Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Blackberry Key One

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#73
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Da, merge, dar sta in queue mult pana se transmite. Daca mai are si atasament, nu mai pleaca.
Dar asta pt ca la mine, reteaua mobila este proasta.
Pe wifi nu sunt probleme. Verifica setarile contului in hub, este ceva legat de folosirea wifi acolo.
Ma gandesc, ca sa elimini sau sa confirmi ca problema este legata de hub, instaleaza din play store aplicatia lui yahoo si bluemail. Vezi cum pleaca din app yahoo si apoi in bluemail adauga conturile de email pe care le ai si testeaza si de acolo (fara atasament).
Daca ai aceleasi simptome, atunci este reteaua. Daca nu, este hub-ul.
O alta chestie: cand ai configurat telefonul, ai folosit Gmail app unde ai contul de email de la Google? Este acest email configurat in hub? Fa un test, trimite un email catre gmail si vezi daca primesti 2 notificari, una de la hub si una de la Gmail.

Edited by geekos, 03 July 2017 - 18:07.


#74
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Am configurat gmail din hub. Și contul Exchange la fel. Am dat Factory reset. Vad ca cu gmail nu au mai fost probleme. Il pun ca incident izolat și gata.
În schimb cu contul Exchange încă am probleme: din când în când dispar toate emailurile din hub. ieri fiind pe wifi, a început să aducă din nou emailuri fără să-i fac nimic. As spune, dar nu sunt foarte sigur: la birou eram pe Wi-Fi - mail-urile mergeau; am plecat, telefonul s-a mutat pe celule GSM, mail-urile au dispărut ; când am ajuns acasă am reintrat pe Wi-Fi și au reînceput sa între e-mail-uri. Dar cele anterioare nu s-au reafisat. Nu înțeleg ce se întâmplă

Edited by ANTENA, 04 July 2017 - 06:26.


#75
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Cred ca la contul de exchange este vorba de modul de configurare, POP si IMAP. Unul dintre ele face sync one way si celalalt 2 ways.
Cand ai configurat contul, ai facut-o manual, sau ti-a luat setarile automat?

#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgeekos, on 04 iulie 2017 - 12:58, said:

Cred ca la contul de exchange este vorba de modul de configurare, POP si IMAP. Unul dintre ele face sync one way si celalalt 2 ways.
Cand ai configurat contul, ai facut-o manual, sau ti-a luat setarile automat?
IMAP le stochează pe telefon, nu?

#77
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
IMAP face 2 ways sync, emailurile sunt stocate pe server. Daca stergi un email de pe telefon, ar trebui sa-l gasesti pe computer. Ca sa ai acces la emailurile vechi fara internet, trebuie sa ti le salvezi pe computerul tau.
POP3 face sync doar 1 way, descarca emailurile local si se poate seta sa le stearga sau nu de pe server.

#78
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Este Microsoft Exchange Activesync. Sincronizare bidirecțional, mail-urile sunt stocate pe server
Cred ca mutasem mailuri pe subfoldere care nu erau bifate pentru sincronizare. O să-l mai țin sub observație, dacă asta era cauza, scuze de deranj

Attached Files


Edited by ANTENA, 04 July 2017 - 20:22.


#79
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Se pare că nu asta fusese cauza. Contul a redisparut subit. Așa că am l-am instalat ca Exchange over gmail. Există și opțiunea asta. De 2 zile ok.

#80
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
File manager
https://m.crackberry...AtrVKzRBzpIu.97

#81
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Salut sunt in Olanda și am văzut acest telefon in magazin la 600 euro.sincer nu fi se pare mult ? Chiar și fiind el bb și cu tastatura(și mie îmi place foarte mult și as da al meu s7 pt el) la specs pe care le are ?

#82
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ba da, e enorm. Chinezii de la TCL, prietenii chinezului de la Blackberry, au facut o nefacuta. Au aruncat cu bani de marketing in stanga si in dreapta, l-au umplut de bani si pe Crackberry Kevin, care dupa ani de renuntare la CB si mutare exclusiva pe iPhone a venit cu doua luni inainte de lansarea K1 sa ne spuna ce minunat e. Totul ca sa vanda un telefon de maxim 350e cu 600e. Daca le iese, bravo lor, dar la 600e eu nu m-as uita la un telefon cu Snap 625. Adica de 2.700 lei imi iau scula de laptop. Sau imi iau acum un LG G6 si mai raman si de o bere. Sau mai stau doua luni si iau S8, "sa vada lumea ca am cu ce". Sau imi iau un Huawei P10 Lite (a se citi orice mid-ranger in 1200 lei) si de restul ma imbat / merg la fetite / imi iau o coptatura de laptop entry-level / merg cu sotia intr-un city break.

Diferenta intre 600e si 350e e egala exact cu 5 "excursii" in RedLight, daca tot esti acolo Posted Image Si am vazut niste filipineze / thailandeze pe acolo, de-alea de...macar o data in viata Posted Image))))))))

Edited by chris_t, 24 July 2017 - 21:36.


#83
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu merita 600 euro, este un telefon care se simte cam cheap si nu as da un S7 la schimb (si nu sunt fan Samsung).

#84
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
S7? E in promo la Orange S7e cu 500-550e, depinde de zi. Nici eu nu sunt fan Samsung, dar S7e e cam de 15 ori mai telefon decat K1.

#85
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Un snap 810 cu 4Gb ram si 64Gb este 1000 de lei...si e mai de marca decat TCL,, de ce ar da cineva de 3 ori mai mult? Daca vrea taste isi ia iphone ca au facut taste pentru el. Sau un passport, tot cu 1000 de lei.
Din pacate K1 nu se va cumpara cand va ajunge la pretul lui real 250 euro fiindca va fi depasit datorita os-ului, spre deosebire de passport care merita cumparat si la 3 ani de la lansare!


#86
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Si pașaport e super!

#87
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Oricum, am înțeles ca hub-ul pe Android nu se actualizează pe mail, cel puțin pe Yahoo Mail. Încă un minus de care trebuie ținut cont. Slabut telefon și scump pe deasupra.

Edited by aris86, 25 July 2017 - 07:33.


#88
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Nu cred ca hub ul de pe android va putea sa il înlocuiască pe cel de pe bbos10. Multi review-eri lauda noul keyone la baterie so la soft

View Postchris_t, on 24 iulie 2017 - 21:35, said:

Ba da, e enorm. Chinezii de la TCL, prietenii chinezului de la Blackberry, au facut o nefacuta. Au aruncat cu bani de marketing in stanga si in dreapta, l-au umplut de bani si pe Crackberry Kevin, care dupa ani de renuntare la CB si mutare exclusiva pe iPhone a venit cu doua luni inainte de lansarea K1 sa ne spuna ce minunat e. Totul ca sa vanda un telefon de maxim 350e cu 600e. Daca le iese, bravo lor, dar la 600e eu nu m-as uita la un telefon cu Snap 625. Adica de 2.700 lei imi iau scula de laptop. Sau imi iau acum un LG G6 si mai raman si de o bere. Sau mai stau doua luni si iau S8, "sa vada lumea ca am cu ce". Sau imi iau un Huawei P10 Lite (a se citi orice mid-ranger in 1200 lei) si de restul ma imbat / merg la fetite / imi iau o coptatura de laptop entry-level / merg cu sotia intr-un city break.

Diferenta intre 600e si 350e e egala exact cu 5 "excursii" in RedLight, daca tot esti acolo Posted Image Si am vazut niste filipineze / thailandeze pe acolo, de-alea de...macar o data in viata Posted Image))))))))
Multi zic ca pentru ca are tastatura merita prețul ala ai va cică tastatura este 200 euro...porcarii la 600 euro competitorii oferă un pachet mai bun decat bb.

#89
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postaris86, on 25 iulie 2017 - 07:32, said:

Oricum, am înțeles ca hub-ul pe Android nu se actualizează pe mail, cel puțin pe Yahoo Mail. Încă un minus de care trebuie ținut cont. Slabut telefon și scump pe deasupra.
Cum adica nu se actualizeaza? Nevasta-mea are hub pus pe nexus si merge. La yahoo este o problema ca din setari trebuie sa-i activezi ca accepti unsecure app, sau ceva similar, intrucat vede hub-ul ca nu ar fi sigur.

#90
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
In general la yahoo e o problema....de mai multi ani! Inca nu v-ati lecuit?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate