Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Nimic de pierdut...

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
leudemic

leudemic

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.12.2015
O sa trec direct la subiect....



Sunt un tanar de 22 de ani care nu a fost prea norocos in viata.... nu am nimic....stau singur....fara familie....de vreo 3 ani m-am retras de tot....petrec foarte mult timp in casa.... Singurul lucru de valoare pe care il am este calculatorul de pe care scriu acest post... in rest... nu am nimic !


Nu ma pricep la nimic....singurul meu atu este ca stiu limba engleza (prea multe filme vazute) ....

M-am decis....dupa 1 ianuarie vreau sa plec....in Anglia...

Nu conteaza ce o sa fac....spal vase...sterg cainii la fund....fac orice....numai sa imi mearga si mie bine.... Nu ma dau batut orice ar fi....


Intrebarea mea este....incotro sa ma duc ? nu cunosc pe nimeni.... n-am prieteni...cunostinte...NIMIC !

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 07.06.2014
incercand sa ma gandesc ca nu este un alt topic marca fifi, hai sa-ti raspund.

pai in primul rand sa spui tu din ce te intretii acum, ai apucat sa strangi niste bani? ce indeletniciri ai, ce stii sa faci efectiv? inafara de a taia frunze la caini.

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,061
  • Înscris: 07.11.2006

 leudemic, on 25 decembrie 2015 - 23:02, said:


Sunt un tanar de 22 de ani care nu a fost prea norocos in viata.... nu am nimic....stau singur....fara familie....de vreo 3 ani m-am retras de tot....petrec foarte mult timp in casa.... Singurul lucru de valoare pe care il am este calculatorul de pe care scriu acest post... in rest... nu am nimic !



Intrebarea mea este....incotro sa ma duc ? nu cunosc pe nimeni.... n-am prieteni...cunostinte...NIMIC !

Daca aici in tara n-ai nimic,inseamna ca esti obisnuit cu nimic si teoretic nu trebuie sa ai probleme niciunde in lumea asta mare.
Si ca sa stergi cainii la cur,nu cred ca ai nevoie de prieteni sau cunostiinte.Nici macar limba engleza nu trebuie sa o stii.

#4
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Poate vor crede aia ca esti din Siria.
Dar totusi stiind engleza acolo te realizezi partial. O idee buna ce vrei sa faci si intradevar nu pierzi nimic. Oricum in situatia ta in Ro urmatoarea etapa ar fi boschetar

Edited by motanu_mic, 25 December 2015 - 23:14.


#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

 adisz, on 25 decembrie 2015 - 23:11, said:


Nici macar limba engleza nu trebuie sa o stii.
Și cum îi explici englezului ca vei să-i ștergi câinele la cur și să-ți dea bani pentru asta?

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 07.06.2014
ba trebuie sa stie engleza, cand vb cu stapanul cainelui si ii spune sa-l duca in parcul x, el sa nu creada ca ii vb de vreun caine vecin sau de vreo ruda.

#7
leudemic

leudemic

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.12.2015

 Dany_Darke, on 25 decembrie 2015 - 23:11, said:

incercand sa ma gandesc ca nu este un alt topic marca fifi, hai sa-ti raspund.

pai in primul rand sa spui tu din ce te intretii acum, ai apucat sa strangi niste bani? ce indeletniciri ai, ce stii sa faci efectiv? inafara de a taia frunze la caini.



Am vrut sa specific din prima dar am uitat....nu vreau sa imi puneti intrebari personale! ....


Ma chinui luna de luna....de fapt...zi de zi!  nu vreau sa ma plang....am nevoie doar de o indrumare...un sfat !

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 07.06.2014
pai si ce sfat astepti sa primesti daca nu stim incotro sa te indreptam?

iar asta nu pt ca nu suntem in stare de un sfat, dar nu stim cat esti dispus sa risti, ce anume sa-ti recomandam sa faci, ce zona a tarii sa o vizitezi, incotro sa te indrepti.

inca sper ca nu este un topic de troleala ieftina.

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 07.06.2014
iar a sti de ce esti capabil sa faci, legal ma refer, nu este o intrebare personala.

daca eu merg la un strain de pe strada si ii spun ca nu am nimic dar sa ma indrume unde si ce sa lucrez, fara sa-i spun ceva despre mine, ala ori ma trimite la produs, ori imi zice ceva de dulce si pleaca in treaba lui.

asa ca sa nu te miri daca unii te vor lua la misto in acest topic.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,407
  • Înscris: 01.12.2001
Daca nu stii nimic sa faci, pleaca mai repede. Nu astepta 1 ianuarie. Aici tai iarba la caini degeaba. Tai-o in alta parte.

#11
leudemic

leudemic

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.12.2015

 Dany_Darke, on 25 decembrie 2015 - 23:18, said:

pai si ce sfat astepti sa primesti daca nu stim incotro sa te indreptam?

iar asta nu pt ca nu suntem in stare de un sfat, dar nu stim cat esti dispus sa risti, ce anume sa-ti recomandam sa faci, ce zona a tarii sa o vizitezi, incotro sa te indrepti.

inca sper ca nu este un topic de troleala ieftina.


Sunt disperat pur si simplu...nu stiu de unde sa incep ? am zis ca poate imi da cineva vreo idee...
Stai linistit...tot ce am spus mai sus este adevarat....

 dorin_2k, on 25 decembrie 2015 - 23:20, said:

Daca nu stii nimic sa faci, pleaca mai repede. Nu astepta 1 ianuarie. Aici tai iarba la caini degeaba. Tai-o in alta parte.



Multumesc pentru sfat...acelasi lucru mi-l zic si mie insumi !
Zic macar sa treaca revelionul.... nu am de gand sa dorm pe strazi pe acolo tocmai de revelion... mai rezist cateva zile....

#12
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Incearca sa iesi din casa si sa te angajezi aici sau fa o facultate aici si pe urma daca vrei poti sa pleci. Asa iti va fi greu.

#13
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Le spui ca esti leudemic de pe softpedia si ca vrei in cusca cu lei contracost.

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Aether,   tu esti ?  Da pace la oameni ca e tarziu !

#15
leudemic

leudemic

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.12.2015

 KHISHCHNIK, on 25 decembrie 2015 - 23:27, said:

Incearca sa iesi din casa si sa te angajezi aici sau fa o facultate aici si pe urma daca vrei poti sa pleci. Asa iti va fi greu.


Daca ar fi asa usor....faceam asta de mult !


Te-as invita sa dormi la mine o noapte.... gandeste-te cam in ce conditii stau daca n.a trecut nimeni pragul casei mele de 3-4 ani ...

#16
mariusp70

mariusp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.03.2005
In Anglia iti trebuie aprox 1000 lire cand te duci la inceput, asta iti poate spune oricine. Nu stii sa faci nimic e super ok: in UK se cauta doar necalificati, de exemplu lucratori in depozite logistice, salahori in constructii. Daca mergi printr-o firma iti vor lua ei mare parte din bani, daca mergi fara si nu cunosti pe nimeni, ai șanse zero sa te descurci la inceput. Nu te cazeaza nimeni, nu te angajeaza nimeni (nu ai NINO).
Daca ai stat mai mult prin casa, in UK nu o sa te deranjeze un aspect: vezi soarele 10-15 zile pe an, poate zici ca e un fleac, pe mine m-a deranjat insa foarte mult.
Engleza e buna sa te intelegi cu ceilalti emigranti, cu englezii s-ar putea sa nu te prea intelegi in primele luni. Mult mai utila e limba rusa (toti emigranții din estul Europei minus romanii si ungurii o vorbesc la perfectie).

Zicea cineva mai sus: fa o facultate aici. In UK valoreaza zero, nu recunosc nici o diploma decat deca este obtinuta in UK, sau un conditii foarte dificil de indeplinit, dupa luni de zile si mii de lire cheltuite.

Edited by mariusp70, 25 December 2015 - 23:37.


#17
leudemic

leudemic

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.12.2015

 gingisKHAN2015, on 25 decembrie 2015 - 23:29, said:

Aether,   tu esti ?  Da pace la oameni ca e tarziu !


Esti al 2 lea care zice ca topicul e la vrajeala sau ceva gen.... Nu stiu cine ar sta de Craciun sa faca topicuri la vrajeala.... in fine!

Tot ce pot sa spun este ca....tot ce am zis mai sus este adevarat...iar asta nu este topic la vrajeala....

 mariusp70, on 25 decembrie 2015 - 23:31, said:

In Anglia iti trebuie aprox 1000 lire cand te duci la inceput, asta iti poate spune oricine.


M-ai facut sa zambesc.... de unde 1000 lire? Eu nici bani de autocar nu am pana acolo.... iar in legatura cu muncitul prin depozite.... nu cred ca as fi in stare...sunt foarte slabit!

 -DULAP-, on 25 decembrie 2015 - 23:30, said:


Cu rozeta cum stai?


Esti haios... dar chiar nu e momentul acum !

#18
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

 -DULAP-, on 25 decembrie 2015 - 23:30, said:


Cu rozeta cum stai?
sau suzeta.
Fa scoala de soferi de camion, autobuza si dupaia pleci, succes garantat vei avea. Ai timp si dupaia de falcultati, faci la Spira hetere daca te apuca studiatul. Sfatul meu e maxim, ramai dator.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate