Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Imprumuturi nebancare

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

 mihaicozac, on 18 februarie 2016 - 23:03, said:

Eu sunt de principiul să te întinzi doar cât ţi-e plapuma. Împrumuturile, mai ales la astfel de "instituţii financiare", în fapt cămătari cu licenţă, sunt ca un drog, calmează situaţia pe moment, însă o agravează în perspectivă. Mai ales cînd la mijloc sunt oameni fără nicio cultură economică sau financiară.
Si tot nu mi-ai raspuns la intrebare...ce legatura are munca cu imprumutul, care e faza.

Edited by cuculea, 19 February 2016 - 09:17.


#20
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,607
  • Înscris: 05.12.2005
Ce n-ai înţeles, munceşti mai mult sau mai bine ai tu mai mult. Dacă te împrumuţi are altul mai mult.

#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

 mihaicozac, on 19 februarie 2016 - 09:57, said:

Ce n-ai înţeles, munceşti mai mult sau mai bine ai tu mai mult. Dacă te împrumuţi are altul mai mult.
Pfaaaa...esti genial

Eu muncesc minim 10 o re pe zi, am un salariu foarte bun  si tot am facut un imprumut pentru ca mi-am dorit ceva de o valoare mare si nu puteam acoperi tot costul dintr-o data...sunt un dobitoc i-am acut pe altii mai bogati, pe mine mai sarac. Sincer, iti multumesc ca mi-ai deschis ochii, expicatia ta mi-a schimbat viata, si nu nuamai pe a mea, si pe a  multora.

Edited by cuculea, 19 February 2016 - 18:39.


#22
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,607
  • Înscris: 05.12.2005
Din partea mea, să fii sănătos să apuci să dai înapoi banii. Sper doar că acel ceva valoros nu l-ai cumpărat cu bani luaţi de la cămătari legali, despre care este vorba în topic. Eu la ei mă refeream, nu la bănci comerciale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate