Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Distributie pentru laptop 256MB RAM

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
M-am folosit de studiul comparativ realizat aici:
https://l3net.wordpr...esktops-part-2/
iar rezultatele arata cam asa:
[ https://l3net.files.wordpress.com/2014/02/cmp-all4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Evident ca cifrele pot diferi in functie de sistemul de test, versiunea DE-ului sau alti factori, dar cam asta inseamna thumb rule.
Cine e interesat poate sa repete experimentul, nu ar strica un nou set de date.

#20
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View PostMembruAnonim, on 03 februarie 2016 - 15:58, said:

Cam asa sta treaba de fiecare data cand vine cineva si zice ca KDE e cel care consuma cele mai multe resurse. Dar nu stiu cum se face ca la mine si la alti useri nu mao consuma atat ci chiar mai putin decat acele DEuri scrise in GTK+ mult iubite de alti useri.
+1

#21
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Dupa ce l-am "scapat fara sa vreau" pe jos, display-ul a devenit inutil. L-am conectat la un monitor ce nu il foloseam. Problema e alta, laptop-ul nu stie sa booteze de pe stick si nici unitatea optica nu merge(pot sa bag CD-ul, butonul merge, in BIOS nu apare, in My Computer/Device Manager nu apare). Ma gandesc sa-l scot sa-l curat... In cel mai rau caz o sa ii scot hard-ul si o sa-l bag pe laptop-ul ce merge ca sa ii pot instala ceva, asta daca o sa se potriveasca. Nici stick-uri bootabile nu mai pot sa fac cu Unebootin, UUI sau Pendrive...copiaza toate fisierele dar nu ruleaza nici un louncher.

M-am oprit la WattOS, am mai adaugat ceva RAM, acum am 512...revin cu ceva pareri. Merci!

Edited by tibi_filip, 03 February 2016 - 20:56.


#22
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Oute ce mult consuma Mate-ul meu in comparatie cu TinyWM . Dar ce conteaza atata timp cat merge foarte bine chiar si cu cateva extensii activate .
Sunt curios de PuppyLinux pe unde se situeaza in acel grafic ?

Edited by IcecreamAlex, 03 February 2016 - 21:11.


#23
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
... dar Arch Linux ?

#24
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Posttibi_filip, on 03 februarie 2016 - 20:54, said:

Dupa ce l-am "scapat fara sa vreau" pe jos, display-ul a devenit inutil. L-am conectat la un monitor ce nu il foloseam. Problema e alta, laptop-ul nu stie sa booteze de pe stick si nici unitatea optica nu merge(pot sa bag CD-ul, butonul merge, in BIOS nu apare, in My Computer/Device Manager nu apare). Ma gandesc sa-l scot sa-l curat... In cel mai rau caz o sa ii scot hard-ul si o sa-l bag pe laptop-ul ce merge ca sa ii pot instala ceva, asta daca o sa se potriveasca. Nici stick-uri bootabile nu mai pot sa fac cu Unebootin, UUI sau Pendrive...copiaza toate fisierele dar nu ruleaza nici un louncher.

M-am oprit la WattOS, am mai adaugat ceva RAM, acum am 512...revin cu ceva pareri. Merci!


daca ai windows pe un laptop, foloseste Rufus ca sa faci stick-uri bootabile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate