Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

propunere - inchisoare pe viata pt pedofili

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
345 răspunsuri în acest subiect

#73
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.945
  • Înscris: 18.10.2007

 chique, on 02 august 2015 - 12:54, said:


in contextul de-atunci, evident ca nu e pedofilie. legile erau altele, regulile societatii erau altele. asa, si oamenii cavernelor poti spune ca erau o rasa de pedofili, pentru ca se inmulteau incepand cu 8-9 ani. la 30 de ani mureau de batranete.

Eu accept sa condamn pedofilia pentru traumele fizice si emotionale aduse, sa nu crezi ca strabunica a ramas gravida de la sfantul duh la 13 ani! Daca astazi este trauma atunci e corect sa fi fost trauma si atunci.
Este treaba societatii sa protejeze copii dar sa o faca in mod civilizat si nejustitiar.  Daca un major are relatii cu o fata de 15 ani e pedofilie dar daca o cere de nevasta la aceeasi varsta iar parintii sunt de acord (in general pe motiv de sarcina) e perfect legal! asta se numeste IPOCRIZIE.

#74
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.838
  • Înscris: 15.03.2006
His crime? Sleeping with his high school sweetheart 15 years ago. At the time, Frank was 19 years old, a recent high school graduate in the town of Caldwell, Texas.

#75
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.266
  • Înscris: 08.10.2010

 X-plane, on 02 august 2015 - 13:08, said:

Exact cum iti este stilul, arunci o idee pe care crezi tu ca este adevarata dupa care, ca Argument aduci o minciuna.

1. ala nu era adolescent.
2. Ala nu a fost omorât
NU citesti cat trebuie!

They are also frequent targets of harassment, or worse: A young man in Maine named William Elliott, on the registry for sleeping with his 15-year-old girlfriend when he was 19, was murdered in 2006 by a vigilante. The killer had found Elliott's name on the registry and decided to go hunting for sex offenders before turning the gun on himself.

Si nu e singurul.

#76
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.152
  • Înscris: 25.10.2007

 MrReason, on 02 august 2015 - 12:55, said:

Îți mulțumesc pentru link, dar mă așteptam să îmi oferi o sursă care să demonstreze măcar una dintre afirmațiile tale:

 MrReason, on 02 august 2015 - 12:29, said:

O chestie aberanta si abuziva. In SUA au fost omorati adolescenti care au facut sex consensual din cauza ca retardatii de americanii au varste de age of consent aberante (18 ani in unele state).


#77
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.909
  • Înscris: 16.03.2010
"inchisoare pe viata pt pedofili" pentru ca au violat o persoana.
Atunci ce pedeapsa sa le dai politicienilor care violeaza un popor?

#78
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.750
  • Înscris: 13.06.2004
Americanii sunt iporciţi în multe privinţe.
Pedofilia e una, sexul cu persoane adolsecente e alta.
E normal să ne temem de pedofilie, dar dacă una de 15 face sex cu unul de 25 (şi nu e ceva de gen abuz de putere sau viol) nu e ceva mai periculos decât votatul unor persoane care duc ţara de râpă. Moftangiu, văd că mi-ai luat-o înainte.

#79
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.945
  • Înscris: 18.10.2007
Hai sa nu dam exemple din tara in care ai voie sa ucizi inainte de a avea voie sa faci sex.

In armata de la 17 dar sex doar dupa 18.

#80
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.750
  • Înscris: 13.06.2004
Sau alcool după 21 de ani (parcă în 2 state e voie de la 18).

#81
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.838
  • Înscris: 15.03.2006

 MrReason, on 02 august 2015 - 13:10, said:


NU citesti cat trebuie!

They are also frequent targets of harassment, or worse: A young man in Maine named William Elliott, on the registry for sleeping with his 15-year-old girlfriend when he was 19, was murdered in 2006 by a vigilante. The killer had found Elliott's name on the registry and decided to go hunting for sex offenders before turning the gun on himself.

Si nu e singurul.

Am citit, stai tu liniștit. Aici nu discutam despre criminali care se cred ei justițiari si iau arama si omoară pe cine cred ei ca este bine.
Discutam despre LEGE.

Arata-mi un adolescent, omorât de lege pentru sex cu alt adolescent  si-mi retrag cuvintele si-mi cer scuze. Pana atunci ramane cum am stabilit.

#82
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.263
  • Înscris: 28.05.2012
Avand in vedere ca forumul are multi membri e normal ca pe aici sa existe diferite categorii de oameni printre care si posibili infractori, care unii din ei se apara pe altii. de exemplu: daca apare un topic impotriva hotilor vor veni cativa hoti sa-l atace, daca apare altul impotriva alcoolicilor la volan vor veni ceva betivi sa-l contrazica. in cazul topicului nostru cam stim care user e din categoria aceea care vrea sa faca sa para subiectul putin important

Editat de sun_kid, 02 august 2015 - 13:23.


#83
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.266
  • Înscris: 08.10.2010

 X-plane, on 02 august 2015 - 13:19, said:

Arata-mi un adolescent, omorât de lege pentru sex cu alt adolescent  si-mi retrag cuvintele si-mi cer scuze. Pana atunci ramane cum am stabilit.
Unde am zis eu ceva de lege... eu am zis ca au fost omorati din cauza ca apar in registrele alea si vin diversi criminali si-i omoara...

#84
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005
Cât am fost june (11-13), am tot visat la aventuri cu femei mai în vârstă ca mine.  
Cu singuranță că nu mi-ar fi afectat psihicul în rău, iar cât privește răul comis asupra mea de către o madamă majoră, cred că l-aș fi suportat cu mare plăcere.
Și acum se zbârlește părul pe mine când îmi aduc aminte de profa de geografie.
Blondă, voluptoasă, lungă-n craci, când ne dădea lucrare și se plimba printre noi cu arătătorul, i se mula fusta pe cur și i se vedea dunga chiloților.   Cremisimo!

După moravurile de atunci, dacă ne-ar fi făcut bine suprem, i-am fi ridicat statuie.  Acum, după actualele moravuri, unii o vor moartă pe biata profă de geografie.
Firi haine!

#85
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.236
  • Înscris: 15.05.2007

 sun_kid, on 02 august 2015 - 13:20, said:

Avand in vedere ca forumul are multi membri e normal ca pe aici sa existe diferite categorii de oameni printre care si posibili infractori, care unii din ei se apara pe altii. de exemplu: daca apare un topic impotriva hotilor vor veni cativa hoti sa-l atace, daca apare altul impotriva alcoolicilor la volan vor veni ceva betivi sa-l contrazica. in cazul topicului nostru cam stim care user e din categoria aceea care vrea sa faca sa para subiectul putin important
La aceeasi concluzie am ajuns si eu . Este imposibil sa aperi violatori si pedofili daca nu ai aceleasi inclinatii.

#86
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.839
  • Înscris: 28.07.2013

 bullterrorist, on 02 august 2015 - 13:09, said:


Eu accept sa condamn pedofilia pentru traumele fizice si emotionale aduse, sa nu crezi ca strabunica a ramas gravida de la sfantul duh la 13 ani! Daca astazi este trauma atunci e corect sa fi fost trauma si atunci.
Este treaba societatii sa protejeze copii dar sa o faca in mod civilizat si nejustitiar.  Daca un major are relatii cu o fata de 15 ani e pedofilie dar daca o cere de nevasta la aceeasi varsta iar parintii sunt de acord (in general pe motiv de sarcina) e perfect legal! asta se numeste IPOCRIZIE.

pai a fost trauma si atunci. chiar tu ai zis ca strabunica a murit tanara.

dar nu inteleg unde vezi tu ipocrizia. intre timp, societatea a mai avansat si a recunoscut ca mariajul si sarcina la varste mici reprezinta o trauma. si a dat legi in sensul asta. deci?

#87
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.750
  • Înscris: 13.06.2004

 tomaso, on 02 august 2015 - 13:24, said:

Cât am fost june (11-13), am tot visat la aventuri cu femei mai în vârstă ca mine.  
Cu singuranță că nu mi-ar fi afectat psihicul în rău, iar cât privește răul comis asupra mea de către o madamă majoră, cred că l-aș fi suportat cu mare plăcere.
Și acum se zbârlește părul pe mine când îmi aduc aminte de profa de geografie.
Blondă, voluptoasă, lungă-n craci, când ne dădea lucrare și se plimba printre noi cu arătătorul, i se mula fusta pe cur și i se vedea dunga chiloților.   Cremisimo!

După moravurile de atunci, dacă ne-ar fi făcut bine suprem, i-am fi ridicat statuie.  Acum, după actualele moravuri, unii o vor moartă pe biata profă de geografie.
Firi haine!

Eu dacă la 5-6 ani... m-ar fi lăsat una de 16-30 s-o ating pe acolo pe unde nu e voie (ţâţe şi "ruşinică") aş fi fost un copil foarte fericit,.. şi nu m-aş fi considerat mutilat sentimental pe viaţă... mă consider mutilat sentimental că nu s-a întâmplat. Şi dacă am fi făcut băiţă împreună, ar fi fost ceva suprem. Şi nu, nu delirez. Pur şi simplu îmi plăceau fetele de când eram mic. Bine, fetele nu cred că au chef de bărbaţi mai mari la vârsta aia. Şi nu toţi băieţii au chef de femei goale la 6 ani.
Oricum, chestia asta cu pedofilia e discriminatorie sexual. Unul de 13 face sex cu una de 20... mulţi o să zică "ce băiat norocos". Invers... huă, pedofilu' nenorocit, să fie violat la bulău! De aia e bine să ne ferim de unele chestii.
P.S. O să-mi sară în cap jumate de forum, dar am spus adevărul şi numai adevărul!

Editat de djl, 02 august 2015 - 13:34.


#88
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.750
  • Înscris: 13.06.2004
Probabil se lua un obiect contondent Posted Image
Bine, e posibil să fi fost vreun elev căruia să-i fi plăcut.

Editat de djl, 02 august 2015 - 13:40.


#89
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.838
  • Înscris: 15.03.2006

 djl, on 02 august 2015 - 13:33, said:



Eu dacă la 5-6 ani... m-ar fi lăsat una de 16-30 s-o ating pe acolo pe unde nu e voie (ţâţe şi "ruşinică") aş fi fost un copil foarte fericit,.. şi nu m-aş fi considerat mutilat sentimental pe viaţă... mă consider mutilat sentimental că nu s-a ĂŽntâmplat. Şi dacă am fi făcut băiţă ĂŽmpreună, ar fi fost ceva suprem. Şi nu, nu delirez. Pur şi simplu ĂŽmi plăceau fetele de când eram mic. Bine, fetele nu cred că au chef de bărbaţi mai mari la vârsta aia. Şi nu toţi băieţii au chef de femei goale la 6 ani.
Oricum, chestia asta cu pedofilia e discriminatorie sexual. Unul de 13 face sex cu una de 20... mulţi o să zică "ce băiat norocos". Invers... huă, pedofilu' nenorocit, să fie violat la bulău! De aia e bine să ne ferim de unele chestii.
P.S. O să-mi sară ĂŽn cap jumate de forum, dar am spus adevărul şi numai adevărul!

Numai ipocriții,si/sau bolnavii vor spune ce presupui tu:



http://www.abc.net.a...ologist/6428710

http://www.dailymail...tarting-16.html


http://crime.about.c...ale_pedophiles/

#90
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.236
  • Înscris: 15.05.2007

 djl, on 02 august 2015 - 13:33, said:

Eu dacă la 5-6 ani... m-ar fi lăsat una de 16-30 s-o ating pe acolo pe unde nu e voie (ţâţe şi "ruşinică") aş fi fost un copil foarte fericit,.. şi nu m-aş fi considerat mutilat sentimental pe viaţă...

Eu ca fetita de 5-6 ani nu m-as fi simtit un copil foarte fericit ca un nene de 16-30 de ani sa ma atinga la pasarica sau sa ma puna sa il ating eu pe el pe la ousoare .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate