Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Huawei Honor 8

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
439 replies to this topic

#235
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am stricat vreo 3 carduri, le-am atins circuitul pe margine, la frecare (n-am avut pila fina, am frecat cu un smirghel fin pus pe un lemnisor).
Si nici nu m-am atins de lipiciul ala bombat de pe sim, ceea ce facea ca ansamblul sa fie destul de gros. Sim-urile noastre parca-s mai bobalcate ...
N-am avut nici suflanta, l-am deslipit la flacara ... ar cam trebui sa ai cele necesare, la o astfel de operatiune.
Plus multa rabdare ... e munca de chinez ...

Edited by shymano, 27 February 2017 - 21:08.


#236
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
salut,

ati fost tentati de LG G5 in loc de Honor 8?

ma tot gandeam la LG G5, dar si Honor 8 pare interesant, vreau sa trec de la LG G3 la ceva cu 4 GB RAM. :)

#237
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
La fel și eu. Nu știu ce sa aleg între astea 2... Imi plac ca ambele au infraroșu pt telecomanda, și nu au ecran mare. Lg g5 e puțin mai bun ca honor 8 la procesor și camera foto (și video) dar la design, calitatea construcției, și frumusețe, honor 8 e deasupra cu mult.

#238
Alexutu2201

Alexutu2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 14.01.2017
La fel am facut si eu trecerea, de la un lg G3 la honor 8 si sunt foarte multumit. Am telefonul de aproximativ 4 luni si nu am avut niciun fel de probleme cu el. Singura diferenta ar fi la camera foto si rezolutia 2k a ecranului. Ca in rest pe hartie probabil G5 este un pic peste honor, nu ma pot pronunta pt ca nu am utilizat G5 dar Honor nu m-a dezamagit,  plus ca design-ul mi se pare mult mai premium si in mana se simte calitatea materialelor.

Edited by Alexutu2201, 01 March 2017 - 21:28.


#239
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Eu am avut de ales intre G5, Honor 8 si P9. G5 nu am ales din cauza bateriei slabe si a dimensiunii mai mari. Ăștia au fost factorii decisivi. As fi ales G5 pt camera si pt ca acum câteva luni avusesem G4( de doua ori mers la garantie, display plus placa), dar mi-a placut cum mergea. Daca iti iei kit de baterie(cel original LG pt G5) sau ai baterie externa si nu te deranjează marimea, ia G5.

#240
cadryan

cadryan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 29.11.2010
Salutare din nou, dragii mei.
Uite ca am trecut (unii dintre noi) de la Honor 6 la Honor 7, altii si la Honor 8 si acum se pare ca ajungem si la Honor v9 alias Honor 8 PRO.

Ce parere aveti? Am deschis un topic special pt acest subiect.
https://forum.softpe.../#entry20789546

Posted Image

Have a nice day !

Edited by cadryan, 02 March 2017 - 15:20.


#241
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
salut,

are cineva rds ?

merge 4G ?

mulțumesc!

#242
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
Vrea cineva Oneplus 3 la schimb? Vreau sa iau și eu honor 8, ca i mai micut și are infraroșu

#243
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Dacă vrei neapărat infrarosu, cauta s6.

#244
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
E mai bun decât honor 8? Și eu m am gândit la s6, dar nu știu ce sa aleg.. Ce avantaje și dezavataje are..
E diferența la senzorul de infraroșu?

#245
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Nu mai stiu daca tie ti-am raspuns mai demult sau altcuiva intr-o comparație Honor8-S6(pe care l-am detinut). S6 e mai bun doar la camera video. In schimb, restul apartine Honor 8. Baterie mai buna, fara lag, semnal mai bun, convorbiri telefonice mai clare, memorie mai multa plus card(eu am varianta de 64GB). Si sa nu uit, senzorul de amprenta care din tot ce am testat, e cel mai accurate. La S6 din 10 incercari, 2-3 repetam. S6 e un telefon bun si ft frumos, insa consider ca a trecut oarecum vremea lui, asa cum se va intampla si cu Honor 8 peste vreun an.

#246
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
Dar strict la senzorul infraroșu nu sunt diferențe, nu? Nu ma știu cu astea, ca n am mai avut

#247
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Diferente in ce sens? Ambele au mers ft bine cu aparatura mea din casa si nu numai. La Honor8 ai o gramada de mărci pe care le poți seta la TV si Audio si nu numai.Attached File  Screenshot_20170307-202226.png   87.04K   38 downloads

#248
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
Vezi un pic, găsești firma Technisson la televizoare? Mersi :)
Din câte am văzut, senzorul infraroșu la Samsung e mai mare decât pe Huawei uri. Are ăsta vreun efect?

#249
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Attached File  Screenshot_20170307-203536.png   91.17K   45 downloads
Plus multe altele :)) Nu stiu daca are vreo relevanta dimensiunea senzorului...

#250
CalinMc

CalinMc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 05.01.2016
Perfect. :)) sper sa pot vinde oneplus 3 u meu. Și mi iau honor ul.
Dacă cumva vreți careva sa faceți schimb, sa ma anunțați :))

#251
vgeorge

vgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.06.2013
Salutare,
Sunt posesor de Honor 8 de vreo 3 luni. Am avut honor 6 de care am fost foarte multumit. In schimb honor 8 m-a dezamagit total.

Primul rand, nu stiu daca este din cauza androidu-lui 7, insa imi pica prima cartela. Trebuie sa ii dau restart ca sa fie ok.A mai patit cineva asa ceva? Ma gandeam sa ii fac un downgrade la android 6.

S-a mai indoit la cineva telefonul? Da, nu nu mai ca seamana la aspect cu Iphone-ul, a luat si din dezavantajele lui. S-a indoit in blugi, si destul de rau. Again, sunt singurul?

#252
Alexutu2201

Alexutu2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 14.01.2017
Detin de aproximativ 5 luni acest telefon si nu am intampinat astfel de probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate