Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

activare serviciul de apeluri pierdute la digi mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#1
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
salut colegii,ma ajuta si pe mn cineva sa activez serviciul de apeluri pierdute in reteaua digi mobil?dar vreau doar apeluri pierdute,fara casuta vocala.am incercat si din meniul telefonului la redirectionare apeluri la 0770000076,am sunat si la 760 si tot nu functioneaza cand inchid telefonul si sun cu altul,si cand il deschid nu primesc nimic,nici un apel pierdut.ms!

#2
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
De ce nu suni la Relatii cu clientii?

#3
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
am sunat la serviciul clienti,si mi,au dat nr ala de la redirectionare ,adica asta  0770 000 076 si nu functioneaza,degeaba.

#4
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,824
  • Înscris: 03.02.2007
Digi Helper?

#5
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
unde este digi helper?

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,824
  • Înscris: 03.02.2007
Am și eu un dual sim cu Digi/Orange și îmi zic prietenii că îmi sună telefonul pe Digi(probabil în centrală), dar nu răspund. Eu nu primesc notificare, nici nu îmi apare apelul.
Măcar dacă n-ar fi sunat telefonul(pentru cine mă apela așa se aude, dar la mine nu face nimic).
Cine mă apela ar fi știut să mă caute mai târziu, dar așa cine sună crede că am primit apelul și nu vreau eu să sun înapoi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DVyLz7uwC4o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Digix, 22 November 2015 - 13:40.


#7
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
am mai incercat acum la 760 am facut si restart la telefon si tot nu functioneaza.

problema este ca nu functioneaza apeluri pierdute.mesageria vocala functioneaza ca am facut eu proba,si am primit mesaj vocal.eu vreau sa primesc notificari cu apelurile pierdute doar atat.

View PostDigix, on 22 noiembrie 2015 - 13:38, said:

Am și eu un dual sim cu Digi/Orange și îmi zic prietenii că îmi sună telefonul pe Digi(probabil în centrală), dar nu răspund. Eu nu primesc notificare, nici nu îmi apare apelul.
Măcar dacă n-ar fi sunat telefonul(pentru cine mă apela așa se aude, dar la mine nu face nimic).
Cine mă apela ar fi știut să mă caute mai târziu, dar așa cine sună crede că am primit apelul și nu vreau eu să sun înapoi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DVyLz7uwC4o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Posted Image Posted Image

#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
poate tu vrei... dar digi din cate stiu nu are asa ceva! Posted Image

mie nici casuta vocala (tampit nume) nu-mi functioneaza!
nu inteleg!, ce vrei tu mai exact sa se intample?!? sa-ti trimita SMS? sau ce?
aaa... m-am prins... tu vrei notificare pentru cand ai telefonul oprit sau n-ai semnal...


@Digix
se intampla ocazional? vezi sa nu-i fi bagat in vreun black list pe undeva!
ca altfel, daca esti intr-o convorbire de exemplu, iti apare apel pierdut
poate are o problema telefonul...

Edited by Nero-d, 22 November 2015 - 13:56.


#9
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostNero-d, on 22 noiembrie 2015 - 13:51, said:

poate tu vrei... dar digi din cate stiu nu are asa ceva! Posted Image

mie nici casuta vocala (tampit nume) nu-mi functioneaza!
nu inteleg!, ce vrei tu mai exact sa se intample?!? sa-ti trimita SMS? sau ce?


@Digix
se intampla ocazional? vezi sa nu-i fi bagat in vreun black list pe undeva!
ca altfel, daca esti intr-o convorbire de exemplu, iti apare apel pierdut
poate are o problema telefonul...

eeeeeee cum sa,mi trimita sms-uri .... telefonul n,are nici pe dracu nimic,functioneaza normal.

#10
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai la cosmote asa era... pentru fiecare apel pierdut primeai SMS...

#11
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostNero-d, on 22 noiembrie 2015 - 13:57, said:

pai la cosmote asa era... pentru fiecare apel pierdut primeai SMS...

la telecom cartela la liber si acum functioneaza serviciul de apeluri pierdute colegule,si numai apeluri pierdute depinde cum doresti,dar la digi mobil....

#12
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,824
  • Înscris: 03.02.2007

View PostNero-d, on 22 noiembrie 2015 - 13:51, said:

@Digix
se intampla ocazional? vezi sa nu-i fi bagat in vreun black list pe undeva!
ca altfel, daca esti intr-o convorbire de exemplu, iti apare apel pierdut
poate are o problema telefonul...

Ocazional. Nu am blacklist, că am nevoie de clienți și interesul să fiu sunat, iar cine mă suna era chiar în agenda mea. Telefonul e cu două sim-uri și bănuiesc că fenomenul se petrece când eu vorbesc pe Orange. Atunci sim-ul Digi e automat oprit de telefon, iar cine mă caută pe Digi aude că sună telefonul meu, în timp ce eu nu am de unde să știu că mă sună, sau cine, ca să sun înapoi când termin pe Orange convorbirea.  

Cel care mă sună pe Digi, aude că sună telefonul meu și crede că la mine s-a înregistrat apelul și va fi sunat înapoi, iar dacă vede ulterior că nu e sunat, crede că nu vreau eu să-l mai contactez.

E o situație ingrată din cauza setărilor din rețeaua Digi.

Ar fi bine măcar să nu mai sune în centrală, iar cine te caută ar ști să te apeleze mai târziu.

Edited by Digix, 22 November 2015 - 14:14.


#13
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostDigix, on 22 noiembrie 2015 - 14:13, said:

Ocazional. Nu am blacklist, că am nevoie de clienți și interesul să fiu sunat, iar cine mă suna era chiar în agenda mea. Telefonul e cu două sim-uri și bănuiesc că fenomenul se petrece când eu vorbesc pe Orange. Atunci sim-ul Digi e automat oprit de telefon, iar cine mă caută pe Digi aude că sună telefonul meu, în timp ce eu nu am de unde să știu că mă sună, sau cine, ca să sun înapoi când termin pe Orange convorbirea.  

Cel care mă sună pe Digi, aude că sună telefonul meu și crede că la mine s-a înregistrat apelul și va fi sunat înapoi, iar dacă vede ulterior că nu e sunat, crede că nu vreau eu să-l mai contactez.

E o situație ingrată din cauza setărilor din rețeaua Digi.

Ar fi bine măcar să nu mai sune în centrală, iar cine te caută ar ști să te apeleze mai târziu.

posibil sa fie si proplema de sistem.o sa incerc si cu alta cartela digi mobil tot pe abonament.

#14
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

View PostDigix, on 22 noiembrie 2015 - 14:13, said:

E o situație ingrată din cauza setărilor din rețeaua Digi.

Ar fi bine măcar să nu mai sune în centrală, iar cine te caută ar ști să te apeleze mai târziu.


Incearca varianta(daca este posibila si n-ai facut-o deja) sa muti/schimbi locurile sim-urilor in sloturi.

Edited by Bebeluka, 22 November 2015 - 14:18.


#15
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Este incident pe retea, cei de la Digi stiu de aceasta problema, este la nivel national. Notificarile de apel pierdut de la 760 nu sunt receptionate de multi abonati, desi au casuta vocala activa.

#16
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostAdiFCD, on 22 noiembrie 2015 - 14:19, said:

Este incident pe retea, cei de la Digi stiu de aceasta problema, este la nivel national. Notificarile de apel pierdut de la 760 nu sunt receptionate de multi abonati, desi au casuta vocala activa.


la mine casuta vocala functioneaza ca am testat sa vad,insa apelurile pierdute nici prin gand.acum nu stiu daca functioneaza concomitent casuta vocala activa si apeluri pierdute tot activ?

#17
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009

View PostDigix, on 22 noiembrie 2015 - 13:38, said:

Am și eu un dual sim cu Digi/Orange și îmi zic prietenii că îmi sună telefonul pe Digi(probabil în centrală), dar nu răspund. Eu nu primesc notificare, nici nu îmi apare apelul.
Măcar dacă n-ar fi sunat telefonul(pentru cine mă apela așa se aude, dar la mine nu face nimic).
Cine mă apela ar fi știut să mă caute mai târziu, dar așa cine sună crede că am primit apelul și nu vreau eu să sun înapoi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DVyLz7uwC4o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si eu am patit-o , am sunat la ei si mi-a zis tipa ca trebuie sa intru la Apps/ click pe aplicatie(e ca o carteluta sim)  - Change IMSI / click pe mesajul-Change IMSI /apare un text: "Daca tel Dvs nu sa inregistrat ...." /dam click pe OK / apoi apare alt text: " Pentru cea mai buna disponibilitate....." /iar dam click pe OK / apoi apare National si sub el Roaming / dam click pe National / apoi asteptam cateva secunde pana face optimizarea setarilor pt reteaua DIGI . Mentionez ca dupa ce am facut aceste setari nu am mai avut probleme deloc !!!!( conform indicatiilor primite de la DIGI )
Aceasta optimizare cred ca merge doar pe telefoanele cu android !

Edited by dan2626, 22 November 2015 - 15:01.


#18
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
Nici la mine nu functioneaza, nici macar notificarea de mesaj vocal.Schimbarea IMSI-ului nu rezolva problema.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate