Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Programul Prima Casa 2017

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16786 replies to this topic

#15859
Ancutaant

Ancutaant

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 08.11.2017
Data Starea Se află la
31.10.2017 15:25 Solicitare în completare la banca BANCA
31.10.2017 16:24 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
22.11.2017 18:13 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM
06.12.2017 14:33 Solicitare aprobata de catre FNGCIMM FNGCIMM
12.12.2017 18:00 Contract de garantare trimis la banca CURIER


inca 1 pas si gataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .

In cat timp a ajuns contractul trimis de ei?

#15860
Gabriellina

Gabriellina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2017
Stie cineva daca in situatia in care in intervalul in care sta dosarul la Fond expira termenului prevazut in promisiunea de vanzare, acest lucru constituie motiv de neacceptare?
Multumesc

#15861
Zorky

Zorky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 16.09.2016
Salutare !

In sfarsit s-a aprobat si al meu,mi- a aparut pe site

Posted Image Un Sfat pentru cei ce le expira antecontractul luna aceasta (Decembrie)sau Promisiunea de Garantare :
Mergeti la Banca la care ati depus SOLICITAREA si solicitati in scris( mail, hartie)  - Nu telefonic sau fata in fata, ca telefonic vorbiti si ploua Posted Image ,
in felul urmator: Banca trebuie sa faca : "Urgentarea Solicitarii" si sa trimita la FOND, ca Expira Antecontractul sau Promisiunea de Garantare.
Altfel Riscati sa pierdeti tot !!!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Eu de exemplu si ce am investit in casa + avansul+ taxele si toti nervii si timpul = PIERDUT( asa ar fi fost)
Eu am fost in situatia aceasta.Reprezentantii Fondului nu I-au in calcul cand va expira contractual sau antecontractul. Posted Image II Intereseaza doar sa va aprobe sau nu suma, mai departe de Banca si de fiecare depinde. Asa ca poti sa-ti asiguri o teapa( poate!) pe nepasarea unora.Posted Image Posted Image Posted ImagePosted Image  

Mergeti si vorbiti, nu pierdeti timpul!!!Eu unul daca stiam as fi facut de mult in scris ins aam zis sa astept. Mi-au confirmat 3 cunostiinte de la Transilvania, Cec, Bcr - Asa se procedeaza. Asa ca Bafta !!! si DOAMNE AJUTA TUTUROR!!!

#15862
gezz23

gezz23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.11.2017
Nu e adevãrat,mie mi-a expirat antecontractul in 20 Noiembrie si in 4 Decembrie am primit aprobarea.
Important e sa nu fie expirate in momentul trimiterii dosarului la fond. Daca expira ceva le parcurs nu e nici un fel de problema

Edited by gezz23, 12 December 2017 - 12:13.


#15863
gabrielam01

gabrielam01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.10.2017
vyo_87 constanta, CEC Bank. azi am semnat Contractul de garantare si joi vom semna Contractul de credit si apoi la notar,...si, in sfarsit, gata

#15864
Zorky

Zorky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 16.09.2016

View Postgezz23, on 12 decembrie 2017 - 12:11, said:

Nu e adevărat,mie mi-a expirat antecontractul in 20 Noiembrie si in 4 Decembrie am primit aprobarea.
Important e sa nu fie expirate in momentul trimiterii dosarului la fond. Daca expira ceva le parcurs nu e nici un fel de problema


Ok ! fiecare cu particularitatile lui.
La mine dezvoltatorul a fost de accord sa prelungeasca pana in Decembrie. Dupa data respectiva a spus ca nu-l intereseaza. Imi returneaza avansul iar penbtru ce am investit in apartament, aduc facturi si vede el cand imi poate returna Banii. Asa ca unii cu ante contracte sau Promisiuni de Garantare vor avea parte de  - Ciobaneala.
In concluzie daca vrei sa fii la mila celui de la care cumperi.Stai si astepti! ( ca iti permiti, ai timp , nervi si bani)Oare?
In cazul in care ti-a expirat pe 20 Noiembrie si in 4 Dec ti-a aprobat Fondul, Vanazatorul putea sa zica: Ia frumos iti dau avansul inapoi si in perioada 20-4 Decembrie ti-am scos la vanzare apartamentul( casa) sau chiar l-am vandut, altui pentru ca avea Credit sau Bani Jos.

E perfect legal pentru ca nu ai continuitate la acte, cum am scris mai sus esti la mila vanzatorului.

#15865
vyo_87

vyo_87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.11.2017

View Postgabrielam01, on 12 decembrie 2017 - 12:28, said:

vyo_87 constanta, CEC Bank. azi am semnat Contractul de garantare si joi vom semna Contractul de credit si apoi la notar,...si, in sfarsit, gata

@gabrielam01, Multumesc pt info. Felicitari!

#15866
gabrielam01

gabrielam01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.10.2017
vyo_87, cu placere! multumesc frumos! Spor la mutat si la platit rate!

#15867
anairina

anairina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.10.2017
Contract trimis pe 06.12 ajuns in 12.12 (Bucuresti ) iar luni semnam .Atentie va trebuie extras de CF de autentificare inainte de semnare si se elibereaza in 5 zile !

succes tuturor si multa rabdare !

#15868
gabrielam01

gabrielam01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.10.2017
anairina...la noi in provincie se elibereaza in 3 zile :)

#15869
anairina

anairina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.10.2017

View Postgabrielam01, on 12 decembrie 2017 - 13:01, said:

anairina...la noi in provincie se elibereaza in 3 zile Posted Image

Din fericire ajunsa in acest moment nu m-am mai grabit , fiind mutata si ma avantaja o scadenta a ratei dupa 12 ale lunii .

#15870
gabrielam01

gabrielam01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.10.2017
anairina si noi ne-am mutat de 2 luni, din fericire. data scadenta o poti alege sau cel putin noi am ales-o la CEC.

#15871
Valentina26

Valentina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2017

View PostGabriellina, on 12 decembrie 2017 - 11:06, said:

Stie cineva daca in situatia in care in intervalul in care sta dosarul la Fond expira termenului prevazut in promisiunea de vanzare, acest lucru constituie motiv de neacceptare?
Multumesc


#15872
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Nu. Daca antecontractul expira dupa ce a fost incarcat pe aplicatia fondului nu poate fi returnat pentru acest motiv.

#15873
Zorky

Zorky

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 16.09.2016

View Postanairina, on 12 decembrie 2017 - 12:49, said:

Contract trimis pe 06.12 ajuns in 12.12 (Bucuresti ) iar luni semnam .Atentie va trebuie extras de CF de autentificare inainte de semnare si se elibereaza in 5 zile !

succes tuturor si multa rabdare !
Alte documente ce vi s-a mai solicitat si care ar fi pasii? Mergem la banca cu notarul sau reprezentantul notarului? Sau reprezentantul Bancii vine cu noi la Notar? Sau pu si simplu semnam documentele la Banca apoi cu ele in brate mergem tot noi cu ele la Notar.?

#15874
anairina

anairina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.10.2017

View PostZorky, on 12 decembrie 2017 - 14:04, said:

Alte documente ce vi s-a mai solicitat si care ar fi pasii? Mergem la banca cu notarul sau reprezentantul notarului? Sau reprezentantul Bancii vine cu noi la Notar? Sau pu si simplu semnam documentele la Banca apoi cu ele in brate mergem tot noi cu ele la Notar.?
Brd , cu o zi inante de semnare seteaza creditul moment in care trebuie sa ai in cont cele 3 rate de dobanda , comisionul de garantare pana la sf anului , 60 arhiva electronica , pad plus faculativa .

Luni dimineata semnez la banca si cu documentele in brate, inclusiv cerere de intabulare  (pe care trebui sa  primesc un numar de intrare de la notar  dupa semnare ) ma duc la notar .Notarul nu semneaza pana nu are extrasele CF autentificare. Apoi cu cererea de intabulare si contractele semnate ma intorc la banca . Unele banci asteapta sa iasa intabularea pe noul proprietar si dupa vireaza banii , altele vireaza  doar cu cererea de intabulare cu numar de intrare plus declaratie notariala de la vanzator ca a primit toti banii .

#15875
mateescucarmen10

mateescucarmen10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2017

View Postanairina, on 12 decembrie 2017 - 12:49, said:

Contract trimis pe 06.12 ajuns in 12.12 (Bucuresti ) iar luni semnam .Atentie va trebuie extras de CF de autentificare inainte de semnare si se elibereaza in 5 zile !

succes tuturor si multa rabdare !

Mie mi s-a aprobat pe data de 5, dar inca nu am primit nimic la banca, in conditiile in care este un act aditional. Nu inteleg care este procedura! Felicitari :)

#15876
BRux92

BRux92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.11.2017
Yeeey, aprobare si la mine 😍 🙈

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate