Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Papusarii de la Bruxelles vor sa ne controleze libertatea de exprimare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
245 replies to this topic

#235
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 andreic, on 27 august 2016 - 16:40, said:


Eram disident.



Si acum ai imbatrinit si nu mai esti , sau cum, ca mie imi pari genul la care e Gesetz uber alles dar probabil ca ma insel, io n-am fost dizident in tinerete , doar il injuram pe Ceausescu pe unde ma apuca.

#236
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 MrReason, on 27 august 2016 - 07:07, said:

Bineinteles ca e imposibil. Aia e cu totul altceva. Nu ma lungesc in discutia cu tine, caci nu ai cunostinte elementare ca sa porti o discutie valida.
Eu as fi mai temperat... mai stii de unde sare? Mai un IRC, mai un LeagueOfCeva... Zic si eu...

Si pentru ce? Ca sa poti sa injuri in liniste online, pentru ca esti incapabil sa injuri in fata omul? D'asta? Sau altceva?

Edited by dexterash, 28 August 2016 - 04:53.


#237
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,067
  • Înscris: 09.08.2005

 MrReason, on 27 august 2016 - 16:06, said:

Pierdusem firul... ceva am simtit, dar nu eram sigur, asta e: Dacă nu le poate aplica, te doare undeva chiar dacă ai declarat că ești de acord cu ele. Ești un model de civilizație...

Problema e ca n-as declara niciodata ca sunt de acord cu astfel de reguli. Daca pe forum ne prefacem ca suntem de acord cu regulamentul(nu prea suntem) cand bifam o porcarie la inscriere, in cazul legilor date de politicieni, chiar nu ne intreaba nimeni. Te trezesti cu legea peste tine, iar aia te aresteaza, nu iti dau 'suspend' sau 'ban'
Păi de asta am și comentat - în ideea că te prefaci; cu alte cuvinte atunci cînd ai declarat că ești de acord cu regulile SP ai mințit. Nu-i frumos; nu-ți plac regulile unui loc, cauți altul.
Iar la regulile date de politicieni ai să rîzi dar ești întrebat - atunci cînd dai cu ștampila de vot. Sau cînd nu dai că nu te-ai dus la vot. E același lucru.

#238
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,801
  • Înscris: 07.02.2003

 catalina1, on 27 august 2016 - 16:47, said:

Faci diferenta intre a nu-mi conveni ceva si a dori o lege care sa impiedice acel ceva?
Evident. Legile se voteaza cu majoritatea reprezentantilor.

 lil debul, on 27 august 2016 - 16:54, said:

Si acum ai imbatrinit si nu mai esti , sau cum, ca mie imi pari genul la care e Gesetz uber alles dar probabil ca ma insel, io n-am fost dizident in tinerete , doar il injuram pe Ceausescu pe unde ma apuca.
Nu scoate din context. Eram adica in cel regim.

Edited by andreic, 28 August 2016 - 12:46.


#239
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,910
  • Înscris: 21.04.2011
Si atunci de ce ma intrebi "Cum ai ajuns la concluzia asta, nu ai integritate personala ? Adica vine un oportunist si te injura indiferent de motiv... tu zici saramana Imagine publicată"
Ca tot a adus un coleg vorba pe alt topic despre adulter: daca ma inseala barbatul, tot nu as vrea lege sa-l pedepseasca. E cam la fel si aici.

#240
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,801
  • Înscris: 07.02.2003
Pai intreb cum de tu nu tii la propria imagine... e logic nu ? Posted Image

Prima mea interventie aici era una generalista oricum, anume "Denigrarile si defaimarile nu fac parte din libertatea de exprimare, asa ca sorry. Hate speech-ul nu trebuie tolerat."
Nu mai zic ca este in asentimentul oricarui om rational.

Edited by andreic, 28 August 2016 - 12:50.


#241
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,910
  • Înscris: 21.04.2011
Vad ca la acel "evident" ai adaugat si "Legile se voteaza cu majoritatea reprezentantilor."
Care-i sensul? Nu, nu mi-as dori ca majoritatea sa voteze o astfel de lege. E mai clar acum?

 andreic, on 28 august 2016 - 12:48, said:

Pai intreb cum de tu nu tii la propria imagine... e logic nu ? Posted Image
Ba tin la ea, asa cum tin si la barbatul ala care ma inseala.

Quote

Prima mea interventie aici era una generalista oricum, anume "Denigrarile si defaimarile nu fac parte din libertatea de exprimare, asa ca sorry. Hate speech-ul nu trebuie tolerat."
Nu mai zic ca este in asentimentul oricarui om rational.
Da, este si mai grava cenzura aia decat cenzura injuraturilor.

#242
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 andreic, on 28 august 2016 - 12:48, said:

Pai intreb cum de tu nu tii la propria imagine... e logic nu ? Posted Image

Prima mea interventie aici era una generalista oricum, anume "Denigrarile si defaimarile nu fac parte din libertatea de exprimare, asa ca sorry. Hate speech-ul nu trebuie tolerat."
Nu mai zic ca este in asentimentul oricarui om rational.
chestia e ca hatespeechul e ceva pur subiectiv.orice poate fi interpretat ca hatespeech .
si apoi sunt lucruri si oamenii care merita tot hatespeecul din lume.
sa intelegem ca revolutionarii care strigau „jos ceausescu„ erau acuzati de hatespeech

Edited by pro-civilizatie, 28 August 2016 - 18:23.


#243
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 radunic, on 28 august 2016 - 12:31, said:

Păi de asta am și comentat - în ideea că te prefaci; cu alte cuvinte atunci cînd ai declarat că ești de acord cu regulile SP ai mințit. Nu-i frumos; nu-ți plac regulile unui loc, cauți altul.
Ai comentat ca sa te afli in treaba.

 radunic, on 28 august 2016 - 12:31, said:

Iar la regulile date de politicieni ai să rîzi dar ești întrebat - atunci cînd dai cu ștampila de vot. Sau cînd nu dai că nu te-ai dus la vot. E același lucru.
N-am sa rad deloc, caci nu m-a intrebat absolut nimeni nimic daca vreau noul cod penal, noul cod de procedura penala, nimic, nimic. Poate ne arati niste dovezi cand te-au intrebat pe tine.

#244
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

 catalina1, on 26 august 2016 - 16:45, said:

Ca cetateni cu drepturi depline ai UE, ne permiti sa comentam politica UE fara sa consideri ca dorim sa iesim din UE?
Normal ca nu permite.
Cine nu zice exact cum spune zeul Bruxel, ala sa plece sau sa crape.
Asa e demo(no)cratic.

 lil debul, on 27 august 2016 - 16:54, said:

Si acum ai imbatrinit si nu mai esti , sau cum
Disident ca nu voia stalinism ci neo-marxism pe steroizi, eventual.

#245
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,156
  • Înscris: 09.01.2007

 adisz, on 26 august 2016 - 16:41, said:


Cine are nevoie de UE,trebuie sa accepte conditiile UE.
Cine nu are nevoie de UE,poate sa intoarca dosul catre UE.
La alegere.

Stai usor sa ne lamurim.
Cine este acest UE din raspunsul tau ? Pare ca vorbesti de un nucleu dur care a preluat puterea. Eu stiu ca UE e o uniune de state, iar statele sunt formate din populatii.

#246
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

 overseas, on 29 august 2016 - 10:35, said:

Stai usor sa ne lamurim.
Cine este acest UE din raspunsul tau ? Pare ca vorbesti de un nucleu dur care a preluat puterea. Eu stiu ca UE e o uniune de state, iar statele sunt formate din populatii.
Ei, cine e...
''E'' aia care ''stie mai bine'', nu ca noi pulimea.
Aia care stie ca dobanzile pot fi negative, datoriile infinite, civilizatia se cultiva doar cu import masiv de barbari turbati, libertatea creste doar prin cenzura etc.
Aia ''e''.

Edited by lefcadio, 29 August 2016 - 11:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate