Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Mirel+1, a se citi "fiancee, bride to be" P+1 Cornetu

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
2524 replies to this topic

#1189
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,658
  • Înscris: 11.03.2006
Eu am avut lucrarea definitiva si contractul cu Electrica incheiat pe 2 ani, fara legatura cu AC pentru casa, care expira in cei 2 ani.

Cand am incheiat contractul definitiv a fost depus un dosar. S-a ocupat de el tipul care mi-a facut extinderea de retea. Am inteles ca a pus acolo si un proiect, care nu era cel real. I-am platit 200 lei si m-am dus direct sa semnez contractul. Asta a fost acum 1 an.

Edited by cumparator, 16 December 2017 - 23:33.


#1190
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008
Vremea a tinut cu mine si in ultimile ~3 saptamani, am terminat cu succes etapa de tencuit interior. Vremea a fost calda (avand in vedere ca totusi suntem in Decembrie), 4-6 grade constant la interior iar la exterior ba 13 oC, ba 5 oC, 10oC,  iar 5oC, dupa 7oC iar noaptea minime de la -3oC la 2;3oC, un haos meteorologic in ultimile 3 saptamani. Totusi am folosit preventiv aditiv antiinghet care este defapt e un accelerator de priza care chiar a fost folositor. Din cauza ca ferestrele au fost infoliate pentru protectie se face o umiditate foarte mare la interior si se usuca greu tencuiala, aici am vazut folosul aditivului, s-a dat un perete fara aditiv de proba care s-a "tras" mult mai greu fata de altul cu aditiv care in cateva ore deja intra in priza.

Per total sunt multumit, exista mici exceptii dar care pot fi trecute cu vederea. Casa a fost construita de mai multe echipe, la etaj a iesit mult mai bine tencuitul fata de parter. Plus ca la jumate din parter, din 3 oameni au ramas  2 si a mers mai greu, si putin in graba ca vin sarbatorile si au fost ceva erori, dar nu grave, care partial s-au remediat. La parter au fost cativa pereti cu burta sau care nu erau in vinclu si a trebuit incarcat cu 4-5 cm. S-a dat strop o zi, a doua zi prima mana iar a doua mana peste 3-4 zile. Problema mare la intrarea in priza a fost la elementele de beton, cred ca daca nu se mentinea vremea buna si nu aveam aditiv erau foarte mici sanse sa prinda tencuiala pe stalpi si grinzi.

S-a facut un gol de ferestra la casa scarii care s-a baricadat cu lemn si EPS pana vine ferestra, sa sperem ca anul asta. In paralel s-a continuat si la partea electrica, in prima faza s-au slituit pereti si s-au tras copexurile(exclusiv 750N) iar ulterior dupa ce s-a tencuit etajul s-a reluat pe carotaj, tras fire, trasee pe placa, etc. Acum se lucreaza la parter si dupa ce se trag toate cablurile si se fac toate trasele, se vor monta si intepenii dozele modulare in pereti. La pod mi-au dat chix ca au pus prea jos prizele si intrerupatoarele ca eu vreau sa ma inalt cu EPS, dar o sa ii pun sa le mute.

Cam asta e maximul ce se poate face anul asta, va urma o pauza binemeritata, sarbatori, revelion, gerul de Ianuarie iar din Februarie estimez ca voi termina instalatia electrica, ma apuca de tavanele rigips si se va incepe instalatia sanitara de ventilatie si daca vremea permite in Martie cea termica(IPAT) la care trebuie imediat turnat sapele. Iar ulterior din Aprilie finisajele interioare, canalizarea exterioara si multe altele dar vom vedea pana atunci, sanatate, bani si forta de munca sa fie, si bineintales echipe serioase, muncitoare si care fac treaba buna(caci calitate cam greu de gasit) si nu rabat...

Aici mai greu cu echipele... sunt patit si pana acum daca ar fi sa sumarizez ar fi dupa cum urmeaza:
1) Posted Image echipa buna care lucreaza incet din cauza ca avea mai multe santiere - fundatie, elevatie si placa cota 0;
2) Posted Image Posted Image Posted Image echipe proaste isi bat joc si nu le-as recomanda nici dusmanilor, cei cu taiatul barelor de fier din grinzi, la ciocuri - Parter;
3) Posted Image Posted Image echipa buna care lucreaza bine dar sunt betivi notorii si cersesc zilnic bautura, le duci azi si maine iar cer, fara rusine si bun simt care fug te incurca si trag tepe - Etaj;
4) Posted Image Posted Image Posted Image echipe proaste care fac rabat si nu stiu meserie, care se lauda dar numai gura e de ei, nu sunt rasist dar un rrom nu va mai calca in casa mea in veci - Acoperis;
5) Posted Image echipe recomandata, harnica, nu prea profesionisti dar de conjunctura, acceptabila care repara ce au stricat alti - Acoperis, Gard provizoriu, Curatenie, Amenajare Curte, Decofrare placa dupa fuga jegurilor de la etaj, Camin put si traseu apa, voi mai colabora cu ei fara probleme daca se iveste ocazia;
6) Posted Image Profesionisti Ferestre, cu mici erori dar care 50% sunt rezolvate si 50% sunt pe cale sa se rezolve;
7) Posted Image Profesionisti Invelitoare;
8) Posted Image Echipa buna, muncitoare de incredere la tencuiala, ce zici aia fac, fara comentari, fara sa ceara de baut, fara sa ceara bani, doar la final cum am discutat si fara sa comenteze ca incarca 2 maini la 5 pereti, la astia eu din initiativa le-am dat bonus 100 euro la final, sigur voi mai colabora cu ei
9) Posted Image Posted Image Semiprofesionisti care lucreaza doar in weekend, electricienii, de treaba dar prea se lungesc cu lucrarea.


Si acum.... poze cu nemiluita:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   406.42K   86 downloads
  • Attached File  2.jpg   32.72K   82 downloads
  • Attached File  3.jpg   145.6K   98 downloads
  • Attached File  4.jpg   43.89K   91 downloads
  • Attached File  5.jpg   333.75K   90 downloads
  • Attached File  6.jpg   48.29K   88 downloads
  • Attached File  7.jpg   72.45K   91 downloads
  • Attached File  8.jpg   426.2K   88 downloads
  • Attached File  9.jpg   189.13K   84 downloads
  • Attached File  10.jpg   128.93K   83 downloads
  • Attached File  11.jpg   117.41K   82 downloads
  • Attached File  12.jpg   72.66K   87 downloads
  • Attached File  13.jpg   462.27K   86 downloads
  • Attached File  14.jpg   605.27K   82 downloads
  • Attached File  15.jpg   465.37K   79 downloads
  • Attached File  16.jpg   767.4K   89 downloads
  • Attached File  17.jpg   318.05K   94 downloads
  • Attached File  18.jpg   188.53K   97 downloads
  • Attached File  19.jpg   158.61K   94 downloads
  • Attached File  20.jpg   104.85K   95 downloads
  • Attached File  21.jpg   106.91K   94 downloads


#1191
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
O sa te cam enervezi cu bagatul dozelor in gauri...
Cat despre dosare instalatii interior pe bune cu toate verificarile sau instalatii electrice pe bune , wtf suntem in Ro, daca nu luam foc azi poate luam foc maine sau peste 5 ani dar oricum vom lua foc candva.

#1192
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Vali, eu am proiect PTH pentru electrice fara sa mi se fi cerut. Si am sa il respecte pe cat posibil. Poate ca oi mai adauga/scoate un circuit pe ici pe colo, ca la partea asta nu stii niciodata unde mai vrei o priza sau un bec. Dar de aici pana la declaratii pentu materiale, procese verbale si masuratori avizate de enel, etc, e cale lunga. Enel e doar o societate comerciala, nu o autoritate a statului. In cel mai bun caz ar trebui avize de la ISU, nu de la enel, ca oricum ei nu au nici o raspundere daca luam noi foc in casa.

#1193
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Tavanele cum le finisezi ?

View PostMirel_85, on 17 decembrie 2017 - 00:32, said:

Aici mai greu cu echipele... sunt patit si pana acum daca ar fi sa sumarizez ar fi dupa cum urmeaza:
1) Posted Image echipa buna care lucreaza incet din cauza ca avea mai multe santiere - fundatie, elevatie si placa cota 0;
2) Posted Image Posted Image Posted Image echipe proaste isi bat joc si nu le-as recomanda nici dusmanilor, cei cu taiatul barelor de fier din grinzi, la ciocuri - Parter;
3) Posted Image Posted Image echipa buna care lucreaza bine dar sunt betivi notorii si cersesc zilnic bautura, le duci azi si maine iar cer, fara rusine si bun simt care fug te incurca si trag tepe - Etaj;
4) Posted Image Posted Image Posted Image echipe proaste care fac rabat si nu stiu meserie, care se lauda dar numai gura e de ei, nu sunt rasist dar un rrom nu va mai calca in casa mea in veci - Acoperis;
5) Posted Image echipe recomandata, harnica, nu prea profesionisti dar de conjunctura, acceptabila care repara ce au stricat alti - Acoperis, Gard provizoriu, Curatenie, Amenajare Curte, Decofrare placa dupa fuga jegurilor de la etaj, Camin put si traseu apa, voi mai colabora cu ei fara probleme daca se iveste ocazia;
6) Posted Image Profesionisti Ferestre, cu mici erori dar care 50% sunt rezolvate si 50% sunt pe cale sa se rezolve;
7) Posted Image Profesionisti Invelitoare;
8) Posted Image Echipa buna, muncitoare de incredere la tencuiala, ce zici aia fac, fara comentari, fara sa ceara de baut, fara sa ceara bani, doar la final cum am discutat si fara sa comenteze ca incarca 2 maini la 5 pereti, la astia eu din initiativa le-am dat bonus 100 euro la final, sigur voi mai colabora cu ei
9) Posted Image Posted Image Semiprofesionisti care lucreaza doar in weekend, electricienii, de treaba dar prea se lungesc cu lucrarea.
Cateodata nu iti vine sa pui mana pe mistrie si sa te apuci sa faci singur in loc sa cauti meseriasi ?

Nu se putea merge cu copexurile pe scurtatura? Cand vei turna sapa de egalizare mare atentie ca posibil sa iti crape pe margine la colturile camerelor. Eu dadea like oricum, pentru ca nu se vad dupa ce ai turnat sapa si nu este nevoie de design.

Edited by Benderbut, 17 December 2017 - 10:53.


#1194
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Si eu sunt foarte multumit pentru cit am evoluat anul acesta.
In martie am inceput constructia in sine,iar la sfirsitul lui mai aveam casa la rosu gata.Suprafata construita 300 mp,lucrat in doi oameni,acoperis in N ape,complicat rau de tot,montat tigla Creaton Balace.
Dupa care controale ISC, probleme cu anumite geamuri,inclusiv doua geamuri tip Velux.
Dai cu acte la Reautorizare, prostia arhitectului care nu a bagat si gardul in autorizatie, dai cu o noua autorizatie si ..... bani bani...timp timp....nervi nervi
In august si pina acum lucrat la instalatie electrica, inpamintare,alarma,diferiti senzori,gen inundatie,fum,camere video etc,pregatire pentru casa inteligenta cica , vedem ce o iesi.
In 10 octombrie vine echipa formata din doi oameni si lucrarile continua cu urmatoarele :
Imbracat zona de sub acoperis cu OSB pregatit petru izolatie exterioara
Tencuit exterior casa
Montat tamplarie , usi culisante si intrare.
Terminat gard complex, total 106 m, fundatie 35×1.1 total 65 m3 betot, bolari,centura etc. Inclusiv tencuit gard, montat palarii beton,a ramas doar tinciul si decorativa.
Marit terasa exteroara cu 18 mp.
Tencuit interior,inclusiv tavane parter,in afara de baie si centrala parter,aici o sa vina rigips.
Turnat prima sapa peste electrice.
Executat instalatie sanitara plus IPAT,toata casa.
Turnata a doua sapa peste IPAT.
Pus marmura la pervaze impraca spaletii in polistiren si pus coltare.
Pus vata bazaltica in pod si imbracat tot in OSB, iesit foarte fain, pentru depozitare.
Pus vata bazaltica etaj.
Cam asta pe anul acesta.
In 20 ianuarie punem profilele si rigipsul,iar in aprilie izolatie exterioare.
Specific ca in afara de instalatii,toate acestea au fost facute de doi oameni,numai de tencuit am avut in jur de 1200 mp etc.
Asta inseamna organizare buna si meserie bratara de aur. Sceeasi echipa au mai ridicat anul acesta o casa la rosu de 300 mp , parter plus tencuit exterior,in 3 luni.


#1195
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
"nu sunt rasist dar un rrom nu va mai calca in casa mea in veci" - nu stiu de ce, dar de fiecare data cand cineva spune "nu sunt rasist, dar" urmeaza ceva rasist :))

Cat a costat tencuiala?

#1196
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View PostBenderbut, on 17 decembrie 2017 - 10:45, said:

Tavanele cum le finisezi ?


Cateodata nu iti vine sa pui mana pe mistrie si sa te apuci sa faci singur in loc sa cauti meseriasi ?

Nu se putea merge cu copexurile pe scurtatura? Cand vei turna sapa de egalizare mare atentie ca posibil sa iti crape pe margine la colturile camerelor. Eu dadea like oricum, pentru ca nu se vad dupa ce ai turnat sapa si nu este nevoie de design.


Tavanele vor fi de rigips finisate cu glet +lavabila

Nu pot face eu ca tre sa muncesc ca sa platesc rata la banca, si oricum nu sunt priceput ca alti ;-)

Nu va fi sapa de nivelare ci direct EPS peste care IPAT si dupa sapa. Copexurile sunt duse perimetral tocmai pentru usurinta in punerea EPS-ului.

View Postvivaconsult, on 17 decembrie 2017 - 11:20, said:

Si eu sunt foarte multumit pentru cit am evoluat anul acesta.
In martie am inceput constructia in sine,iar la sfirsitul lui mai aveam casa la rosu gata.Suprafata construita 300 mp,lucrat in doi oameni,acoperis in N ape,complicat rau de tot,montat tigla Creaton Balace.
Dupa care controale ISC, probleme cu anumite geamuri,inclusiv doua geamuri tip Velux.
Dai cu acte la Reautorizare, prostia arhitectului care nu a bagat si gardul in autorizatie, dai cu o noua autorizatie si ..... bani bani...timp timp....nervi nervi
In august si pina acum lucrat la instalatie electrica, inpamintare,alarma,diferiti senzori,gen inundatie,fum,camere video etc,pregatire pentru casa inteligenta cica , vedem ce o iesi.
In 10 octombrie vine echipa formata din doi oameni si lucrarile continua cu urmatoarele :
Imbracat zona de sub acoperis cu OSB pregatit petru izolatie exterioara
Tencuit exterior casa
Montat tamplarie , usi culisante si intrare.
Terminat gard complex, total 106 m, fundatie 35×1.1 total 65 m3 betot, bolari,centura etc. Inclusiv tencuit gard, montat palarii beton,a ramas doar tinciul si decorativa.
Marit terasa exteroara cu 18 mp.
Tencuit interior,inclusiv tavane parter,in afara de baie si centrala parter,aici o sa vina rigips.
Turnat prima sapa peste electrice.
Executat instalatie sanitara plus IPAT,toata casa.
Turnata a doua sapa peste IPAT.
Pus marmura la pervaze impraca spaletii in polistiren si pus coltare.
Pus vata bazaltica in pod si imbracat tot in OSB, iesit foarte fain, pentru depozitare.
Pus vata bazaltica etaj.
Cam asta pe anul acesta.
In 20 ianuarie punem profilele si rigipsul,iar in aprilie izolatie exterioare.
Specific ca in afara de instalatii,toate acestea au fost facute de doi oameni,numai de tencuit am avut in jur de 1200 mp etc.
Asta inseamna organizare buna si meserie bratara de aur. Sceeasi echipa au mai ridicat anul acesta o casa la rosu de 300 mp , parter plus tencuit exterior,in 3 luni.

300mp construiti in 3 luni in doi oameni, scuze dar nu cred asa ceva...cred ca exagerezi mult de tot, poate trei sau patru dar in doi ar fi trebuit sa fie doi supermani...


View PostBylly00, on 17 decembrie 2017 - 12:33, said:

"nu sunt rasist dar un rrom nu va mai calca in casa mea in veci" - nu stiu de ce, dar de fiecare data cand cineva spune "nu sunt rasist, dar" urmeaza ceva rasist :))

Cat a costat tencuiala?

15 RON/mp la plin cost total 6600 pentru 440 mp

Edited by Mirel_85, 17 December 2017 - 14:13.


#1197
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Nu exagerez absolut nimic.300 mp a durat 3luni , si incepind din 10 octombrie pina ieri, aceeasi oameni au tetminat lucrarile enumerate mai sus. A operisul il am destul de complicat in patru ape, plus o lucarna si terasa in trei ape, iar cea mai coplicata lucarna vine in cinci ape daca zic bine.
Apropo in aceste 3 luni au lipsit 3-4 zile plecati la cineva ( obligatie ) montat trotuare etc.
Daca exista organizare,scule,experienta,etc... se poate.
Au stiut unde sa isi puna caramida, totul a fost mecanizat,pentru beton am oferit numai pompa, inclusiv gard,la unele turnari cred ca m-a costat mai mult pompa decit betonul din cifa,dar a meritat.

#1198
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postvivaconsult, on 17 decembrie 2017 - 14:36, said:

Nu exagerez absolut nimic.300 mp a durat 3luni ,

Sigur casa aia nu e pe structura metalica sau din lemn? La mine 4 oameni abia reuseau sa puna o grinda pe pozitie, chiar nu vad cum ar fi reusit 2 in conditiile in care fiecare grinda avea cateva sute de kile. De turnat nu mai vorbesc... la fiecare placa minim 4 oameni: 1 tinea "elefantul" iar in urma lui 1 vibra si 2 trageau betonul la dreptar.

#1199
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

View PostoMariusRO, on 17 decembrie 2017 - 15:39, said:



Sigur casa aia nu e pe structura metalica sau din lemn? La mine 4 oameni abia reuseau sa puna o grinda pe pozitie, chiar nu vad cum ar fi reusit 2 in conditiile in care fiecare grinda avea cateva sute de kile. De turnat nu mai vorbesc... la fiecare placa minim 4 oameni: 1 tinea "elefantul" iar in urma lui 1 vibra si 2 trageau betonul la dreptar.

Pe unul il chema Superman si pe celălalt Omul Păianjen ( sa nu aibă nevoie de schela la decorativa). Ori fi fost ei rapizi dar la legat plase, stilpi , făcut fier in doi oameni merge încet.

Acum dacă este un dreptunghi 30x10 m pe un nivel si e in Ardeal unde Ag-ul e mic , cu o plasa de buzau si 4 bare de 12 rezolva rapid.

#1200
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View PostoMariusRO, on 17 decembrie 2017 - 15:39, said:



Sigur casa aia nu e pe structura metalica sau din lemn? La mine 4 oameni abia reuseau sa puna o grinda pe pozitie, chiar nu vad cum ar fi reusit 2 in conditiile in care fiecare grinda avea cateva sute de kile. De turnat nu mai vorbesc... la fiecare placa minim 4 oameni: 1 tinea "elefantul" iar in urma lui 1 vibra si 2 trageau betonul la dreptar.

View Postpicomouse, on 17 decembrie 2017 - 15:56, said:



Pe unul il chema Superman si pe celălalt Omul Păianjen ( sa nu aibă nevoie de schela la decorativa). Ori fi fost ei rapizi dar la legat plase, stilpi , făcut fier in doi oameni merge Ă®ncet.

Acum dacă este un dreptunghi 30x10 m pe un nivel si e in Ardeal unde Ag-ul e mic , cu o plasa de buzau si 4 bare de 12 rezolva rapid.

Exact la asta ma gandeam si eu, la fasonat fier, la legat fier, grinzile se fac jos si se pun pe pozitie, stalpi la fel, sute de kg  fiecare. La placa unul tine de pompa, altul vibreaza, cine niveleaza si tine verifica daca curge, plesneste, se umfla cofrajul, etc. nu mai intru si in alte amanunte... daca ar fi fost o casa doar pe parter fara placa si de 150 mp nu 300 poate, poate era posibil dar deja la 300 mp in doi oameni e clar ca , colegul fabuleaza grav de tot, in fine...

Edited by Mirel_85, 17 December 2017 - 16:54.


#1201
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Imi pare rau sa va intrisrez, dar mai mult ca sigur nu ati avut echipa potrivita.
Sunt 100 % sigur pe cuvintele care le scriu aici.
Casa mea care a inceput cu decopertat,trasat etc.. undeva la sfirsitul lui februarie si terminat in maxim 10 iunie,suprafata co struita 300 mp
Alta casa inceput la sfirsitul lui iunie si terminat la sfirsitul lui septembrie, in 10 octombrie am inceput la mine lucrarile descrise mai sus. Mai devreme nu am putut din cauza ca nu aveam acces auto la casa din cauza la extindere retea electrica.
A doua casa este parter 300 mp plus placa beton peste parter sus a iesit mansarda necompartimentata.
Totul a fost executat de 2 oameni.
Fierul l-am luat gata fasonat,ei doar l-au legat,au schele metalice,la cofrat la fudatie am avut cofraje Doka dupa care la stalpi si placa scindura. La cofrat nu sa folosit sirma sau ceva de genul.Foarte binr organizati,am pus la dispozitie pompa etc
Linga mine la alta casa au lucrat 6 oameni au ridicat-o mult dupa noi. La alta omul a scimbat doua echipe si a terminat cu o intarziere de cel putin 3 luni dupa noi.
Daca imi zice cineva cum poze aici, pot si demonstra.

Edited by vivaconsult, 17 December 2017 - 18:01.


#1202
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
@vivaconsult, de case facute in 3 luni am mai auzit, dar in 2 oameni niciodata...

De curiozitate, cate placi din beton ai? Cate tone de fier ai folosit?

#1203
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Una peste parter.
Inca odata specific 3 luni la rosu ,si inca 3 luni am ajuns la etapa descrisa mai sus.
Am incercat sa atasez poze dar din pacate nu am reusit.
Daca ma ajutati, pot pune niste poze care fac cit sute de cuvinte.


Am folosit in jur de 10 tone la casa si 1,5 tone la gard
Program de lucru:
Luni - vineri de la 6.00 - 18.00
Sambata de la 6.00 - 13.00

Edited by vivaconsult, 17 December 2017 - 18:33.


#1204
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,496
  • Înscris: 04.05.2007
Apesi pe butonul cu"More Reply Options", apoi "Attach Files" - te duci unde ai pozele, si atasezi una cate una.

Edited by the_lion, 17 December 2017 - 18:34.


#1205
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Nu gasesc din pacate.
Am doar butonul Reply.
More Reply Options nu gasesc.

View Postvivaconsult, on 17 decembrie 2017 - 18:38, said:

Nu gasesc din pacate.
Am doar butonul Reply.
More Reply Options nu gasesc.


#1206
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View Postvivaconsult, on 17 decembrie 2017 - 18:43, said:

Nu gasesc din pacate.
Am doar butonul Reply.
More Reply Options nu gasesc.

Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate