackBerry. S-a stricat telefonul, ți-l înlocuiește pe loc, nu se codesc și nu îl repara. Și acest aspect trebuie luat în considerare.

Edited by aris86, 14 September 2017 - 06:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate