Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

probleme de conectare la internet

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.02.2012
Salut !
OS - win 10 home
Am un laptop asus F550JX-DM169D , internet de la RDS dial up.
Am facut toate setarile necesare , ma lasa sa ma conectez dar face ce face si se deconecteaza singur si imi trece pe wi-fi , dau sa ma conectez iar prin cablu nu ma lasa , (there was a hardware failure in the modem (or other connecting device) )  ,stau 10~15 min ma conectez merge , joc un joc 1h 2h  totul ok , inchid jocu  plec la bucatarie , ma intorc hop iar s a deconectat netu si sunt pe wi-fi si nu ma lasa , uneori ma pot conecta doar dupa ce dau restart la laptop imi merge .
Placa de retea Realtek PCle GBE Family Controller  - cu driver version 10.1.505.2015 provider realtek.
Pe PC-ul vechi precizez ca nu imi pica netu niciodata.
Pareri ? Opinii ? Solutii ? Help pls.......

#2
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Presupun ca ai verificat cablul si nu are intreruperi sau mufe LAN cu joc. E ceva in neregula la placa de retea din laptopul tau, daca mai e in garantie du-l imediat in service.

#3
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.02.2012
cablul este bun

#4
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.02.2012
Alte pareri , solutii ?  PS: as fi editat postu de mai sus daca s-ar fi putut.

#5
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Incearca sa actualizezi driverul placii de retea http://station-drive...id=1933&lang=fr

#6
pissedGL

pissedGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.02.2012

View Post654321, on 17 ianuarie 2016 - 17:15, said:

Incearca sa actualizezi driverul placii de retea http://station-drive...id=1933&lang=fr
Multumesc frumos ,  merge treaba mai bine acuma nu mi mai face probleme asa mari , se mai deconecteaza el dar mult mai greu , e mai acceptabil acuma

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Incearca eventual daca stai pe cablu sa dezactivezi wi-fi-ul.

Acum 2-3 zile m-am trezit si eu ca imi da uneori ca nu e cablu conectat si trece pe wi-fi si tot asa din minut in minut. Cum am deconectat wi-fi-ul a mers ok.
De ieri si-a revenit si pe partea cu wi-fi-ul, nu stiu ce a avut. Probabil ceva probleme de la update-ul de martea trecuta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate