Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange Neva 80 / ZTE Blade V770

- - - - -
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#271
luna4

luna4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2017
Salutări de toate, am o problemă și, eventual, o parte din forum mi-ar putea da o idee.
Lei cu mare atenție articolul "ZTE blade V770 FWupgrade și am fost surprins că a existat o metodă diferită de a face o altă actualizare decât cardul SD.
Așa cum sa discutat în acest articol, există un instrument de actualizare prin intermediul PC, programul ZPST, încercați să-l reducă dar nu a găsit nici un loc unde a avut, astfel încât să poată descărca, așa cum sa întâmplat la P852F52_SWAN.zip cred dar va fi un upgrade de la PC-ul să clipească.
Cererea mea de ajutor este că am putut trece link-ul de unde am putut obține în jos atât instrumentul și fișierul de actualizare și, prin urmare, să înțeleagă mai bine mecanica Blade 770 sau mai bine mea Orange Neva 80Posted Image .
Multe mulțumiri în avans.

Iartă-mă dacă fac orice defecțiune gravă, dar vina Google Translate. Posted ImagePosted Image

#272
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
@luna4
I've seen that manual but it's related to a zip archive that is nowhere to be found. Is there any more information that you can provide about that?
On the ZTE support page, there is nothing related to that procedure and the Blade V770 is nowhere to be found in operator list for Slovakia.
Thanks.

#273
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpunktnet, on 15 martie 2017 - 09:22, said:

Ce inseamna praf la RF? Functioneaza chiar foarte bine.
Scuze de intarziere... ma refer la pierderea a aprox 5-6dB radiatie dinspre telefon spre exterior din cauza carcasei metalice, fapt confirmat aparent si de sar mic dealtfel... a testat cineva telefonul la limita de semnal, adica -125/-130dB in 4G si a mers cu macar 6mbit.sec ?

Edited by andreic, 20 March 2017 - 14:13.


#274
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
-120dB duce cu aprox. 20mbps
Testul este oricum irelevant deoarece in semnal full daca celula este aglomerata viteza nu sare de 10mbps - vezi cazuri gen centrul vechi sambata seara

#275
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
E decent atunci, ideea e ca pe spate si in special in partea de jos e cea mai buna pozitie pentru antena principala si daca carcasa e metalica si nu are decupaje ascunse sau dinastea, nu vad cum ar putea sa o monteze... am vazut carcase care au antena pe capace direct.

Edited by andreic, 21 March 2017 - 09:34.


#276
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Are spațiu de plastic delimitat și sus și jos pentru antene. Plus de asta, cei 1mm grosime ai plăcuței de aluminiu de pe spate nu au cum să influențeze vreodată semnalul ....

Attached Files



#277
AnotherOther

AnotherOther

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.12.2006
Confirm si eu cele spuse de catre Diosoid cu lag-ul in Facebook. Am cumparat ieri telefonul de la Orange si maine il returnez, este practic neutilizabil in facebook, ba chiar si in youtube mi-a dat eroare dupa cateva videoclipuri vizionate.
I-am pus swiftkey abia puteai sa tastezi pe wassap/messenger pe el, dupa ce am dat jos e mai ok.
Mi se pare un dezastru telefonul asta la ce specificatii are ...

#278
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.06.2005
Aceeasi problema o am si eu dupa instalare/dezinstalere Swiftkey. Mai mult strica decat "repara".
Mai am putin si fac un an de cand am acest telefon...in afara de mici lag-uri (in ultima perioada(1-2 luni) la scriere mesaje, alte probleme nu am avut de gen blocare sa altceva...am instalat si dezinstalat zeci de programe , jocuri, etc..si merge Ok in continuare...faza cu mesajele cread ca este de la un vechi programel cu predictie cuvinte (swiftkey)...urmeaza sa fac un master reset si apoi vad daca se ma confirma doar lag-ul pe sms. Mentionez ca are soft oro ro p852f52v7.7-voims n3 cu VoWLAN activ...

Edited by mcdan77, 31 March 2017 - 10:28.


#279
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Tastatura buna pentru el este Gboard.

#280
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
I-am dat o resetare de fabrica combinata cu instaarea software-ului prin arhiva de pe site-ul ZTE.
E cu totul alta poveste acum, se misca muuult mai bine.

#281
Rares00787

Rares00787

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2017
As dori sa aflu cum as putea face un root la acest telefon

#282
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpunktnet, on 21 martie 2017 - 10:02, said:

Are spațiu de plastic delimitat și sus și jos pentru antene. Plus de asta, cei 1mm grosime ai plăcuței de aluminiu de pe spate nu au cum să influențeze vreodată semnalul ....
1mm e mult, si 0.1mm influenteaza, orice metal langa antena induce unde stationare la emisie sau influenteaza inductanta. Dar daca crezi ca e bun si merge bine e oki... poate are decupoaje pe dedesupt cum au unele pentru antena NFC si nu mai e o problema, eu m-am hotarat deja pe un Lenovo fara ecranaje si merge fain in lte, e drept parca merge mai slabut la wifi fata de cel anterior... dar fiecare aparat e altfel si daca foloseste antena comuna e de inteles.

Edited by andreic, 16 April 2017 - 20:28.


#283
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
L-am pensionat și eu. Doar ce am primit de la firmă un iphon se

#284
Rares00787

Rares00787

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2017
Mie nu imi merge VoWifi, VoLTE. Are cineva idee de ce?

#285
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Le-ai activat din setari?

#286
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.06.2005
La Orange, poți testa în premieră serviciul Apel Wi-Fi. Trebuie doar să ai serviciul Apel 4G activ, apoi să trimiți un SMS fără text, gratuit, la numărul 232 (pentru telefoanele cu sistem de operare Android) sau să soliciți activarea din meniul telefonului, pentru modelele iPhone compatibile cu serviciul.

Edited by mcdan77, 29 May 2017 - 11:10.


#287
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Inca nu se gasesc huse compatibile la un pret decent. Ce am luat de la orange, odata cu telefonul e o panarama de husa, ce se lipeste de spatele telefonului. Am luat teapa.

#288
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Incearca pe ebay sau aliexpress. Prin afara este mai popular telefonul si se gasesc accesorii destule

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate