Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Orange TV - Topic general. Nou: Aleph Business și Smart TV.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4125 replies to this topic

#3763
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
În curând.

#3764
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
La toata lumea sau numai la abonamente noi?

#3765
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Preturi mai mari, canale mai putine.

#3766
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Prețurile vechi:

Attached File  vechi dth.png   23.04K   94 downloads

Prețurile noi:

Attached File  nou dth.png   21K   96 downloads

#3767
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
Hbo3 hd necodat pe satelit

#3768
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Pentru ca m-am mutat la RDS cu TV,am decis sa reziliez serviciul Orange TV Satelit.
Ieri am depus cererea,azi m-au sunat. Mi-au propus următoarea oferta:
Local HD la 14 lei
2 STB-uri cu reducere 100%.
Am refuzat...din cauza RCS-RDS. :D

Raman cu Family HD (reducere 90%) si Me Start5.

#3769
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Reducere 50%.E  ceva dar si grila e slaba rau...Stiam ca la Orange nu se platesc STB-urile, cel putin asa e acum la abonamentele noi.Sa inteleg ca mai ai un abonament tv la Orange?

#3770
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View PostNimcid25, on 23 aprilie 2019 - 14:48, said:

Pentru ca m-am mutat la RDS cu TV,am decis sa reziliez serviciul Orange TV Satelit.
Ieri am depus cererea,azi m-au sunat. Mi-au propus următoarea oferta:
Local HD la 14 lei
2 STB-uri cu reducere 100%.
Am refuzat...din cauza RCS-RDS. Posted Image

Raman cu Family HD (reducere 90%) si Me Start5.

Exact asa a patit o cunostinta de a mea in septembrie anul trecut.
Avea un abonament vechi de telefonie mobila Orange nelimitat,
pentru care ziacea ca plateste peste 50 lei lunar.
Se hotarase sa porteze numarul Orange la Digi si sa ia nelimitatul cu 23 de lei.
A mers mai intai la un sediu Orange sa isi plateasca ultimele datorii ca apoi sa se duca la
Digi pentru a porta numarul si a semna un contract cu ei.
Ce sa crezi, Orange ia dat nelimitatul cu 23 de lei exact ca Digi numai sa nu il piarda ca si client.
Si a ramas tot la Orange.
Eu nu as mai fi ramas sub nici o forma!
Adica pana acum ma jupoi de bani si acum te-a gasit oferta!
Exact asa am patit eu cu Telekom si nici nu m-am uitat la ei, am renuntat dupa 15 ani de Telekom!
Acum astept cu nerabdare luna august cand se termina contractul Orange TV Satelit
si vreau sa ma mut la Digi unde am toate serviciile inclusiv energia electrica.

#3771
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostTony44, on 23 aprilie 2019 - 17:46, said:


Ce sa crezi, Orange ia dat nelimitatul cu 23 de lei exact ca Digi numai sa nu il piarda ca si client.
Si a ramas tot la Orange.
Eu nu as mai fi ramas sub nici o forma!

Pai tu compari telefonia Digi cu Orange.Sa fim seriosi, e diferenta de la cer la pamant, in afara de nesimtirea cu preturile.Omul a ales ce-i mai bun, daca era invers ce oferta facea Digi???...nixam...

View PostTony44, on 23 aprilie 2019 - 17:46, said:


Acum astept cu nerabdare luna august cand se termina contractul Orange TV Satelit
si vreau sa ma mut la Digi unde am toate serviciile inclusiv energia electrica.
Ai grija sa nu iei teapa, mai ales cu Digi Energy....Uita-te ca are Digi in grila si ce are Orange.Si aici ma refer la numarul de canale HD, pretul care-l poti negocia si promtitudinea in care vin cu echipamentele si instalarea, fara a apela pe la diversi helperi de pe forum sau de aiurea...

#3772
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Cu c

View Postmarius664, on 23 aprilie 2019 - 18:01, said:

Pai tu compari telefonia Digi cu Orange.Sa fim seriosi, e diferenta de la cer la pamant, in afara de nesimtirea cu preturile.Omul a ales ce-i mai bun, daca era invers ce oferta facea Digi???...nixam...


Ai grija sa nu iei teapa, mai ales cu Digi Energy....Uita-te ca are Digi in grila si ce are Orange.Si aici ma refer la numarul de canale HD, pretul care-l poti negocia si promtitudinea in care vin cu echipamentele si instalarea, fara a apela pe la diversi helperi de pe forum sau de aiurea...
Cu ce anume este Orange mai presus de Digi ???
Omul in primul rand nici nu foloseste ,,visul" de internet cu care se lauda toti ca zboara ca si calitate...
Era interesat pur si simplu de convorbiri nelimitate.
Avem antene Digi 4G in localitate, aproape de centrul localitatii,
in timp ce, cei de la Orange le au montate la periferie.
Cat despre mine, nu am nimic de pierdut revenind de fapt din nou la Digi.
Voi alege pachetul de baza Digi TV Satelit cu 3 riceivere.
Am mai avut 7 ani Digi TV Satelit, stiu cine sunt...
Cat despre montarea echipamentelor, o pot face singur fara nici o problema.
Am renuntat la ei din cauza ca nu aveam internet si am luat un pachet complet la un alt operator.
Cat despre Digi Energy, pe care il folosesc din toamna lui 2017, continua sa fie in topul celor mai buni la acest capitol...

Edited by Tony44, 23 April 2019 - 18:23.


#3773
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Digi Energy foloseste aceiasi retea de electricitate, deci nu vad cum ar avea servicii mai bune...Daca te referi la pret, asta e alta poveste dar eu am  facut o comparatie intre ei si CEZ, furnizorul meu actual, si ghici care-i mai scump:).Pana si Enel au preturi mai bune.Referindu-ne la grila Orange DTH vs Digi DTH, eu zic ca dai inapoi, mult inapoi.La Orange ai minim 15 canale HD , la Digi ai vreo 8...STB-urle sunt moca, la Digi le platesti-bine probabil le ai de la vechiul contract,dar tot trebuie sa mai dai 50 de lei sa le activezi, etc. Dar e bine ca ai de unde alege, unii sunt captivi la un singur operator, eu unul astept fibra de la Orange(momentan la stadiul de zvon) si sa am inca o varianta de a alege, momentan nu pot avea decat 2 variante, dintre care una pica din start din cauza serviciilor proaste...Concurenta este benefica, astfel nu am avea parte de oferte  ca cele spuse de colegi mai sus, pacat ca o asemenea concurenta nu este si pe partea de gaz si electricitate, ca tot vorbeam de Digi Energy, despre  care raman la parerea ca este doar o gluma proasta...

Edited by marius664, 23 April 2019 - 22:13.


#3774
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Normal si logic ca Digi nu produce curent electric, este doar un furnizor.
Chiar aici este secretul... Adaosul comercial...
Ca si vechi client Electrica plataem facturi lunare de 120 lei si consumam cu mult mai putin decat consum acum.
Acum consum lunar un 125 kw pentru care am platit ultima data 85 lei.
Referitor la Digi TV Satelit, voi achizitiona 3 decodoare noi, din vechiul contract am ramas doar cu antena de 80 cm. si LNB-ul cu 4 iesiri.
Nici nu as mai folosi un decodor vechi de tip SD care nu are capacitatea de a adapta imaginea la un TV modern de tip nou.
Nu are prea mare importanta numarul mare de canale HD, televizorul nu il folosesc prea mult...
In mare parte Pro TV, Antena 1, Prima TV si canalele de genul Dicovery, National Geografic, e.t.c.

#3775
Anonnim

Anonnim

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.03.2019
Si calitatea imaginii canalelor sd si hd la orange satelit e una foarte buna grila de programe este ok din punct de vedere plus ca au cel mai mare numar de canale HD in comparatie cu altii

#3776
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostTony44, on 24 aprilie 2019 - 06:17, said:

Normal si logic ca Digi nu produce curent electric, este doar un furnizor.
Chiar aici este secretul... Adaosul comercial...
Ca si vechi client Electrica plataem facturi lunare de 120 lei si consumam cu mult mai putin decat consum acum.
Acum consum lunar un 125 kw pentru care am platit ultima data 85 lei.
Referitor la Digi TV Satelit, voi achizitiona 3 decodoare noi, din vechiul contract am ramas doar cu antena de 80 cm. si LNB-ul cu 4 iesiri.
Nici nu as mai folosi un decodor vechi de tip SD care nu are capacitatea de a adapta imaginea la un TV modern de tip nou.
Nu are prea mare importanta numarul mare de canale HD, televizorul nu il folosesc prea mult...
In mare parte Pro TV, Antena 1, Prima TV si canalele de genul Dicovery, National Geografic, e.t.c.
0,68 lei pe kw,e destul de mult eu platesc  0,59.Ma si miram ca Digi sa fie mai ieftin decat CEZ care si produc energie.Deci asta cu Digi Energy cel mai ieftin e cum am zis, un mare fas...In privinta decodoarelor HD, de ce te chinui sa dai 450 de lei sa vezi 6 canale.Daca ai un televizor scump iti pui degeaba Digi DTH, Digi DTH e facut pentru mamaia de la tara care se uita doar pe Etno cu un televizor cu tub...Iar 450 de lei platesti abonamnetul la Orange timp de  10 luni si ai 43 de canale HD...Nu fac lobby pentru Orange tv, eu am avut experiente neplacute cu ei, dar de ce sa dai inapoi.Iar daca nu te uiti la tv, nu-ti fa abonament.Dai pe un HBOGO si pe Netflix cca 60 de lei si te-ai scos...

#3777
maximov

maximov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.05.2008
Exista vreo posibilitate tehnica de a viziona canalele de pe orange satelit pe 4 televizoare diferite, fara a face 2 abonamente? Am fost sa intreb la orange si mi s-a precizat ca pe un singur abonament am voie maxim 3 televizoare.

Edited by maximov, 20 May 2019 - 22:46.


#3778
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 13.01.2013
asa este maxim3
si eu aveam nevoie de 4 dar asta e

#3779
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă mai ai un tv cu smart android, intri în my orange și vezi canalele de acolo. Și poți vedea pe 4 televizoare.

#3780
maximov

maximov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.05.2008
Multumesc de informatie. Pe aplicatia My Orange cum se vad canalele? Destul de bine? Au si HD-uri?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate