Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Uite cum se fac romanii de cacao!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#163
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

michelle, on Jul 13 2004, 19:56, said:

De ce crezi ca nu a operat-o pe bunica din cauza la 5 milioane? Pentru ca nu este un caz nemaintalnit. Toata lumea sufera de foame si saracie, deci toti au nevoie sa primeasca si nu sa dea. Dar ca sa o poata opera pe bunica ta "gratis" cum se intampla in germania si in toate tarile nordice (suedia, danemarca, etc.) trebuie ca lumea sa plateasca taxe si contribute la stat, destinate previdentei sociale si asistentei sociale. Dar daca toata lumea fura cat poate doar ca sa-si faca o casa cat se poate mai mare, de unde sa mai vina banii? Statul sunt romanii, asta ar trebui sa inteleaga lumea...
Ca sa se schimbe ceva in tara trebuie sa te schimbi tu in primul rand (tu ca persoana generala, nu ma refer la marius)

<{POST_SNAPBACK}>


tot ce ai scris face parte din capitolul "gandire prin imprudenta, nu cu premeditare".

cand jumatate din salariul brut se duce la stat, sub tot felul de titluri (sanatate, somaj si alte harfe), fara sa te intrebe nimeni DACA iti convine, iar tu zbieri ca trebuie sa platesti taxe si contributii, nu pot decat sa te privesc asa, cu (m|s)ila. atunci cand iti ia statu' vreo 18 milioane pe luna + impozitu' pe salariu pe care-l ia de la angajator, INCURAJAND ASTFEL MUNCA LA NEGRU, cum pielea mea mai ai tupeul sa spui asa ceva?

de ani de zile muncesc legal, impozite platite , lugu-lugu, stat pe la cozi la administratia financiara cand li se pune lor pata, singura mea problema de sanatate fiind cu...dintii (deh, stress). iar acolo, statu' acopera fix _p***_ , platesc totu' din buzunar. mama munceste de vreo 30 de ani, +/- , si cand a fost internata, numai eu stiu cata spaga am dat la urgenta (floreasca), pentru un rahat de ulcer cu niste complicatii...ca nici o radiografie sau ecografie sau ce mama dracu' e aia nu vroiau sa-i faca. sa nu mai zic spaga zilnica pentru "salon", pentru "asistenta" pentru mama dracu' mai stie ce.

pai, bine, fratele meu, daca asa e treaba, ea a muncit mereu legal, eu la fel, da' totu' e pe spaga, la ce mortii mei mai platim impozite?

e usor sa dai vina pe "romani" , ca fura , "sa-si faca o casa mai mare". da' si mie mi-e usor sa-ti spun ca o gaina are iq-ul tau inmultit cu 10.

#164
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

cand jumatate din salariul brut se duce la stat, sub tot felul de titluri (sanatate, somaj si alte harfe), fara sa te intrebe nimeni DACA iti convine

te intreaba, din patru in patru ani, numai ca te doare pe tine in fund. Sau poate ca marea majoritate a noastra preferam spaga, mai stii ? Altfel de ce nu se schimba nimic ?

#165
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

z0z, on Dec 9 2004, 11:39, said:

te intreaba, din patru in patru ani, numai ca te doare pe tine in fund. Sau poate ca marea majoritate a noastra preferam spaga, mai stii ? Altfel de ce nu se schimba nimic ?

<{POST_SNAPBACK}>


zoz: hai mai da-te-n miau, miau, miau.
chiar nu ajunge cat rahat mananci pe tema asta zilnic, face2face, acum o faci si pe forum?

unde mortii mei a contat cine cu cine-a votat...a fost iliescu, a fost constantinescu, au iesit ratati in strada cu sampanie, ca ura, au scapat de iliescu si acum face fiul tzapului tigareta X, nu tovarasii iliescieni. la fel si cu sanatatea. si asa era si pe vremea lu' ceasca...ce dracu' , macar ia si tu rahatul cu lingura, nu cu polonicul...sau poate ai chef sa-mi arati si mie chirurgu' ala sarac si cinstit...

p.s nu stiam ca mentalitatea de spagari pe care o detin tovarasii doctori se schimba in functie de cine-i prim ministru sau presedinte. marsh mah.

edit: stai, mi-am dat seama. pe tine te trateaza nastase , cand esti bolnav...da' noi restu' mergem la DOCTOR mah...ala care face juramantu' lu' hipocrate...cand se jura pe zdreantza de ma-sa ca nu lasa pacientu' sa sufere si nu face discriminari si hau-hau.

si hai, te roaga je, mai lasa propaganda asta de rahat cu "mergeti la vot"...ca deja vine mirosu' de la un fost job de-al tau pana aici...

Edited by Manowar, 09 December 2004 - 10:45.


#166
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

z0z, on Dec 9 2004, 11:39, said:

te intreaba, din patru in patru ani, numai ca te doare pe tine in fund. Sau poate ca marea majoritate a noastra preferam spaga, mai stii ? Altfel de ce nu se schimba nimic ?

<{POST_SNAPBACK}>


stai ca inteleg chiar si amestecatura din capul tau. tu te referi la faptu' ca DACA l-as vota pe un oarecare, as plati mai putine impozite sau la fel de multe, da' mai mici... asa esti tu...ROMAN (ca sa fiu politicos). nici prin cap nu ti-a trecut ca poate nu vreau deloc sa platesc impozite, daca tot nu ma aleg cu nimic de urma lor. asta e, frantz...nu se vede padurea din cauza copacilor.

Edited by Manowar, 09 December 2004 - 10:53.


#167
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
daca nu-ti convine emigreaza mai nene :) am citit eu ca in alte "state" e impozit zero :D

"nu te intreba ce face tara pentru tine, intreaba-te mai intai ce faci tu pentru tara"
nu mai stiu cine a zis asta, da' a zis-o bine.

btw: ai votat ?  :oK:

Edited by z0z, 09 December 2004 - 11:04.


#168
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

z0z, on Dec 9 2004, 01:03, said:

"nu te intreba ce face tara pentru tine, intreaba-te mai intai ce faci tu pentru tara"
nu mai stiu cine a zis asta, da' a zis-o bine.

<{POST_SNAPBACK}>

jfk, a fost asasinat...

#169
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

z0z, on Dec 9 2004, 12:03, said:

daca nu-ti convine emigreaza mai nene :) am citit eu ca in alte "state" e impozit zero :D

"nu te intreba ce face tara pentru tine, intreaba-te mai intai ce faci tu pentru tara"
nu mai stiu cine a zis asta, da' a zis-o bine.

btw: ai votat ?  :oK:

<{POST_SNAPBACK}>



pai, cu pasaportu' sunt in curs de rezolvare, bai, mos teaca...miau

lasa-ne cu jfk...cu cuvinte mari a tot trimis si ala tot felul de prosti sa crape prin tari straine...noroc ca si-a asumat responsabilitatea dupa, sunt sigur ca asta le-a facut prostilor mormintele MULT mai comode.

sunt sigur ca nu o sa gasesc ceva cu impozite 0%. da' am sanse mari sa gasesc o tara unde, daca platesc impozite, nu se uite un doctor la mine cu sictir...sau un politai...sau vreun sereist. sigur , nu se va numi romania.

btw: nu, asa cum stiai deja, n-am votat. si esti pe cale sa ma convingi sa nu fac asta vreodata. prea multa intelepciune POPULARA in vorbele tale. pe intelesu' tau: esti chiar taran.

#170
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Sa ai vant din spate :D

#171
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

z0z, on Dec 9 2004, 15:15, said:

Sa ai vant din spate :D

<{POST_SNAPBACK}>


bene. eu sa am vant din spate. iar tu nastase.

#172
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
nu uita sa scriiiii .... :naughty:

#173
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Manowar = inca un ratat care nu este in stare sa faca nimic in Romania. Repetent in generala, chiulangiu in liceu, apoi baiat de cartier, spargator de seminte si purtator de trening, analfabet si flegmator pe trotuare, cum sa-l bage cineva in seama? Se simte nedreptatit! La spalat vase cu tine, baiatu'! Pa!

Edit: graba strica treaba.

Edited by Africanul, 09 December 2004 - 15:13.


#174
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

Africanul, on Dec 9 2004, 16:09, said:

Manowar = inca un ratat care nu este in stare de nimic sa faca in Romania. Repetent in generala, chiulangiu in liceu, apoi baiat de cartier, spargator de seminte si purtator de trening, analfabet si flegmator pe trotuare, cum sa-l bage cineva in seama? Se simte nedreptatit! La spalat vase cu tine, baiatu'! Pa!

<{POST_SNAPBACK}>


m-ai rupt, m-ai indoit, m-ai citit ca pe cartea-n ebraica, m-ai umilit, ce mai... si ai fugit din jungla doar ca sa-mi spui mie asta? inapoi in cusca, please.

#175
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
romanii se fac de cacao si intre ei, pe softpedia, nu tre sa mearga tuciuriii dincolo

Edited by Mosotti, 09 December 2004 - 16:03.


#176
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Gura lu' Mosotti adevar graieste. Miau

#177
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

z0z, on Dec 9 2004, 17:20, said:

Gura lu' Mosotti adevar graieste. Miau

<{POST_SNAPBACK}>


cu cat vad/aud mai multi romani, cu atat mai mult regret ca nu m-am pregatit sa fac picioare din romania mai devreme. poate dispar curand de-aici, poate niciodata...da' daca fac picioare, chiar ca n-are de ce sa-mi para rau.

bafta si miau, draga zoz :>

#178
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
" uite cum se fac romanii de cacao"
pai da ' ce am fost noi vreodata de fala sau vom fi.... ( I hope)

#179
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

Manowar, on Dec 9 2004, 16:46, said:

cu cat vad/aud mai multi romani, cu atat mai mult regret ca nu m-am pregatit sa fac picioare din romania mai devreme.

<{POST_SNAPBACK}>

Ti-e scarba, asa este? Iti vine sa borasti cand te gandesti ca esti roman (fara voia ta, evident!). Ti-ai blestemat parintii ca te-au nascut in Romania, nu-i asa? Cand te trezesti dimineata - in Romania! - iti vine sa te sinucizi... Esti superior celor care vor sa ramana in Romania.
Esti ratat! Ca majoritatea copiilor! Dar o sa-ti treaca! Te plangi pe unde poti ca nu te poti "desfasura" aici. Esti un plangacios! De ce nu pleci? Acum iesirea din Romania se face mult mai usor decat inainte. Du-te in strainatate, poate ajungi mare scula acolo, ca aici, in tara asta de cacat se pare ca esti neputincios.

#180
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

Africanul, on Dec 9 2004, 19:15, said:

Ti-e scarba, asa este? Iti vine sa borasti cand te gandesti ca esti roman (fara voia ta, evident!). Ti-ai blestemat parintii ca te-au nascut in Romania, nu-i asa? Cand te trezesti dimineata - in Romania! - iti vine sa te sinucizi... Esti superior celor care vor sa ramana in Romania.
Esti ratat! Ca majoritatea copiilor! Dar o sa-ti treaca! Te plangi pe unde poti ca nu te poti "desfasura" aici. Esti un plangacios! De ce nu pleci? Acum iesirea din Romania se face mult mai usor decat inainte. Du-te in strainatate, poate ajungi mare scula acolo, ca aici, in tara asta de cacat se pare ca esti neputincios.

<{POST_SNAPBACK}>


rofl
internetul asta te-a tampit, copilas :) fa pe interesantul, n-am nimic impotriva, desi impresia mea e ca esti un tembel frustrat :)
e posibil s-o duc mult mai bine aici ACUM decat o s-o duci tu cu toata familia aia  calica si egoista a ta (iti explic mai incolo de ce) vreodata :)

nu mi-e sila ca sunt eu roman :) mi-e sila ca vorbesti tu limba romana...inceteaza cu semnele de exclamare, draga maimutoiule, esti oricum plictisitor si astea nu te ajuta sa devii convingator si interesant. crybaby...ce ti s-a intamplat? :) au plecat toate cunostintele tale si au facut ceva pe undeva, in tara sau afara, iar tu ai ramas fraierul local? de unde atata frustrare-n tine? :) nu faci banii, nenea, ca poate ti-as explica , asa, la sictir, cum o duc eu si cum o duci tu. da' la ce bun? oricum e peste puterea ta de imaginatie...

a, da...cu familia. am zis ca ai tai sunt egoisti si calici. uite de ce, sa nu crezi ca arunc jigniri nejustificate, ca vreun african din jungla... doamna maica-ta s-a calicit la 100 de lei de-un avort si-asa te-a lesinat pe tine, draga freudel, de-asta sunt calici. sa-ti spun si de ce sunt egoisti. daca nu aveau 100 de lei, puteau sa te dea la canal mah...ca te intorceai membru cu drepturi depline al comunitatii TBC din catunul unde ai fost educat...TARANOIULE...

fa-ti un bine si ignora-ma...ca macar atata lucru am invatat cu totii in romania...sa-i umplem de *diverse* pe-aia care vorbesc in plus. iar eu, cu parere de rau iti spun, iti dau clasa, daca-i vorba s-o dam in jigniri. sufera si tu de frustrare cu aia pe care-i cunosti. la mine, ai dat-o-n bara mai rau ca maica-ta la nastere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate