Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

I-am sunat pă' astia de la Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015
Stiti,cred ca si voi stiti aceasta problema (ca software update-urile vin mult mai tarziu in Romania)
Bun,i-am contactat pe net pe astia de la Samsung
Tech supportul este amabil,dar raspund undeva la 5 min intrebarea.Hai ca asta e O.K,dar developerii din Romania prosti de numa..



"Bine ati venit pe live chat! Cu ce informatii va pot fi de folos?
Tudor Gruian  11:30:32
Salut.Cum va merge?
Matei  11:31:00
Buna ziua! Multumim, bine. Dumneavoastra?

Tudor Gruian  11:31:27
Bine.Multumesc.Va merge cu gama noua S?
Matei  11:32:34
Nu inteleg la ce anume faceti referire. Puteti, va rog, sa imi oferiti mai multe detalii?

Tudor Gruian  11:32:45
In fine
Sper ca nu ati uitat de gama Mid-Range de la Samsung (A5 ,A3 etc.)
Mai ales la partea de software update
As vrea sa-mi raspundeti si la mine o intrebare...
De ce A5 2016 (SM-A510F) nu are inca 6.0 in Romania?
Ca doar ceilalti au....
Matei  11:36:02
Dorim sa va informam de faptul ca software-ul este eliberat in baza anumitor parametrii ai sistemului de operare, nefiind disponibile informatii suplimentare.
In momentul in care noua versiune va fi disponibila pentru dispozitivul dumneavoastra, acesta va afisa o notificare sau puteti verifica disponibilitatea cu ajutorul programului Smart Switch din link-ul de mai jos (va rugam sa il copiati in browser pentru a-l deschide): http://www.samsung.c...rt/smartswitch/

Tudor Gruian  11:36:52
Exista chiar mai multe informatii
pe SamMobile daca puneti modelul SM-A510F si cautati firemware
Gasesti 6.0 in alte tari
Uite
Matei  11:37:38
Sammobile nu este un site autorizat sau detinut de Samsung in consecinta informatiile oferite pe acesta nu sunt intotdeauna demne de incredere.
Daca se va decide de Samsung HQ sa fie lansat si pe modelul dumneavoastra o anumita versiune de software, se va face acest lucru. In functie de parametrii produsului.

Tudor Gruian  11:39:53
Si prin aceasta afirmatie vreti sa ziceti ca A5 2016,telefon mid-range lansat in 2016 de Samsung nu e asa puternic sa ruleze 6.0
Cred ca va mai amintiti de cazul cu S3 Neo
Alt telefon facut de voi,care in momentul acesta este cel mai vandut telefon de la Samsung din Romania
Bine hai,la faza asta nu Samsung Romania e de vina
E de vina Samsung India,de unde a venit ideea acelui telefon
Dumneavoastra v-ati bagat vreodata pe XDA si ati cautat S3 Neo?
Developerii XDA au trebuit sa fure softul de la S5 mini (aceasi arhitectura cu S3 Neo) ca sa avem si noi un 5.1
Si daca pui softul acela merge mai bine decat un S6
In fine
Sa revenim la faza cu A5 2016
De ce Samsung Romania nu a facut deja 6.0 pentru A5 2016?
Sa nu va simtiti prost,nu dumneavoastra sunteti de vina
Matei  11:45:24
Infomatiile oferite mai sus sunt singurele disponibile.

Tudor Gruian  11:46:03
Ok
Atunci raman cu banala versiune de 5.1
Noi romanii (pentru moment) trebuie sa folosim Odin si SamMobile ca sa avem si noi un 6.0 pe un telefon mid-range
Matei  11:49:06
Nu va recomandam sa folositi astfel de programe deoarece interventiile neuatorizate asupra software-ului pot duce la pierderea garantiei produselor sau la imposibilitatea folosirii acestora. Va recomand sa asteptati lansarea acestei versiuni. Daca produsul este compatibil si poate rula sistemul, cu siguranta se va lansa.

Tudor Gruian  11:49:22
Nu am zis ca o sa fac
O sa astept ca prostu' dupa voi
Multumesc mult
Va rog sa ma scuzati ca m-am infuriat
Dar stiti,cine nu s-ar enerva....
Matei  11:51:08
Va inteleg nemultumirea referitor la aceasta situatie, insa ceea ce v-am indicat pana acum sunt singurele informatii pe care le-am primit referitor la aceasta situatie.

Tudor Gruian  11:51:24
Stiu
Matei  11:51:34
Nu ni se ofera datele sau informatii legate de update. Altfel, cu mare placere v-am informa si pe dumenavoastra.
In permanenta trimitem feedback-ul clientilor referitor la acest subiect, tocmai pentru a se oferi mai multe informatii.

Tudor Gruian  11:52:24
Stiu
Va multumesc mult oricum
O zi buna sa aveti...
Matei  11:52:47
Cu placere. Multumesc si eu pentru intelegere. Va stam la dispozitie si pe viitor. Va multumim pentru ca ati contactat Samsung si va dorim o zi buna!"

Edited by ThDor45, 17 August 2016 - 13:14.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,079
  • Înscris: 02.09.2005
te agiti degeaba

#3
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Ar fi fost bine sa delimitezi dialogul pentru a fi mai usor de citit, nu tot aceeasi culoare, eventual ce spune o parte faci Bold, ce spunea cealalta parte lasi normal, si nicidecum scris rosu asa mult, e obositor.
Cam asa ceva:

View PostThDor45, on 17 august 2016 - 12:59, said:

"Bine ati venit pe live chat! Cu ce informatii va pot fi de folos?
Tudor Gruian  11:30:32
Salut.Cum va merge?
Matei  11:31:00
Buna ziua! Multumim, bine. Dumneavoastra? Posted Image


Edited by truet, 17 August 2016 - 13:31.


#4
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015

View Postjericho, on 17 august 2016 - 13:04, said:

te agiti degeaba

Daca asa zici tu atunci gandeste-te un pic: Ce fac developerii nostrii (doar era planificat de samsung ca o sa fie si in Romania).Ati mai vazut voi update-uri pe telefonul de vreo luna? Pai in alte tari astia fac de rupe

#5
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
"Bun,i-am contactat pe net pe astia de la Samsung"
Unii chiar au timp liber si se plictisesc!
Oricum +1 pentru intentia op si pentru naivitate ....

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,079
  • Înscris: 02.09.2005
nu am a5 dar e totusi un telefon midrange si cam asa se intampla cu astea.... plus ca, daca e codat (mai ales pe vodafone), sa vezi atunci distractie, ca mai dureaza cateva luni de la lansare update-ului, ca sa faca astia de la voda testele de retea pe el...

#7
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
@Tudor Ai frustrari?

View PostThDor45, on 17 august 2016 - 12:59, said:

As vrea sa-mi raspundeti si la mine o intrebare...

Zice tot fraza asta. Update-ul o sa vina dupa ce expira exclusivitatea operatorilor de a avea acest model cu Android 6. Relax, este doar un update.

#8
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015

View Postjericho, on 17 august 2016 - 13:18, said:

nu am a5 dar e totusi un telefon midrange si cam asa se intampla cu astea.... plus ca, daca e codat (mai ales pe vodafone), sa vezi atunci distractie, ca mai dureaza cateva luni de la lansare update-ului, ca sa faca astia de la voda testele de retea pe el...

Nu este codat...

#9
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Am si eu un A5-2016, care cred ca e la 5.1.1, alerta de Android6 nu a aparut ultima oara cand am verificat... acum o luna am vazut ca pe sammobile apare ca in RO a aparut pe cel de la Vodafone, dar nu stiu cat de real este. Cele din 2015 au primit Android5 prin toamna daca nu ma insel.

Edited by truet, 17 August 2016 - 13:22.


#10
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015

View PostSheHateMe, on 17 august 2016 - 13:18, said:

@Tudor Ai frustrari?



Zice tot fraza asta. Update-ul o sa vina dupa ce expira exclusivitatea operatorilor de a avea acest model cu Android 6. Relax, este doar un update.

Exact ca la Tab 3 7.0.In 2014 era update la kitkat,noi romanii doar prin 2015 aveam acel update...

#11
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostThDor45, on 17 august 2016 - 13:15, said:


Daca asa zici tu atunci gandeste-te un pic: Ce fac developerii nostrii (doar era planificat de samsung ca o sa fie si in Romania).Ati mai vazut voi update-uri pe telefonul de vreo luna? Pai in alte tari astia fac de rupe

Prieteni, voi nu realizati ceva:

unu la mana: nu fiecare regionala Samsung porteaza o noua versiune de Android pentru telefoanele vandute in aceiasi regiune

doi la mana: astia sunt batuti in cap; ori este un AI, ori un soft de raspuns automat, nicidecum un om viu, in carne si oase

trei la mana: de-aia exista Sammobile sau Tsar3000, ca sa iti descarci singur FW pentru alta regiune;

lasati-ma sa va explic: t585, sau Tab A 2016, ala de 10.1, in Romanica nema, cumparat frumos de pe-afara, venit cu soft HEX (Bozgoria), merge perfect in Romanica. i9305, XXUFNL1 parca, sau XXUFOI1, merge perfect in RO, chiar daca e pentru alta regiune. NU trebuie sa ii asteptati pe lenesii aia sa 'porteze', atat timp cat e ACELASI model.

Dati-o incolo de treaba oameni buni.

#12
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015

View Posttruet, on 17 august 2016 - 13:21, said:

Am si eu un A5-2016, care cred ca e la 5.1.1, alerta de Android6 nu a aparut ultima oara cand am verificat... acum vre-o luna vazut ca pe sammobile apare ca in RO a aparut pe cel de la Vodafone, dar nu stiu cat de real este. Pe cele din 2015 au primit Android5 prin toamna daca nu ma insel.

Am vazut ca la 2015 a iesit 6.0,dar desigur,nu si in romania...

#13
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Felicitari, pune mana pe Odin si treci la treaba. In viziunea lor au o logica si intarzierile astea de update.

#14
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015

View PostAl3xandru35, on 17 august 2016 - 13:22, said:


Prieteni, voi nu realizati ceva:

unu la mana: nu fiecare regionala Samsung porteaza o noua versiune de Android pentru telefoanele vandute in aceiasi regiune

doi la mana: astia sunt batuti in cap; ori este un AI, ori un soft de raspuns automat, nicidecum un om viu, in carne si oase

trei la mana: de-aia exista Sammobile sau Tsar3000, ca sa iti descarci singur FW pentru alta regiune;

lasati-ma sa va explic: t585, sau Tab A 2016, ala de 10.1, in Romanica nema, cumparat frumos de pe-afara, venit cu soft HEX (Bozgoria), merge perfect in Romanica. i9305, XXUFNL1 parca, sau XXUFOI1, merge perfect in RO, chiar daca e pentru alta regiune. NU trebuie sa ii asteptati pe lenesii aia sa 'porteze', atat timp cat e ACELASI model.

Dati-o incolo de treaba oameni buni.

Ai dreptate..

#15
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View PostAl3xandru35, on 17 august 2016 - 13:22, said:

doi la mana: astia sunt batuti in cap; ori este un AI, ori un soft de raspuns automat, nicidecum un om viu, in carne si oase
E om viu, ei au un script dupa care isi aleg vorbele, nu scriu "cum le vine la gura" ci au propozitii si fraze predefinite. Doar unde e absolut necesar ies din acele vorbe predefinite.

Edited by truet, 17 August 2016 - 13:26.


#16
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostThDor45, on 17 august 2016 - 13:22, said:

Am vazut ca la 2015 a iesit 6.0,dar desigur,nu si in romania...

Sa va iasa din cap regiunea ROMANIA pentru Samsung. Mai bine sari cu Odin si pui pentru BOzgoria sau NEE (Nordic Countries) sau Polak decat sa stai dupa lenesii de la Samsnug Samsung.

#17
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015
Dar atunci de ce astia de la Samsung nu fac un singur firemware pentru toata europa?
Si cei de la Vodafone etc. sa ia firemware-ul si sa adauge blotware-urile lor.....

#18
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Posttruet, on 17 august 2016 - 13:25, said:

E om viu, ei au un script dupa care isi aleg vorbele, nu scriu "cum le vine la gura" ci au propozitii si fraze predefinite. Doar unde e absolut necesar ies din acele vorbe predefinite.

Atunic nu e mai presus de un AI. Crede-ma.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate