Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Metoda salvatorul, cum se manipul...

Soliști/soliste din Romania ...

LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor
 Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...
 Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 

Yahoo!, subiect general (inclusiv Mail)

- - - - -
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

#271
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 18.11.2021
pai daca ai incercat de pe diferite dizpozitive si nu merge, altceva nu poti face ... ce ti-a ramas e sa vorbesti cu cei de la yahoo. daca asta e o posibilitate.

Edited by jumperishere, 24 January 2024 - 21:17.


#272
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 18.06.2012
Am auzit ceva de autentificarea in 2 pași dar nu știu cum este.Cand vreau sa ma loghez zice că trimite o notificare dar aceasta nu apare

#273
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 18.11.2021
autentificarea in 2 pasi se face numai daca ai setat acest lucru
ce presupune ea ?
presupune ca in pasul 1 sa introduci parola contului, iar apoi dupa aceasta sa treci la pasul 2 prin care introduci un cod pe care il primesti pe telefon. codul il primesti fie printr-un mesaj pe telefon, fie il primesti pe o aplicatie numita google authenticator. mai e si varianta in care primesti codul pe un mail secundar, al tau. si repet, dupa ce primesti acel cod, tu il introduci pe pagina de yahoo din pasul 2. e o extra masura de securitate pt ca acel cod e un cod unic generat la fiecare cateva secunde.
depinde de tine daca ai setat sau nu una dintre aceste optiuni pt AUTENTIFICARE.

autentificarea in 2 pasi se refera la autentificare, nu la recuperare cont.
adica in perioada cat ai acces la cont, se merge la setariile contului de yahoo si se activeaza aceasta autentificare in 2 pasi

daca nu ai setat niciuna dintre aceste optiuni , nu e nevoie decat de autentificare prin parola

daca vrei sa vezi cum functioneaza autentificarea in 2 pasi, gasesti pe youtube persoane care sa iti arate cum se face

Edited by jumperishere, 24 January 2024 - 22:23.


#274
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 18.06.2012
Apare ca va trimite aceasta notificare dar nu o primesc

Aceasta este

Attached Files



#275
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 18.11.2021
ai dat click pe approve from phone "huawei" ?
daca da, ce ti-a aparut ?

#276
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 18.06.2012
Am încercat pe ambele și zice ca trimite o notificare ca să dau accept dar nu primesc nimic

#277
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 18.11.2021
din ce descrii cred ca se asteapta de la tine sa ai o autentificare facuta deja pe telefon.
nu poti pune un print screen cu acel mesaj, sa il vad si eu ?

#278
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 18.06.2012
Astea sunt dar nu îmi trimite nici o notificare aici este problema

Attached Files



#279
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,101
  • Înscris: 18.12.2007
Comunicati decent sau luati pauza de citit regulament.

#280
Robert_7777777777777777

Robert_7777777777777777

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2024
Salutare tuturor,

Am si eu aceeasi problema, mi-am facut un factory reset la telefon si de atuncea nu ma mai pot conecta la contul de yahoo, pe telefon. Norocul meu este ca sunt INCA logat pe laptop.

In prima faza, cand incerc sa ma conectez la mail de pe telefon, vrea sa imi trimita o notificare, dar nu poate, deoarece nu am nici o aplicatie yahoo instalata pe telefon.(este ecranul unde ar trebui sa apara ✔️/❌. Apas ✔️, si nu se intapla nimic.

Apoi ramane optiunea "Try signing in another way", in care ma pune sa adaug 2 cifre din numarul meu de telefon, pentru a-mi trimite prin mesaj codul de autentificare, doar ca nici mesajul acesta nu mai ajunge.

Daca stie cineva o solutie sau chiar si un contact de la yahoo, ar fi de mare folos.
Am vrut sa imi fac cont premium, asa am citit ca ce-i cu cont premium au acces 24/7 la ceva numar de hotline dar surpriza, nu si in Romania.

Multumesc,
Robert

#281
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,891
  • Înscris: 03.02.2005
Mi se intampla numai mie pe Android sa-mi crash-uiasca aplicatia de Yahoo Mail pe doua telefoane?
Problema a aparut de vreo 2 ore, de pe la 16.
Amandoua telefoanele sunt cu Android 13, au de fapt Miui 14 cu Android 13, un telefon e Xiaomi 12, celalat Xiaomi 13.
Nu am testat inca alt telefon, ca nu am la dispozitie. Dar pur si simplu la lansarea aplicatiei crash-uieste. Pe unul din telefoane am stes cache-ul, am dezinstalat aplicatia, dar nici o diferenta.
In browser pe PC merge ok sa intru pe mail-uri.

Attached Files


Edited by Ciubex, 27 February 2024 - 18:00.


#282
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 16.08.2008
Same here, crash la greu.

https://downdetector...rge/yahoo-mail/

#283
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 16.01.2023
si la mine, bine ca nu e hacker, am crezut ca s-au dus toate conturile, sper ca nu au spart rusii baza de date Yahoo

#284
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 16.08.2008
Cred că problema este aplicația pentru că pe web merge yahoo mail

#285
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 16.01.2023
Nici pe tableta nu mai merge. Da, aplicatia, dar cum ar putea sa pice pe toate telfoanele deodata ca doar nu si-au facut actualizare azi ? Ar fi trebuit sa se lanseze si sa nu se mai poata loga, dar a picat simultan pe toate dispozitivele. Acum 2 ore functiona

Edited by Sterone, 27 February 2024 - 17:43.


#286
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,891
  • Înscris: 03.02.2005
Am scos de la "naftalina" un telefon mai vechi pe care am versiunea de Yahoo Mail 7.32.0.
Am descarcat-o si instalat-o de pe APKMirror: https://www.apkmirro...d-apk-download/
Asa ca imi merge acum din nou sa-mi accesez casuta de email.
Ce mizerie.

#287
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 16.08.2008
https://twitter.com/...nieMiR2L6w&s=19

#288
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,164
  • Înscris: 02.08.2021
Mie îmi merge foarte bine.
Android 10, Poco f1.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate