Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Blackberry Key One

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#1
pensionarul

pensionarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 08.04.2005
In acest moment este prezentat la MWC Barcelona 2017 noul Blackberry Key One, cunoscut anterior sub denumirea BlackBerry Mercury.
Detalii in transmise live pe Crackberry.com de la acest eveniment.

Detalii amanuntite despre noul telefon se pot afla accesand noul site oficial, lansat azi: www.blackberrymobile.com


In Europa pretul de vanzare al acestuia va fi 599 de euro.

Va fi lansat la vanzare la inceputul lunii aprilie in majoritatea zonelor de pe Glob.

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postpensionarul, on 25 februarie 2017 - 20:50, said:

In Europa pretul de vanzare al acestuia va fi 599 de euro.

Pretul recomandat/de lansare/MSRP sau orice alta variatie poate.
Vinzare la 599 ... mai putin.

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Era bine daca puneai si tu niste specificatii ale telefonului Blackberry Key One Posted Image
[ https://i.imgur.com/qI7EwKm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
4.5" inch ecranul???O sa vanda probabil cateva sute de bucati copiilor!

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postgeorge_eu25, on 25 februarie 2017 - 21:44, said:

4.5" inch ecranul???O sa vanda probabil cateva sute de bucati copiilor!
L-ai vazut macar in poza?
Tastatura reala nu mai ofera nimeni + ca o poti folosi ca si un touch pad.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Cam asa arata Posted Image

[ https://i-cdn.phonearena.com/images/phones/66154-xlarge/BlackBerry-KEYone-7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
din nou,este vorba despre un telefon business si pt un anumit segment de piata si NU pt studenti,copii sau desculti precum cel de mai sus care se mira de dimensiunea ecranului dar el habar nu avea despre ce telefon este vorba si ce caracteristici  are...logic ca nu poti sa pui un ecran de 5,5 inch la o tastatura fizica ca atunci e bun pe post de lopata sa sapi in gradina.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
o rabla scumpa... passport ramane cel mai ok produs al lor (ecran bine proportionat, snapdragon 801, etc) si nu e 600euro.... La banii astia puteau sa puna si ei ceva mai ok tinand cont ca au trecut pe Android, nu un 625 prezent pe mid-uri.
Si BB cu Android parca nu are farmec.

Edited by TruculMagic, 25 February 2017 - 22:48.


#9
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Un telefon pe care l-as incerca, dar disponibil la operatori si nu la 600e. 450 max, pentru tastatura si modul cum arata, altfel nu face mai mult de 300.

#10
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postadycoke2, on 25 februarie 2017 - 22:16, said:

din nou,este vorba despre un telefon business si pt un anumit segment de piata si NU pt studenti,copii sau desculti precum cel de mai sus care se mira de dimensiunea ecranului dar el habar nu avea despre ce telefon este vorba si ce caracteristici  are...logic ca nu poti sa pui un ecran de 5,5 inch la o tastatura fizica ca atunci e bun pe post de lopata sa sapi in gradina.
Dar ce dreacu e "bisnis" la el, ca inafara de faptul ca are o tastatura fizica e fix un telefon cu Android ca oricare altul strict software. Iar faptul ca are tastatura fizica nu inseamna un plus pentru toti cei din segmenul "bisnis".

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostRobiacs, on 25 februarie 2017 - 23:08, said:

Dar ce dreacu e "bisnis" la el, ca inafara de faptul ca are o tastatura fizica e fix un telefon cu Android ca oricare altul strict software. Iar faptul ca are tastatura fizica nu inseamna un plus pentru toti cei din segmenul "bisnis".
Pai nu-i pentru tine.
In lumea ta, esti doar tu si Samsung-ul tau S4/5?
Altfel, ce cauti aici?

Edited by ericmario, 25 February 2017 - 23:22.


#12
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Un smartphone cu Android produs de chinezii de la TCL.

Dupa care vin cei de la marketing si aleg si numele: "Blackberry Key One". :)

#13
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Chiar ma si gandeam... Zilnic la sacou si camasa, chiar si cravata cand o cere situatia, ori pentru job ori pentru business-ul meu, si totusi poate nu arat destul de business. Asta era, nu aveam butoane la telefon! Acum m-am luminat. O sa trec la telefoane cu multe butoane. Imi fac comanda de acum la asta....
Ce idiotenie! Probabil a iesit mai ieftin cu 1/3 din ecran ocupat cu plastic decat sa continue ecranul pana jos. Si totusi parca au avut un model fara butoane aka fara " full QWERTY", " biznis"...etc, ala era mai pentru nebiznis.

Edited by Seteh, 26 February 2017 - 01:43.


#14
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postericmario, on 25 februarie 2017 - 23:17, said:

Pai nu-i pentru tine.
In lumea ta, esti doar tu si Samsung-ul tau S4/5?
Altfel, ce cauti aici?
Nu intelegi. Ce face telefonul asta sa fie "biznis" in comparatie cu alte telefoane "nebiznis" cu Android?

Edited by Robiacs, 26 February 2017 - 01:59.


#15
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
mda....cum sa faci un Moto G5 plus la pret dublu.

#16
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Revin puțin la postarea mea anterioara. După cum unii știu, am fost unul dintre marii susținători ai BlackBerry pe forumul ăsta. Curve, Z, Q, Passport, chiar și Playbook, le-am avut. Mesajul ăsta îl scriu de pe un Q5, telefonul de back-up. Părerea mea, Chen e pur și simplu nebun. În momentul în care a renunțat la BB10, TREBUIA să știe că nu va mai putea cere extra $$$ pe telefoane. Sunt doar niște Androide cu s modificat și, unele, cu tastatură fizică.

Iar eu, fan BlackBerry, îmi caut acum telefon. Și așteptam Mercury ăsta, K1 sau cum ii zic ei. Înțeleg că banii îi iau în mare parte TCL iar o parte merg la BlackBerry. Totuși, nu înțeleg prețul. 600e = 505 e + TVA. Și stau ca boul și mă uit la lista de prețuri Telekom Business. Huawei Nova, cu aceleași specificații ca și K1, mai puțin tastatura și camera, 285e+TVA!!! Mai departe, P9, telefonul anului 2016, 405e. S6 edge 64Gb, 407e. S7, 470e. HTC10, 530e. S7 edge, 545e. Iphone7, 590e. Mă uit pe PC Garage , vad Lumia 950/XL la 230/270e. Toate preturile fără TVA, deci comparate direct cu 505 pentru K1.

Prima întrebare este : cât de tembel să fii să ceri banii ăștia pe un Android, fie el și modificat?

A doua întrebare : acum eu ce draci d telefon îmi iau, că BlackBerry K1 m-a lăsat cu ochii în soare? :)

#17
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017

View Postchris_t, on 25 februarie 2017 - 22:59, said:

Un telefon pe care l-as incerca, dar disponibil la operatori si nu la 600e. 450 max, pentru tastatura si modul cum arata, altfel nu face mai mult de 300.
Si te-ai intoarce si tu la BlackBerry ;)
Desi un BlackBerry fara os-ul original NU este un BlackBerry! La banii astia mai bine iti iei un P9982 ...e mai bizniz :)

Edited by farausername, 26 February 2017 - 10:26.


#18
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostTruculMagic, on 26 februarie 2017 - 06:35, said:



Toti doreii care au BB cu tastatura se cred oameni de "biznis"  , iar daca ceva nu le convine spun ca n-ai de unde sa intelegi filozofia BBPosted Image Posted Image Posted Image




Mai omule de biznis... daca iti iei telefonul asta face 40% din valoarea masinii. Iar tu ca om de " biznis", pui furtune de excavator pe Mazda 6 a ta... si cauti pe forumul Mazda cum sa anulezi EGR-ul ca e scump sa il schimbi. Doar un om de business ar face asta Posted Image

Exact. Inainte mai ziceai ca unii prefera BB OS iar asa poate se justifica intr-o oarecare masura pretul piperat. Insa acum ei cer 250 euro pe o tastatura fizica fata de un telefon cu Android cu specificatii asemanatoare de la alt brand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate