Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!

La multi ani @ovidiu21!
 

Orange Money - serviciu transfer bani de la Orange

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#55
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,485
  • Înscris: 01.12.2001
Da mesajul de mai sus nu l-ai vazut? Resetare acel dispozitiv si gata. Nu se mai poate utiliza. A fost greu?

#56
cata31lin

cata31lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.05.2005
Pentru a face o plata cu telefonul nu este nevoie sa fii logat in aplicatia OrangePay; trebuie doar sa ai ecranul deblocat. :)

#57
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,485
  • Înscris: 01.12.2001
De care plata? Direct NFC la POS.
Restul platilor online se fac doar din aplicație.

#58
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

 ilninio, on 27 iunie 2019 - 09:01, said:

Esti chiar ... Nu este vorba despre furt este vorba ca nu poti dezactiva un dispozitiv fără să blochezi tot accesul la contul Orange Money. Fiecare dispozitiv are parola lui deci tu nu o poti schimba de pe alt dispozitiv asta incerc sa spun.
Contul OM este UNIC si parola este ACEEASI indiferent pe cate dispozitive folosesti aplicatia.
Nu pricepi ca daca schimbi credentialele contului nu mai merge aplicatia PE NICIUN dispozitiv ? Deci implicit nici pe cel furat !
Nu este nevoue sa inchizi contul.
Problema este ca dureaza resetarea, la mine au trecut 12 zile si niciun semn, bine ca am bunghit parola 😁

Reciteste ce ai scris in postarile anterioare , deja ce spui acum este altceva !

 ilninio, on 26 iunie 2019 - 19:13, said:

Atentie la Orange Pay! Nu il puteti dezactiva de pe telefon dacă va este furat telefonul decât închizând contul Orange. Dacă aveți pe 2 telefoane (tu si sotia) Cu Orange Pay instalat pe ambele si un telefon dispare (furat) solutia lui Orange este sa închidă contul chiar dacă ai alt telefon, singura soluție oferită este sa închidă contul. Nu exista posibilitatea sa închizi doar telefonul respectiv, cel furat. Păcat ca este super aplicatie Dar asta este chiar nasol!

Schimbatul parolei este solutia !

Edited by SSpantzer, 27 June 2019 - 14:14.


#59
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Astazi am primit inapoi 30 lei :) Imi place Orange Money

#60
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
Deja a 2-a oara in cateva luni cand se dubleaza tranzactiile. Devine enervanta chestia asta

#61
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Și eu am primit mesaj cu dublarea de tranzactii

Edited by a_d_y, 02 July 2019 - 21:43.


#62
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,485
  • Înscris: 01.12.2001
Dar va e afectat soldul final? Mi-au apărut 3 plăti cu minus, dar soldul final neafectat.

#63
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
Afectat cu vreo 400 lei. Bine, nu a durat mult dar parcă nu este prea plăcut să te trezești cu niște bani dispăruți din cont.

#64
vasai123

vasai123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.08.2018

 cata31lin, on 27 iunie 2019 - 11:52, said:

Pentru a face o plata cu telefonul nu este nevoie sa fii logat in aplicatia OrangePay; trebuie doar sa ai ecranul deblocat. :)
Asta in caz ca esti logat in OrangePay, altfel cere sa te loghezi.

#65
Bejinebun

Bejinebun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.07.2019
Pentru plati in afara tarii trebuie activat ceva suplimentar sau merge pur si simplu ? Nu as vrea sa ma trezesc la chiosc , dupa ce am consumat diverse ca nu accepta plata !

Edited by Bejinebun, 29 July 2019 - 17:52.


#66
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Prima problema pentru mine a aplicatiei. Nu functioneaza pe dispozitive cu drepturi de root. Am ascuns drepturile de root pentru aplicatie, degeaba. Am renuntat. Nu merita bataia de cap pentru un test. Se pare ca nu au luat in calcul ca exista producatori de telefoane ce ofera metoda oficiala testata pentru root si custom recovery.

#67
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Restul aplicatiilor merg ? Revolut, Curve, Monese ?

#68
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,105
  • Înscris: 18.12.2007

 Getodacul, on 30 august 2019 - 11:48, said:

Se pare ca nu au luat in calcul ca exista producatori de telefoane ce ofera metoda oficiala testata pentru root si custom recovery.

Cata vreme au si ei la vanzare telefoane sunt sigura ca au luat in considerare si aspectul asta :)

#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 ilninio, on 26 iunie 2019 - 19:13, said:

Atentie la Orange Pay! Nu il puteti dezactiva de pe telefon dacă va este furat telefonul decât închizând contul Orange. Dacă aveți pe 2 telefoane (tu si sotia) Cu Orange Pay instalat pe ambele si un telefon dispare (furat) solutia lui Orange este sa închidă contul chiar dacă ai alt telefon, singura soluție oferită este sa închidă contul. Nu exista posibilitatea sa închizi doar telefonul respectiv, cel furat. Păcat ca este super aplicatie Dar asta este chiar nasol!
Nu si daca ai iphone, unde cardul este in  wallet.

 Getodacul, on 30 august 2019 - 11:48, said:

Prima problema pentru mine a aplicatiei. Nu functioneaza pe dispozitive cu drepturi de root. Am ascuns drepturile de root pentru aplicatie, degeaba. Am renuntat. Nu merita bataia de cap pentru un test. Se pare ca nu au luat in calcul ca exista producatori de telefoane ce ofera metoda oficiala testata pentru root si custom recovery.
E logic sa nu iti ofere suport pentru telefoane cu root.
La ce mai foloseste root ?

 vasai123, on 06 iulie 2019 - 14:16, said:

Asta in caz ca esti logat in OrangePay, altfel cere sa te loghezi.
cu FaceID.

#70
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 10.04.2007
https://www.finextra...l-android-users

Google Pay cu Orange Money ...
Doar in Franta sau va veni si la noi ? Ne poate confirma cineva de la Orange ? @Orange_Helper ?

#71
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Si de ce ai nevoie de Gpay ? inrolezi in OM cardul si faci top-up dupa care platesti cu OrangePay !
Nu vad rostul aplicatiilor de genul Googlepay, ApplePay,etc decat daca simtiti o nevoie acerba sa va dati datele bancare peste tot !

Edited by SSpantzer, 13 December 2019 - 00:17.


#72
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Știe cineva dacă se poate folosi cu ceasurile Samsung Gear S2, S3 sau cele mai noi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate