Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange Money - serviciu transfer bani de la Orange

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#19
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Nu merge să-ți faci cont online decât dacă ai abonament la Orange , la Prepay scrie că nu ești eligibil , trebuia specificat in descrierea aplicației.

#20
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Am.abonament la orange si nu pot crea profilul in aceasta aplicatie, eroare...starea clientului nu este eligibila...sau ceva de genul. Incercat si cu autentificare prin nr tel si sms si prin email si cont orange .

Edited by cuculea, 13 July 2018 - 15:57.


#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Intr un final...serviciul asta e functional sau l au abandonat? Il foloseste cineva?
Am trimis email la orange app pentru a sezisa problema conectarii si...pauza...niciun raspuns.

#22
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cred ca e ca la ING, cu ING pay, au actualizat aplicatia nu si siteul/sistemul...

@Orange_helper, cand aveti de gand sa actualizati siteul?

#23
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Nu imi imaginam ca Ing Pay are lwgatura cu aplixagia Orange Money.sunt legate cumva i tre ele?

#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Nu, ma refer ca au actualizat pe aceasi mentalitate, doar aplicatia nu si siteul/sistemul...

Adica apare in actualizare ca poti sa iti faci cont direct in aplicatie, in realitate nu prea poti...

#25
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Posteasy90rider, on 16 iulie 2018 - 22:50, said:

Cred ca e ca la ING, cu ING pay, au actualizat aplicatia nu si siteul/sistemul...

@Orange_helper, cand aveti de gand sa actualizati siteul?


Salut,

Te rugam sa ne oferi mai multe detalii legate de solicitarea ta.

O zi buna,
Orange helper

#26
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Siteul https://www.orange.ro/money/ nu e actualizat, nu contine toate informatiile ce se regasesc in aplicatie. Nu apar informatii legate de IBAN, nu apare ca poti face cont direct din aplicatie, lista completa de furnizori, ETC...

#27
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Posteasy90rider, on 17 iulie 2018 - 09:50, said:

Siteul https://www.orange.ro/money/ nu e actualizat, nu contine toate informatiile ce se regasesc in aplicatie. Nu apar informatii legate de IBAN, nu apare ca poti face cont direct din aplicatie, lista completa de furnizori, ETC...

Iti multumim pentru detalii si feedback. Am trimis mesajul tau catre colegii nostri.

#28
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Intre timp am consultat lista de furnizori agreati in aceasta aplicatie si la care poti face plati.....foarte putini, iar din furnizorii pe care ii am eu este doar Engie si Orange (bineanteles). Extrem de putini. Pe Pago sunt mult mai multi, , iar personal ii am pe toti mai putin apa-canal in localitatea mea.

Multumesc pentru sugestii...am dezinstalat aplicatia Orange money, nu mai este cazul.

#29
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@cuculea, sunt 70+ de furnizori, doar ca le e lene sa actualizeze site-ul...
In Pago esti obligat, cel putin erai ultima data cand am incercat, sa-ti faci cont pe site-ul furnizorului, la Orange Money nu trebuie sa ai cont, ai nevoie doar de factura sau cod clinet/atm...

#30
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.09.2007
Orange va emite carduri și va face posibilă plata cu telefonul și ceasul.
Playtech.ro
Nu pot sa pun link-ul de pe telefon.

Edited by vik19, 20 November 2018 - 16:23.


#31
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
https://www.wall-str...te-carduri.html

#32
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Si-au mai adaugat ceva furnizor in lista? Ma refer la concurenta, poti palti facturi UPC, Telekom, Nextgen? Le-au dat acces la facturi celor d ela Orange?

Ultima lista gasita pe net cu furnizorii orange money...e saracutza rau de tot.

#33
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
Cu ce e mai bun asta ca Revolut?

#34
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postpupama, on 22 ianuarie 2019 - 22:15, said:

Cu ce e mai bun asta ca Revolut?
Pai...ce intreb eu si ce raspunzi tu.

Pe mine ma interesa de lista de furnizor pe care Orange ii are ,sa pot plati facturile direct din aplicatie.....tu ma intrebi de revolut. Care e legatura?

Sau nu m ai intrebat pe mine? Scuze in cazul asta.

Edited by cuculea, 23 January 2019 - 06:50.


#35
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
A reușit cineva, în ultimul timp, să își facă cont OM? Ma chinui de câteva zile, nu vrea deloc să meargă

#36
Manu26

Manu26

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.04.2019
Probleme mari Orange Money!

Salut,

Eu am cont Orange Money, facut recent dar am o problema: pe iPhone mi-a disparut contul pur si simplu de pe tel: cand intru si ma loghez in Orange Money imi apare mesajul ca nu am cont si sa ma inregistrez iar de pe Android contul este doar partial functional, in proportie cam de 50%; nu pot vedea tranzactiile, nu pot vedea soldul, ecranul principal Acasa nu se incarca etc

Am facut sesizarea pe data de 13 aprilie 2019 la Orange si pana astazi, vineri, 19.04.2019 tot nu s-a rezolvat. Sunt probleme mari, eu zic sa mai asteptati si sa nu va grabiti sa va faceti cont Orange Money. Sunt foarte dezamagit de aceasta situatie. Cei de la *111 spun ca problema este data la tehnic iar tehnicul nu se misca deloc!

Vorbim totusi de o aplicatie financiara cu repercursiuni grave asupra utilizatorului. Noroc ca mi-am facut si card fizic si am putut scoate banii de la bancomat, altfel as fi ramas cu fondurile blocate!

Oare astia de la Orange nu au testat si ei aplicatia inainte s-o lanseze?! Zici ca noi, clientii, suntem beta testerii lor!

Sunt extrem de nemultumit si dezamagit de faptul ca aceasta problema treneaza de 6 zile!

PS: cont Orange Money se poate deschide in Orange Shop dar va recomand sa mai asteptati pana se mai rezolva din probleme!

Edited by Manu26, 19 April 2019 - 08:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate