Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Xiaomi Redmi Note 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3898 replies to this topic

#55
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Nici giztop nu il are in stoc.... Abia spre sfarsitul lui decembrie incepe sa le trimita efectiv.

#56
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 26.08.2007
LOL... Redmi note 3 are bootloaderul blocat din fabrica.... aviz amatorilor!

#57
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Nu mi se pare a fi mare tragedie ca are bootloaderul blocat. În general utilizatorii Xiaomi rămân pe MIUI.
Eu sunt curios dacă scot Redmi Note 4 înainte sau după Crăciun :)
Note 3 e mai frumos, carcasă metalică dar pe mine senzorul de amprenta nu mă impresionează. Acumulatorul de 4000 mAh poate fi un plus și 3gb ram.

#58
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 26.08.2007
mai e si camera samsung....nu O-film cu senzor samsung cum e la RMN2.

Edited by gtiu, 02 December 2015 - 18:29.


#59
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007

View Postgtiu, on 02 decembrie 2015 - 15:26, said:

LOL... Redmi note 3 are bootloaderul blocat din fabrica.... aviz amatorilor!
Asta însemnă că nu se poate pune TWRP și alte ROM-uri și ești limitat la cel care vin din cutie? Doar update-urile din settings about update?

#60
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
La mine dilema e dacă merită 40$ în plus pt varianta cu 3/32.

#61
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015

View Postroby2fine, on 02 decembrie 2015 - 18:44, said:

La mine dilema e dacă merită 40$ în plus pt varianta cu 3/32.
Eo zic ca merita, mai ales ca 3gb de ram, pe viitor, vor fi standard pentru miui 8,9,10 samd. Deci redmi note 3 cu 3gb ram s-ar putea sa aiba o viata lunga Posted Image

btw, uite ce mi-au trimis mie :
*intrebarea* : I need some infos. about the pre-order of the just-new released Xiaomi Redmi Note 3. When will it be available for shipping ? More exactly, when will the pre-order end ?
*raspunsul* :
The Redmi Note 3 will arrive in 2-3 days, and we will send it as soon as possible. Thank you
Please feel free to contact us if you have any question.
Thank you and best regards.
Jessica
Customer Service Team
Giztop.com - Top Quality, Best Service
www.giztop.com
[email protected]
From: Giztop
Date: 2015-11-30 05:36
To: support
Subject: Contact Form

Edited by AgentBuBu, 02 December 2015 - 19:14.


#62
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View Postlupixxx, on 02 decembrie 2015 - 18:44, said:


Asta însemnă că nu se poate pune TWRP și alte ROM-uri și ești limitat la cel care vin din cutie? Doar update-urile din settings about update?
In principiu da, vei putea pune doar ROM-uri oficiale. Am vazut ca se vorbea pe forumul oficial de o modalitate de deblocare a bootloader-ului.
Nu stiu daca din cauza senzorului de amprente sunt nevoiti sa apeleze la masuri sporite de securitate sau doar vor sa isi inchida ecosistemul.

#63
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Dacă folosesc același kernel oare vor merge romurile de pe Xiaomi.eu? Dacă mai există Xiaomi.eu ca văd că e mort.

#64
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015
A, deci degeaba imi faceam griji ca n-are slot de card SD ca sa instalez alte rom-uri. Mai nou nu merge din cauza sistemului. Ok..

#65
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View Postroby2fine, on 02 decembrie 2015 - 19:18, said:

Dacă folosesc același kernel oare vor merge romurile de pe Xiaomi.eu? Dacă mai există Xiaomi.eu ca văd că e mort.


deci merge sau nu ??
ca eu am comandat unul iar chinezu' mi-a zis de chestia asta si mi-a cerut sa astept sau mi-l trimite imediat cu rom in chineza/engleza si fara google store.

#66
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
O comparatie cu Redmi Note 2. Se vede o foarte mica diferenta in multitasking, RN2 a trebuit sa reincarce subway surf. In rest, se misca ambele la fel de bine. MIUI oricum are o boala sa inchida aplicatiile din background chiar daca mai are RAM, exact ca Samsung. MIUI pare ca nu e prea optimizat nici sa foloseasca 2GB RAM la capacitatea maxima, mie imi inchide din aplicatii inutil uneori, chiar daca mai are 300-400mb ram liberi pe RN2.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FmBbDESY_Zw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Robiacs, 02 December 2015 - 20:44.


#67
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
https://www.quickmob...gru-121104.html

Am înțeles că sunt cam nașpa cu garanția, dar prețul e decent.

#68
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Si varianta cu 32 gb/3 gb ram e mai scumpa cu 200 lei, mi se pare un pret bun la 1200 lei. Insa vb lui lupixxx, am inteles ca sunt cam naspa cu garantia...e adevarat?

#69
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
In ultimul timp am tot citit diverse comentarii despre faptul ca si-ar mai fi rezolvat problemele pe partea de service, insa nu as risca sa cumpar de la ei.
Oricum, mi se par dubios de mici preturile pentru achizitii legitime. Banuiesc ca fac importuri paralele din diverse surse, mai mult sau mai putin obscure.
E doar o parere personala.

#70
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Nu sunt aduse oficial telefoanele Xiaomi pe nicaieri in Europa, stati linistiti. Ei vand oficial doar in Asia telefoane.

#71
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Eu nu ma refeream la calitatea de distribuitor oficial, ci la cea de simplu importator. Daca te uiti la preturile din China, la care, daca importi pe cale legala trebuie sa platesti TVA+vama, si mai adaugi si un adaos comercial decent, iesi peste pretul lor de vanzare.
Si sa nu veniti cu texte de genul ca ei cumpara sute de telefoane, pentru ca:
1. de cele mai multe ori cand am intrebat daca e un anume tip de telefon in stoc, raspunsul a fost: momentan nu avem, dar urmeaza sa refacem stocurile in 2-3 saptamani.
2. eu am cerut de curiozitate mai multor vanzatori din China un discount pentru cumpararea  a 30-40 telefoane si mai mult de 2-3% nu am obtinut.

#72
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Prețul lor e ok. Problema e ca în general nu prea au nimic în stoc iar garanția e inexistentă. Mai bine din China ca magazinele serioase chiar oferă service și nu e chiar o avere de trimis un telefon în China în garantie (60-70 de lei).
Problema e că a crescut $ mai ceva ca Făt-Frumos. În câteva zile aproape a ajuns la nivelul €.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate