Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Moneybookers - retrageri in lei grei

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Hai mai si fugi de aici.
Crezi ca daca ai pus un cut & paste pe site-ul ala, si afirmi ca ai cont ... inseamna credibilitate?

Da-mi te rog adresa firmei si un numar de telefon sa ii sun.
Sau macar CUI-ul sa verific pe site-ul de la finante.

Stii ... eu am o firma legitima, si poti oricand sa ma verific pe site-ul de la finante, etc ... pe cand mondopay-ul tau ii o tzapa grosolana.

#20
xoo

xoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.10.2005

Quote

Da-mi te rog adresa firmei si un numar de telefon sa ii sun.

Nu tin partea nimanui dar...
https://www.mondopay.../en/contact.htm

MondoPay - McKay&Swan srl
21 Banu Manta str.
sector 1
011226 Bucharest
ROMANIA

Tel: +40 41 21 311 79 89
Fax: +40 41 21 310 23 14
email: [email protected]

Iar in footer poti gasi:
Mondopay is a trademark of : McKay&Swan srl - Bucharest/Romania.
Registration Number: 3395320
For suggestions and complaints please contact : [email protected]

Edited by xoo, 24 May 2006 - 10:25.


#21
b1ackwiddow

b1ackwiddow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.05.2006
Eu chiar ca tin partea acum. O sa ii sun sa traduca site-ul si in ardeleneste sa inteleaga si el. Merci 'XOO'. Eu nu trag tzepe la nimeni 'EXOSYPHEN'. Daca o firma imi faciliteaza primirea de bani din strainatate, pentru mine e OK si deci raspund pentru ce am scris aici. Daca ai verifica inainte sa postezi mizerii ar fi mult mai bine pentru noi toti. Numa' bine!

#22
b1ackwiddow

b1ackwiddow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.05.2006
Daca ziceai de verificare pe situl ministerului de finante, am incercat si eu pentru prima data si uite ce mi-a dat:

AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 3395320

Denumire platitor: MCKAY & SWAN SRL
Adresa: B-dul BANU MANTA 21 BUCURESTI
Judetul: MUNICIPIUL BUCURESTI
Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: J40/1095/1993
Act autorizare:
Codul postal: 70000
Telefon: 12227237
Fax:
Stare societate: INREGISTRAT din data 12 Ianuarie 1993

Ca sa incheiem cu postul ala al tau 'exosyphen'.
Ma intreb ce ii face pe unii sa arunce cu acuzatii in stanga si dreapta asa fara nici o baza, doar din plictiseala...

#23
ihadavision

ihadavision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.05.2006
Ce-i corect e corect. Au toate datele pe site. O sa incerc sa ii si sun luni si va mai zic care e treaba.
E un sistem nou, totusi. Vad ca au lei, euro, dolari. Nu prea inteleg...

#24
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
No offense. Cand am facut eu whois pe domeniu, aparea ce am scris eu.
Site-ul nu avea nici un info despre firma.

Chiar nu am nici un motiv sa fiu subiectiv. Si daca timpul va dovedi seriozitatea firmei si serviciilor sale, am sa il folosesc cu ceea mai mare placere.

#25
ihadavision

ihadavision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.05.2006

View Postexosyphen, on May 28 2006, 14:42, said:

No offense. Cand am facut eu whois pe domeniu, aparea ce am scris eu.
Site-ul nu avea nici un info despre firma.

Chiar nu am nici un motiv sa fiu subiectiv. Si daca timpul va dovedi seriozitatea firmei si serviciilor sale, am sa il folosesc cu ceea mai mare placere.

La whois apare in continuare ce ai scris tu. Datele care mai sunt postate aici sunt de la ei de pe site. Domeniul pare sa fie pe persoana fizica. Eu am sunat si ieri si azi la ei si nu raspunde nimeni. Probabil ca e weekend. O sa va spun daca reusesc sa ii contactez luni.

#26
ihadavision

ihadavision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.05.2006
:coolspeak: Se verifica pe deplin. I-am contactat telefonic si am devenit membru verificat. Pana la proba contrarie firma e OK.

#27
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
Asa a fost si cu LeuVirtual.ro  discuti peste discutii cand a aparut. Am avut un interviu cu leuvirtual.ro in revista o sa avem si unu cu firma Mondo Pay. Asa ca in cateva zile scoatem un nou numar al revistei si veti gasii acolo raspunsuri la intrebari pe care nu le aveam inca.  

Daca aveti intrebari sa-mi sugerati pentru revista ma puteti contata pe yahoo ID: fabricadebani_com

cum spunea si un alt membru mai sus sunt nevinovati pana la proba contrara.

#28
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Cand vad useri cu 3 posturi, inscrisi pe forum de 4 zile ... chiar ca imi inspira incredere.

#29
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postmombutu, on Mar 5 2006, 12:48, said:

Sal partyman,
am o nedumerire.
Cardul Visa il creezi in Romania la o banca oarecare sau la moneybookers (adica un mecanism asemanator Ikobo-> cand ai bani in cont iti fac un card Visa international si il trimit prin posta)?
Am vazut ca moneybookers au tradus site-ul in roamaneste dar nu inteleg legenda lor care descrie metoda de retragere bani. Pt Romania figureaza la retrageri numai Visa.
Cardul Visa il faci in Romania la orice banca ce face VISA in valuta($ sau Euro). Contul respectiv il atasezi in MB si banii iti vor veni direct acolo cand vrei sa retragi.

#30
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
or fi 8 posturi la mine aici dar nu uita ca sunt inscris din 2004 ... daca la mine faceai referire.. si daca vrei posturi:

Haotik  
Owner
*****

Posts: 1,694
Factory Points: 30
Joined: 1-January 01
From: Ploiesti
Member No.: 1

in alte parti postez mai des ca pe aici dupa cum vezi :D

#31
santieco

santieco

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 334
  • Înscris: 16.08.2003
Am Visa Electron in lei de la BCR .. pot sa primesc bani direct pe el? nu mai am alt cont in valuta

#32
adinusmail

adinusmail

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2006

View Postlondon, on May 24 2006, 09:33, said:

are, uita-te la termeni si conditii si la contact. eu am cont la ei asa ca nu e 'tzapa'. mai verifica inainte de a posta pe aici, ok?



da? si ce spun conditiile alea?

prietenul meu incearca de aproape 3 luni sa scoata o suma destul de consistenta - pt. ca s-au adunat acolo bani de pe 2 luni deocamdata si in curand de pe 3 luni.
a trimis mail-uri,a sunat de vreo 10 ori - si de fiecare data i se zice alt lucru.
a incercat sa obtina de la ei mai  multe informatii : sa mergem la bancile de aici cu care lucreaza ei - ca la un moment dat au zis ca de la bancile noastre e problema - au zis ca aceste informatii sunt confidentiale - nu pot sa dea un swift ca nu exista,nu pot un numar ceva,nu pot sa spuna cu ce banci lucreaza...si asa ne-au fost intinsi nervii la maxim timp de 3 luni imediat.
in momentul dde fata -SINCER - nu stiu cum s-ar putea rezolva situatia pentru ca ei cclar nu au nici o dorinta sa coopereze si chiar nu ai nici o informatie ca sa poti sa faci ceva.
AA!Inca ceva: cand a fost vorba sa mergem  sa vorbim la banca intermediara ni s-a spus ca nu avem dreptul sa facem asa ceva - asta este intre ei si banca cu care lucreaza.
CONCLUZIE : Feriti-va! Chiar daca si pentru noi vreo 9 luni totul a mers ok ,cand ai o problema atunci vezi despre cine e vorba.
          
Eu am facut un complaint la http://www.ic3.gov/(Inernet Crime Complaint Center - a FBI - NW3C Partnership)   -  e bine sa sti de site-ul asta in astfel de momente.
NUmai bine!

#33
sinv

sinv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.07.2007

View Postadinusmail, on Jul 25 2007, 22:24, said:

da? si ce spun conditiile alea?

prietenul meu incearca de aproape 3 luni sa scoata o suma destul de consistenta - pt. ca s-au adunat acolo bani de pe 2 luni deocamdata si in curand de pe 3 luni.
a trimis mail-uri,a sunat de vreo 10 ori - si de fiecare data i se zice alt lucru.
a incercat sa obtina de la ei mai  multe informatii : sa mergem la bancile de aici cu care lucreaza ei - ca la un moment dat au zis ca de la bancile noastre e problema - au zis ca aceste informatii sunt confidentiale - nu pot sa dea un swift ca nu exista,nu pot un numar ceva,nu pot sa spuna cu ce banci lucreaza...si asa ne-au fost intinsi nervii la maxim timp de 3 luni imediat.
in momentul dde fata -SINCER - nu stiu cum s-ar putea rezolva situatia pentru ca ei cclar nu au nici o dorinta sa coopereze si chiar nu ai nici o informatie ca sa poti sa faci ceva.
AA!Inca ceva: cand a fost vorba sa mergem  sa vorbim la banca intermediara ni s-a spus ca nu avem dreptul sa facem asa ceva - asta este intre ei si banca cu care lucreaza.
CONCLUZIE : Feriti-va! Chiar daca si pentru noi vreo 9 luni totul a mers ok ,cand ai o problema atunci vezi despre cine e vorba.


esti al 465758347-lea care a fost tzepuit  de Moneybookers si i s-au furat banii. Nimic nou sub soare

#34
sinv

sinv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.07.2007
citeste threadul celalalt despre moneybookers, sa vezi cati  oameni a distrus moneybookers

#35
cristi_b_1

cristi_b_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.07.2008
Salut,
Ajutati-ma si pe mine va rog intr=o problema. Mi-am facut un cont la moneybookers (vroiam sa leg contul bancar, nu cardul, de un cont virtual, lucru imposibil la PayPal), si am ales sa fac contul in euro. Acuma imi zice ca nu pot sa retrag decat RON. Am retras 150 de euro. Bun. Acuma am zis hai sa adaug un cont bancar. Zis si facut. Cand am incercat sa retrag banii, MB zice ca trebuie sa imi verifice adresa. Bun. Il las sa mi-o verifice :P. Imi zice ca imi va trimite un plic cu o parola pe care eu trebuie sa o tastez. Plicul na venit niciodata, si MB imi spune (in cont) ca plicul s-ar putea sa nu ajunga niciodata, si daca se intampla asa, nu-i vina lor.
Bun. Am incercat sa-mi adaug cardul. Mi l-am adaugat, inca astept sa il activez. Problema este alta. Eu in cont am acum 150 de EURO. Problema e ca nu pot sa retrag decat lei, si pot sa retrag DOAR 150 de lei, pentru ca rahatu lor de mecanism nu mai ia in calcul si valuta, ci doar cifra. Deci eu voi retrage 150 de lei, si voi pierde in felul asta 450 de lei. S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Daca da, ce e de facut? Multumesc mult :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate