Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Blackberry Key One

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#127
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Da,scuze daca am scris gresit termenul. Ma refeream la comparatii cu s7,iphone7 sau huawey p10

#128
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu m-am jucat cu S7, am setat unul singur si deci nu pot trage o concluzie despre cum se comporta in utilizarea zilnica. iPhone 7 Plus nu mi s-a parut vreo smecherie de telefon, are freeze si lag. Huawei P10 iarasi nu am folosit, dar am 2 Nexus 6P facute de Huawei si pot spune ca nu sunt consistenti, cele 2 telefoane se comporta atat de diferit de parca nu ar fi facute de acelasi producator.
BB KeyOne, nici nu se vrea un flagship, este un telefon de buget. Se misca ok, dar tastatura este inghesuita si ecranul este slabut. In rest este bine incheiat, finisat, etc, se misca ok, arata bine vizual, dar pentru mine nu reprezinta o optiune. Retine ca nu este un blackberry, este un android cu blackberry apps portate. Tu esti singurul care poti trage o concluzie daca acest telefon ti se potriveste pe nevoile tale, sau nu.

#129
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Mutare contacte
https://crackberry.c...10-bbm-contacts

#130
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Îl am eu și sunt foarte mulțumit până în acest moment.

M-a interesat foarte puțin dacă e flagship sau nu, ceea ce pot spune sunt următoarele:

- pentru mine tastatura fizică este un mare plus;
- viteza și spațiul de stocare sunt absolut rezonabile - i-am adăugat un microSD de 64 că îmi zăcea degeaba prin sertare, dar se putea și fără;
- autonomia este de-a dreptul deosebită, după standardul smart-urilor din ziua de astăzi cel puțin - pentru mine asta înseamnă două zile lejer cu BT, WiFi on tot timpul activate.

Dezavantaje:

- deși m-am obișnuit acum cu form factor-ul, mi se pare oarecum prea mare (pentru standardele mele, altminteri văzând ce tigăi poartă alții poate părea minuscul);
- la Orange cel puțin, pentru un terminal luat la liber, nu sunt active unele funcții (VoWiFi, de exemplu).

Una peste alta, îl folosesc cu mare plăcere, mai ales că nu îl consider nimic altceva decât o sculă care mă ajută să-mi rezolv task-urile mai eficient și nu un obiect de podoabă. Faptul că este altceva într-o mare de touchscreen-uri îl consider un bonus.

Edited by Greuceanu, 26 March 2018 - 00:30.


#131
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Daca iesea cu BlackBerry os il luam fara pipaite, ca pe passportul de pe care tastez ;)
Pretul exagerat a fost impedimentul, am luat un S8 care cred ca este superior iar la bani am iesit tot cam pe acolo!
Sa il folosesti cu placere!

#132
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Mare dreptate ai, M0sGerila, în ceea ce privește BB OS-ul - dar așa a fost să fie :-) ...

#133
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Și mie mi-a plăcut foarte mult bbos,și văzusem o chestie. Hub-ul era mereu fluent, dr fiecare dată când trăgeam de ecran el apărea cu o animație fluenta,dar pe android nu este asa. Tot se intampla din cand in cand sa agate puțin și vorbim de un telefon care este mult mai puternic decât ce aveam eu (bbq5).
După ce l-am schimbat imi parea rau de tastatura si de gesturi.

#134
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Nu mai vorbim de sincronizarea mailului, acum pe os-ul Google am sincronizare la 5 minute sau mai mult, la BlackBerry aveam instant.

#135
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Și ca să rămână treaba clarificată și pentru viitorii cititori ai acestui topic, Orange NU permite utilizarea serviciilor suplimentare de care povesteam pentru utilizatorii terminalelor achiziționate din afara rețelei lor de distribuție.

That is, end of offtopic.

#136
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
De fapt situatia e alta, nu ii intereseaza ! Interesul este sa promoveze anumite terminale, nu pe toate si cu siguranta nu pe cele exotice.
Iti pot spune ca politica asta o au toti, ba chiar Orange e mult mai ok in alte privinte cum ar fi codarea terminalului , decat altii.
Ideea e simpla, pentru ati oferi serviciile alea se face o analiza, cati utilizatori de terminalul x sunt, daca numarul e mare atunci se contacteaza producatorul si impreuna fac patch-ul soft.
Eu am terminal capabil wificalling si volte din 2014.... Degeaba caci nimeni pana azi nu a fost interesat sa le faca functionale pe el, de ce ?
Fiindca nu cred ca sunt 2000 de terminale in toata tara !
Cei care cumpara BlackBerry isi asuma niste lucruri !

#137
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu e numai BB in situația asta, ci toți cei care nu și-au cumpărat (in mare) iPhone, Samsung si Huawei.

#138
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Am pus HUB pe huawei P10 lite, abia dupa ultimul update de zilele trecute pot sa trimit mail de pe yahoo prin aplicatie de pe reteaua orange.
Orange nu dau Volte la toti, chiar daca au terminale compatibile cumparate de la ei, probabil producatorii au interes sa vanda gama mai scumpa de telefoane.

#139
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
P10  Lite nu stiu daca are in vreo retea cele doua servicii disponibile , cred ca e si "datorita" telefonului intr-o buna masura !

#140
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
P10 lite a primit Volte si VO-Wifi in Olanda/Germania/UK si altele de prin Asia, nu e vorba ca nu ar fi capabil......

#141
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Iti merge yahoo, in sensul ca te notifica cand iti intra email nou? La mine nu mai face push (nu este din hub).

#142
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Da,de primit am primit mereu.

#143
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Ce Android este acum disponibil pe K1?

#144
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Android 7.1.1

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate