Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Orange Neva 80 / ZTE Blade V770

- - - - -
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#235
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Si ce ti-ai luat pana la urma?
Ultima versiune de soft nu are foarte mult timp de cand este lansata. Iar legat de parerea lor vis-a-vis de un update, sincer pe mine nu ma intereseaza.
Atat timp cat majoritatea celor angajati acolo nu stiu sa diferentieze doua telefoane decat daca intra in meniu sa verifice modelul, e clar cat de mult cunosc ei despre actualizarile de software.

#236
freshtoxick

freshtoxick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2014

View Postpunktnet, on 10 octombrie 2016 - 08:16, said:

Si ce ti-ai luat pana la urma?
Ultima versiune de soft nu are foarte mult timp de cand este lansata. Iar legat de parerea lor vis-a-vis de un update, sincer pe mine nu ma intereseaza.
Atat timp cat majoritatea celor angajati acolo nu stiu sa diferentieze doua telefoane decat daca intra in meniu sa verifice modelul, e clar cat de mult cunosc ei despre actualizarile de software.
Mi-am luat un Orange Dive 30 pentru ca aveam 20 euro reducere si acumulasem vreo 55 de Euro prin Phone Credit. Mai pe scurt, l-am cam luat moca. Cam la sfarsitul lunii o sa ma decid ce imi iau.

#237
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Sincer va scriu , eu am avut probleme cu el legate de touch screen adica prezinta lag cand vrei sa scrii ceva sau navighezi pe net simti cateodata ca dai scroll in jos si din pacate nu merge mai apas odata de 2 ori si mai merge sacadeaza... in momentul ala daca vreau sa scriu orice pe messenger sa caut ceva pe net apare tastatura si apesi literele cateodata apesi ok 1-2 secunde dupa aceea apesi pe ele si nimic , tot asa sunt si secunde bune de numai.. sacadeaza touscreen inclin sa cred ca e buba.. deoarece deja e a 4 oara in service cu aceasta problema.. Prima data au inlocuit placa de baza... dar nu sa rezolvat .. a doua oara doar resoftare... a 3 oara, iara schimbat placa de baza si rescris softul.. am facut updateurile necesare si din pacate aceeasi problema... deci 1 luna de zile am fost mai mult cu telefon de schimb de la ei.. mi-au dat un jac de microsoft lumia 520 care e ok mai mult decat ok... pana se decid ca am facut cerere la a 4 trimitere in service ca m-am saturat si doresc inlocuirea sau banii inapoi, am si platit la abonament de fidelizare orange me11 banuti destui 607 lei
Sincer m-am saturat sincer de marca Zte orange neva 80 ... Sincer va spun in momentele cam 50% cand il folosesti mai intens 30 minute sa zicem si chiar il butonezi sa iti faca figuri ca m-am abtinut sincer sa nu-l sparg... M-am saturat ... Va recomand sa alegeti cu multa prudenta... Poate sa aveti si cu alte marci.. e normal ... La orange neva 80 am mai observat ca se plangea pe forum si alta persoana... la fel de problema asta cu lag in mesage sau touch.... Reorientati-va spre Samsung A5 2016 sau J5 2016 sau Xiaomi Redmi Note 3 Pro sau Xiaomi REdmi note 4 950 lei cu 3gb si 64 gb  la quick mobile si are scor 80000 in antutu fata de 44000 orange.. deci merita... sau mi sa pus pata Huawei P9 lite... atat Samsung Huawei say Xiaomi... alte jafuri nu merita... Sau Google Pixel ....

#238
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Incearca alta tastatura. Poate acolo este problema. Eu folosesc Google Keyboard pe toate androidele.

#239
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
am incercat nu a fost solutia... tot la fel... astept decizia de inlocuire sau restituire bani

#240
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Incearca cu aplicatia asta. Poate iese ceva....

#241
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
o sa incerc dar deja la a 5 interventie si am cerut banii inapoi.. sunt curios ce se va intampla... daca nu mai avea garantie da,, incercam

#242
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Gata am reusit in sfarsit sa rezolv problema a 5 oara in service cu problema semnalata .. Am primit decizie de restituire a contravalorii si am mai pus 200 lei si la 850 lei cu abonament me11 am achizitionat un Huawei p9 Lite... super alta viata.... va recomand acest telefon net superior.... la performante cam cu 25% in plus dar are fiabilitate si se misca super si cititorul de amprenta este superb... deocamdata doar cuvinte de lauda...

#243
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Da, dar nu merita comparatia unui telefon branduit Orange cu un telefon din liga premium de la Huawei. Intre ele este mult prea mare diferenta, chiar daca si Orange se vrea a fi un telefon mid-range.
Eu momentan sunt mai mult decat multumit de el.

#244
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Ma bucur ...

#245
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Depinde și ce lot prinzi. Asta de l-am luat mamei în luna mai merge perfect și astăzi, chiar sunt surprins. Fără lag sau probleme.

Intre timp mi-am luat și eu tot un Zte,  Axon 7 cu snapdragon 820 și 4gb ram și sunt mulțumit de el. Totuși invidiez android ul stock de pe cel de la Orange.

#246
inevitabil

inevitabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.10.2008
Da, imi pare rau sa aud ca unii posesori au avut probleme cu el. Ramane totusi unul din putinele telefoane (impreuna cu S6) care fac apel WiFi, si singurul accesibil la pret. Extrem de util cand locuiesti intr-o "pestera"! iPhoneul 6&7 nu stie asa ceva.

#247
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Da, asta cu Wifi call este maxima. Sunt curios daca in roaming pe wifi te taxeaza normal sau nu. Daca s-ar pacali sistemul si ai vorbi pe wifi din afara cred ca ar fi lovitura maxima.

#248
inevitabil

inevitabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.10.2008
Acum, în ceea ce privește functionarea serviciului, eu constat cam așa:
Dacă în timpul unui apel sunt logat pe rețeaua mobilă și se pierde semnalul, sunt transferat fără pierderi pe WiFi și apare și iconița WiFi call registered.
În schimb, după ce se termină convorbirea și am rămas "agățat" pe WiFi, nu e chip să inițiezi vreun apel... Trebuie să te deconectezi de pe WiFi și să suni...
Poate e cineva de pe la Orange prin zonă să ne lumineze...Posted Image Posted Image Posted Image ...

#249
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
@Orange_helper ne poate lumina in acest caz. Eu nu am avut nevoie sa sun pe wifi dar la cele primite a fost ok.

#250
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postinevitabil, on 23 noiembrie 2016 - 10:47, said:

Acum, în ceea ce privește functionarea serviciului, eu constat cam așa:
Dacă în timpul unui apel sunt logat pe rețeaua mobilă și se pierde semnalul, sunt transferat fără pierderi pe WiFi și apare și iconița WiFi call registered.
În schimb, după ce se termină convorbirea și am rămas "agățat" pe WiFi, nu e chip să inițiezi vreun apel... Trebuie să te deconectezi de pe WiFi și să suni...
Poate e cineva de pe la Orange prin zonă să ne lumineze...Posted Image Posted Image Posted Image ...


Salut,

Daca vrei sa verificam si noi situatia, te rugam sa ne spui numarul tau de telefon, cat si adresa unde intampini aceaste dificultati.

O zi buna,
Orange Helper

#251
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Link catre ultima versiune de soft, pentru cine nu a facut update.
Spor.

#252
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
A primit și al mamei update acum îl instalez sa vedem cum merge. Părea ceva legat de VoLTE sau ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate