Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

4G LTE TDD în banda de 2600 MHz (38 LTE TDD).

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
11469 replies to this topic

#3295
stocky

stocky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2012

 mariusnij80, on 01 octombrie 2015 - 08:42, said:

He he ce ma distrati. Daca sunt aici 100 de insi care citesc acest topic inseamna ca toata Romania sta cu sufletul la gura pentru acest 4G si gata scade DIGI in "sondaje" ca nu a lansat serviciul la timp? E clar ca nu e gata, probabil mai dureaza zile / saptamani. DigiSport 4 s-a lansat ieri dar era promovat deja de zile bune. In legatura cu 4G nici o promovare inca...va legati de acel comunicat dat acum 2 luni...

Nu doar comunicatul, este si reclama din pagina principala rcs rds , inca prezenta, 4g din septembrie

Edited by stocky, 01 October 2015 - 08:52.


#3296
xtremezone

xtremezone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 08.06.2014
Serviciul 4G sa amant in jur de 1 saptamana - 10 zile ! In momentul in care va fi activ va fi un comunitat de presa pe site-ul oficial.

Asa ca nu are rost sa tot intrebati daca merge sau nu.

NU merge mai dureaza cateva zile!
Informatia o am de la relati clienti.

#3297
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Gata, m-am supărat, îmi iau jucăriile și plec acasă.

#3298
sasecai_maxim_sase

sasecai_maxim_sase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 17.06.2014

 maiorukaki, on 01 octombrie 2015 - 08:35, said:

vine, vine, vine calca totul in picioare
la rds surprizele neplacute se tin lant;
inca o data rds ''a dat cu mucii in fasole'' promatand ceva si netinandu-se de cuvant
183 de pagini de offtopic si de dat cu presupusul pe acest forum, pe aceasta tema...
in fine, ramane sa spele rusinea si sa dea ''drumul'' la teava aia cat mai repede...

Cainele moare de drum lung şi prostul de grija altuia...

#3299
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
V-am spus ca frigul (chiar un 8C noaptea), ploaia si vantul rece au oprit lucrul la inaltime...
Cel putin in Buc.

#3300
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

 AdalwinRo, on 01 octombrie 2015 - 00:57, said:

Zetuc....you're missing the point.
Comunicarea in forma ei actuala/contemporana...asa cum a facut-o Digi cu acele comunicate de presa si reportajele de la tv tine loc de promisiune. Tu daca faci o promisiune de plata si depasesti cu 2-3 zile ti se taie accesul la servicii. Este politically correct? Si sa nu amestecam mediul politic cu mediul privat. Nu au nicio legatura in cazul de fata...
Repet...nimeni dar absolut nimeni nu avea ce sa le reproseze daca exista termenul "IN CURAND". Ba mai mult isi castigau capital si incredere pentru ca nimeni nu se astepta la servicii 4G din partea lor, si se gandeau...uite frate astia incearca sa faca ceva pentru noi...firma cu capital romanesc...WOW...ce tare!
Dar nu s-a intamplat asta....
Comparatiile cu alte entitati din telecom (vezi povestea Vodafone care  anuntat VoLTE si nu e nici acum up) nu isi au rostul. Pe mine nu ma intereseaza ce fac altii...ca eu virez banii la RCS&RDS, nu la altii.
Te asigur ca stiau de la inceputul saptamanii ca nu va fi gata in septembrie. Ce mai cauta banner-ul pe site? este vorba de imaginea ta in joc ca si companie...
Greșești. Termenul de plată nu vine în urma unei promisiuni, ci în urma unui contract în care sunt specificate termenele de plată.

#3301
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 08.08.2005
Nu ca ar mai conta, dar ieri seara erau persoane pe blocul unde RDS are antene in cartierul meu, probabil are legatura cu 4G, site-ul e dual-band de luni bune, functional, etc
Sunt din Sibiu

#3302
sasecai_maxim_sase

sasecai_maxim_sase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 17.06.2014
Rabdare si tutun...

#3303
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
De pe site-ul RCS-RDS.ro a disparut banerul cu 4G, urmeaza probabil altul cu data lansarii...a ramas banerul doar in digicare.

Attached Files



#3304
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,669
  • Înscris: 06.03.2004

 anyidyoulike, on 01 octombrie 2015 - 09:54, said:

De pe site-ul RCS-RDS.ro a disparut banerul cu 4G, urmeaza probabil altul cu data lansarii...a ramas banerul doar in digicare.
Urmeaza ala cu "pana la sfarsitul jumatatii lunii octombrie" :) ...si nu o sa spuna care jumatate :)

 anyidyoulike, on 01 octombrie 2015 - 09:54, said:

De pe site-ul RCS-RDS.ro a disparut banerul cu 4G, urmeaza probabil altul cu data lansarii...a ramas banerul doar in digicare.
Urmeaza ala cu "pana la sfarsitul jumatatii lunii octombrie" :) ...si nu o sa spuna care jumatate :)

#3305
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 zetuc, on 01 octombrie 2015 - 09:34, said:

Greșești. Termenul de plată nu vine în urma unei promisiuni, ci în urma unui contract în care sunt specificate termenele de plată.

nu ai obosit sa le iei apararea de fiecare data? la ficare greseala facuta de ei sari in aparare. te plateste bine? lucrezi la ei? nici catalinman sau digi.helper nu apara cu asa patos cum il faci tu. iar pe alocuri pute a pupincurism! si mie imi place digi dar cand este vorba de termene...  apropo am o sesizare din data de 21.09.2015 si nimeni de la digi nu s-a interesat sa verifice sesizarea iar in contract scrie ca durata de rezolvare este de 2 zile.

#3306
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,669
  • Înscris: 06.03.2004

 anyidyoulike, on 01 octombrie 2015 - 09:54, said:

De pe site-ul RCS-RDS.ro a disparut banerul cu 4G, urmeaza probabil altul cu data lansarii...a ramas banerul doar in digicare.
Urmeaza ala cu "pana la sfarsitul jumatatii lunii octombrie" :) ...si nu o sa spuna care jumatate :)

#3307
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
offtopic: eu cred ca rds e pe cale sa anunte 4g de la sfarsitul lumii

#3308
sasecai_maxim_sase

sasecai_maxim_sase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 17.06.2014

 alexandrua42, on 01 octombrie 2015 - 10:03, said:

nu ai obosit sa le iei apararea de fiecare data? la ficare greseala facuta de ei sari in aparare. te plateste bine? lucrezi la ei? nici catalinman sau digi.helper nu apara cu asa patos cum il faci tu. iar pe alocuri pute a pupincurism! si mie imi place digi dar cand este vorba de termene...  apropo am o sesizare din data de 21.09.2015 si nimeni de la digi nu s-a interesat sa verifice sesizarea iar in contract scrie ca durata de rezolvare este de 2 zile.
Dupa lansarea 4G o sa uiti de frustrari si invective la adresa altora.

 maiorukaki, on 01 octombrie 2015 - 10:08, said:

offtopic: eu cred ca rds e pe cale sa anunte 4g de la sfarsitul lumii
Intodeauna esti offtopic, esti gica contra de meserie(asa crezi tu).Reprezinti doar culoarea din user ul tau...

Edited by sasecai_maxim_sase, 01 October 2015 - 10:25.


#3309
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Se pot comanda telefoane 4G de pe site.

#3310
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xtremezone, on 01 octombrie 2015 - 08:56, said:

Serviciul 4G sa amant in jur de 1 saptamana - 10 zile ! In momentul in care va fi activ va fi un comunitat de presa pe site-ul oficial.

Asa ca nu are rost sa tot intrebati daca merge sau nu.

NU merge mai dureaza cateva zile!
Informatia o am de la relati clienti.

La RC nu stie nimeni nimic despre 4G.

#3311
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Au vrut doar sa bage spaima in granzi :)))

#3312
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

 urbanreality, on 01 octombrie 2015 - 10:23, said:

Se pot comanda telefoane 4G de pe site.
Da, sunt toate disponibile cu exceptia Microsoft Lumia 640 LTE Dual SIM si Philips V736.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate