Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

caut loc de munca

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
106 replies to this topic

#55
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Florin nu am luat legatura cu nimeni.mi e frica si cand esti singur e foarte greu.de luat nu ma ia nimeni caci nu am job si sunt saraca financar nu cu duhul.am ganduri negative si vointa nu mi e puternica.sunt un om cam slab ca fire.nu stiu ce sa fac.si sora geamana e la fel ca mine si in aceiași situatie.asta e.

#56
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Dacă ai soră geamănă atunci poți recurge la un truc. Se angajează una din voi și alternați venirile la serviciu. Bine, o să împărțiți și salariul :P

#57
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Generatia shto. Nu ai pe cineva la tara? Mai cresti o gaina, mai pasti o vaca....

#58
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postquiria, on 19 octombrie 2016 - 15:17, said:

Vin si la sapat cobi.bulan topicul nu l am deschis la misto. sa ti dai cu parerea daca nu ma cunosti real e cam nepotrivit.nu am pe nimeni.ma am pe mine.parintii nu ma pot ajuta.

Nu numai in bacau.

Foto de unde pun aici?
La Cluj nu te-ai gandit tu si sora ta?

#59
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015

View Postquiria, on 26 octombrie 2016 - 16:34, said:

Florin nu am luat legatura cu nimeni.mi e frica si cand esti singur e foarte greu.de luat nu ma ia nimeni caci nu am job
Incearca pe cat de mult posibil sa schimbi atitudinea asta. Gandeste-te ca pe forumul asta au incercat niste straini sa te ajute si asa te vor ajuta si in viata reala, altii. Din pacate, pe forum o sa primesti doar sfaturi, asa ca trebuie sa iti iei inima in dinti si sa iei legatura cu angajatorii (si ei sunt tot oameni). Pentru a prinde curaj, ai putea sta langa sora ta atunci cand suni, sau puteti merge impreuna la interviuri. Cauta pe net carti sau materiale motivationale. S-ar putea sa te ajute, pe termen scurt.

Edited by floring999, 27 October 2016 - 07:10.


#60
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Cu sora nu e bine sa stau.am niste matusi gemene care au ajuns la 50 de ani impreuna si nu se mai pot desparti.de sfaturi mi-ati dat si pareri dar doar eu sunt in situatie si vad lucrurile din prisma mea.sunt intr o situatie naspa recunosc dar poate voi iesi la un liman.Eu sunt la tara momentan.Mai cresti o gaina gaina creste dar tu ca dezvoltare personala si intelectuala stagnezi la tara.Nu poti trai din carti si materiale motivationale.Viata intrece orice material motivational.As vrea sa fac ceva dar parca sunt blocata si nu ma pot debloca.sunt oameni stiu care au necazuri si dileme mai mari ca ale mele dar eu fiind asa idioata nu pot trece un hop mai am.Ma simt aproape neputincioasa si ma descurajez usor.Asta sunt eu.Este o vorba.Ce sa faci cand nu stii ce sa faci?

#61
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Iei taurul de coarne (mă rog, mere și de altceva) şi îţi faci curat în viaţă.
Cam aşa consider că ar trebui început; pui serios în balanţă ce ai şi ce n-ai, ce ai pofti și cu ce te-ai mulțumi.
Aritmetică curată.
Pasul doi, te arunci cu capul înainte.
Pe principiul: "ori la bal, ori la spital".

#62
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Eu nu sunt asa cum spui tu scaiba.eu ma gandesc dar apoi ma razgandesc.e cam complicat cum sunt.eu ma gandesc ca nu sunt buna de nimic cam asa gandeste mintea mea.ma demoralzez f repede.fiecare avem demoniii nostri interiori care sunt cu un pas inaintea noastra.eu gandesc sa fac ceva si vine demonul din interior care imi zice sa nu fac nimic.te lupti cu lumea exterioara dar si cu lumea interioara.raul te face sa stagnezi cu anii daca e mai puternic ca tine.doar cu un ajutor poti reusi in lumea aceasta de unul singur esti ca o frunza in vant.eu asa zic.nu stiu daca ma intelegeti.Putere nu ai de unul singur.unde s multi puterea creste cum zice in imnul Romaniei.Romaniii sunt individualisti si de aceea nu merge bine tara.pentru a fi bine e bun sa fii unit sa fii mai multi nu de unul singur.

Acum s-ar intelege ca vreau ajutor .as vrea ajutor dar nu stiu cui sa cer ajutorul.nu stiu cum sa fac ce sa fac si unde sa ma indrept.Nu sunt geniu dar nici cea mai mare idioata de pe Terra.Sunt un om de not 5 sa zic.O nota de trecere.Cam asa zic eu.

#63
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Mno, cinciul pe care ți-l acorzi, cam seamănă a depresie...

Io' nu mi-am dat niciodată mai puțin de opt, nici măcar la pasaje din viață când am fost idiot grămadă Posted Image
De ce cred ceilalți, nu-mi pasă din principiu Posted Image

Încearcă să zâmbești puțin Posted Image
Ori, pune-ți demonul să moară de inaniție.

on:
Suplinitor la școala din sat, ceva referent/băgător de seamă, etc... mie-mi pare că sunt locuri de muncă gârlă...

#64
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Nu vreau la sat si nici nu sunt bagatoare de seama.De zambit zambesc dar nu tot timpul.La romani e vorba aia.Sa moara capra vecinului.Intr un fel voi va bucurati ca eu am situatia aceasta si sunt asa cum sunt caci asa e romanul.Se bucura in sufletul lui ca el sta intr o situatie calduta iar un altul tot un roman sufera si nu poate sa iasa dintr un impas existential.Nu cred ca mi as lua de sot un roman probabil un marțian...no comment.

M-au dezamagit romaniii prin felul lor de a fi egoisti si rautaciosi.Bine ca nu suntem multi ca populatie.Putini si rai.Eu stiu ca e saracie mare dar in primul rand e saracie morala.Fiecare pentru el.Asta e viata si situatia.Triste timpuri si a naibiii de depresive.Nu cred ca sunt numai eu singura depresiva de pe planeta Pamant.Multumesc scaiba de sfaturi.Nu m ai luminat deloc.Mi ai spun ce mi au spus si altiii.Nimic nou.

#65
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014

View Postquiria, on 27 octombrie 2016 - 16:33, said:

Eu nu sunt asa cum spui tu scaiba.eu ma gandesc dar apoi ma razgandesc.e cam complicat cum sunt.eu ma gandesc ca nu sunt buna de nimic cam asa gandeste mintea mea.ma demoralzez f repede.fiecare avem demoniii nostri interiori care sunt cu un pas inaintea noastra.eu gandesc sa fac ceva si vine demonul din interior care imi zice sa nu fac nimic.te lupti cu lumea exterioara dar si cu lumea interioara.raul te face sa stagnezi cu anii daca e mai puternic ca tine.doar cu un ajutor poti reusi in lumea aceasta de unul singur esti ca o frunza in vant.eu asa zic.nu stiu daca ma intelegeti.Putere nu ai de unul singur.unde s multi puterea creste cum zice in imnul Romaniei.Romaniii sunt individualisti si de aceea nu merge bine tara.pentru a fi bine e bun sa fii unit sa fii mai multi nu de unul singur.

Acum s-ar intelege ca vreau ajutor .as vrea ajutor dar nu stiu cui sa cer ajutorul.nu stiu cum sa fac ce sa fac si unde sa ma indrept.Nu sunt geniu dar nici cea mai mare idioata de pe Terra.Sunt un om de not 5 sa zic.O nota de trecere.Cam asa zic eu.

Sa o luam incet. Am trecut prin astfel de stari in care ma desconsideram si imi sustineam eu mie ca nu sunt in stare de nimic. Nu e placut, nu e usor si e a dracului de greu de iesit din starea asta. Te impiedeci de orice nimic, vezi orce esec mic ca fiind enorm si orice realizare o vezi ca pe o intmplare minora.  Eu am reusit, mai singur, mai cu ajutor dar am reusit, din pacate lupta asta dureaza ani buni, si fara ajutor e aproape imposibil. Si singurul  ajutor care l-am avut a fost o singura persoana care nu m-a ajutat nici sa imi caut un job, nici material. A fost suficient sa simt ca cineva are incredere in ceea ce fac, ca cineva apreciaza ceea ce fac, si asta o perioada suficient de mare ca sa realizez in subconstientul meu ca de fapt doar in mintea mea tot ce fac e gresit. Si a fost o persoana pe care pana in momentul ala nu o mai intalnisem niciodata in viata mea.
Tu acum cel mai mult ai nevoie de cineva care sa vezi ca are incredere in tine, ca apreciiaza ceea ce faci, ca te  sustine in ceea ce vrei sa faci. Conteaza incredibil de mult. Sau de un psiholog bun dar ala cam costa. Cand partea psihica se va rezolva o sa rezolve tot.
Nu iti fac reprosuri, nu te judec, doar iti dau putin din experienta mea personala, sper sa te ajute.

#66
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015
Tu ce astepti de fapt? Sa vina cineva de pe forum sa-ti caute de munca? Sa vorbeasca cu angajatorii in locul tau?
Tu ce faci? Nimic! Stai si te plangi ca nu te angajaza nimeni, ca toata lumea e impotriva ta, ca oamenii sunt rai. TU esti problema, nu ei. Oamenii se feresc de plangaciosi, indiferent de natie.

#67
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Cred ca are nevoie de ajutor nu de critici. Criticile nu fac decat sa ii intareasca sentimentul ca nu face nimic bine.

#68
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Qui.,sa-ti zic prin ce am trecut:dupa multi ani in alta tara sotia cu nostalgie vrea acasa.Satul de situatia conflictuala mental ,accept.Dupa 6 luni de iarna ,ea schimbate 2 locuri de munca ceva in logistica transporturi,eu un loc magazioner la brutarie(ies normal la produse-da rau,RAU la navete practice tot salarul pe o luna),ii zic "gata cu Ro,inapoi in lume".Stii ce a zis la neamuri?"Unde-I barbatu-miu is si eu".Noroc de mine cu asa sotie. PS. acum regreta prima tara de unde am plecat.Ce zic e completare la postul 61 al lui Scaiba.Ori la bal,ori la spital.Unde nu mai am sub 30 ani.AAA.

A, si sotia e "moale" in decizii radicale.

#69
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Florin sunt cam plangacioasa recunosc.As vrea un ajutor dar nu stiu cui sa-l cer si cum sa fac cu viata asta.reprosuri sunt usor de facut dar de inteles e foarte greu.Daca ziceam ca sunt bogata si am o vila nu mi facea nimeni un repros.Asta e.Sunt un om emotional si imi este crud de greu sa iau o decizie radicala.Sunt mai moale dar si dracoasa uneori.

Admin inchide postul ca oricum nu intereseaza pe nimeni persoana mea.Sanatate si numai bine tuturor!

#70
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Sora ta are de munca?

#71
quiria

quiria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 07.01.2012
Nici sora mea nu are de munca

Adminule sa imi inchizi postul ca nu mai am de zis nimic te rog frumos.

O seara buna !

#72
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostKarhu, on 20 octombrie 2016 - 10:22, said:

Daca gatesti bine ai putea cauta joburi la restaurante sau laboratorare de cofetarie/ patiserie. Sau la persoane private care nu au timp/ nu stiu/ nu au chef sa gateasca.

Iar daca gatesti prost, poti sa incepi cu spalator de vase sau ajutor de bucatar.

Primul lucru pe care trebuie sa faci este sa incetezi sa-ti mai plangi de mila, al doilea sa incerci sa ingropi cat de cat atitudinea negativista, si al treilea sa intelegi faptul ca nimeni nu iti e dator cu nimic, si tu singura trebuie sa faci ceva.

Pana si oamenii din comuna primitiva culegeau fructe si vanau ca sa aiba ce manca.
Transpune aceasta situatie in vremurile de azi, si o sa afli ce ai de facut.

Edited by Damascus77, 29 October 2016 - 16:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate