Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

propunere - inchisoare pe viata pt pedofili

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
345 replies to this topic

#55
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007
Copilul trebuie protejat de orice abuz, problema este relatia dintre majorat/varsta discernamantului si debutul vietii sexuale.

Studiu de caz: strabunica a nascut primul copil la 14 ani, era casatorita cu strabunicul meu de cand el avea 17. vorbim de anul 1904! A nascut 10 copii si a murit relativ tanara, astazi mai traieste bunica 93 ani si un frate de 80?
Este sau nu pedofilie?

#56
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 YOUR_GOD, on 02 august 2015 - 12:32, said:

Si MrReason, simplu fapt ca iei apararea unor nemernici,
Eu nu iau apararea nimanui. Doar atrag atentia asupra faptului ca lumea e aberant de irationala si "vede" infractiunile sexuale ca fiind mult mai grave decat sunt in realitate.

 YOUR_GOD, on 02 august 2015 - 12:32, said:

Nu ai copii,
Nu trebuie sa ai copii.

#57
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 MrReason, on 02 august 2015 - 12:41, said:

Eu nu iau apararea nimanui. Doar atrag atentia asupra faptului ca lumea e aberant de irationala si "vede" infractiunile sexuale ca fiind mult mai grave decat sunt in realitate.


Nu trebuie sa ai copii.
Nu lumea e aberanta ci tu esti aberant bagatelizand infractiunile sexuale .
Ai dreptate nu toti sunt nascuti sa fie parinti .

#58
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

 MrReason, on 02 august 2015 - 12:41, said:

Eu nu iau apararea nimanui. Doar atrag atentia asupra faptului ca lumea e aberant de irationala si "vede" infractiunile sexuale ca fiind mult mai grave decat sunt in realitate.
ai vreun ''degree'' in psihologie sau psihiatrie? ca persoanele de specialitate(destule la numar) cu care am vorbit despre subiect mi-au spus altceva.

Edited by sun_kid, 02 August 2015 - 12:48.


#59
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007

 mihaela5, on 02 august 2015 - 12:46, said:

Nu lumea e aberanta ci tu esti aberant bagatelizand infractiunile sexuale .
Ai dreptate nu toti sunt nascuti sa fie parinti .

Sunt de acord cu tine ca nu toti avem calitatile necesare sa fim buni parinti da ia incearca sa faci asa o afirmatie pe topicul cu adoptiile de catre cuplurile gay sa vezi ce repede te crucifica majoritarul neganditor.

#60
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
Vai de capul nostru, aici avem o problemă socială, de educaţie mai exact şi nu, milioanele cheltuite cu încarcerarea nu rezolvă problema socială, doar o maschează.

#61
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

 bullterrorist, on 02 august 2015 - 12:49, said:


Sunt de acord cu tine ca nu toti avem calitatile necesare sa fim buni parinti da ia incearca sa faci asa o afirmatie pe topicul cu adoptiile de catre cuplurile gay sa vezi ce repede te crucifica majoritarul neganditor.
esti off-topic

#62
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
Şi, cum zicea şi colegul, vârsta e un factor prea relativ, o diferenţă de câteva zile face diferenţa între un băiat bun şi un pedofil.. cum vine asta?

#63
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
nu cred ca te condamna nimeni petru pedofilie daca ai 18 ani si 2 zile si-ai facut sex cu o fata e 17 ani. Are si judecatorul ala creier. Dar te poate condamna ptr viol, daca sexul nu a fost liber consimtit :D.

Edited by chique, 02 August 2015 - 12:53.


#64
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007

 sun_kid, on 02 august 2015 - 12:51, said:

esti off-topic

Scuze!  pentru offtopic, validitatea afirmatiei insa ramane.

#65
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

 benis, on 02 august 2015 - 12:51, said:

Şi, cum zicea şi colegul, vârsta e un factor prea relativ, o diferenţă de câteva zile face diferenţa între un băiat bun şi un pedofil.. cum vine asta?
vine ca trebuie sa fie o limita

#66
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

 bullterrorist, on 02 august 2015 - 12:34, said:

Copilul trebuie protejat de orice abuz, problema este relatia dintre majorat/varsta discernamantului si debutul vietii sexuale.

Studiu de caz: strabunica a nascut primul copil la 14 ani, era casatorita cu strabunicul meu de cand el avea 17. vorbim de anul 1904! A nascut 10 copii si a murit relativ tanara, astazi mai traieste bunica 93 ani si un frate de 80?
Este sau nu pedofilie?

in contextul de-atunci, evident ca nu e pedofilie. legile erau altele, regulile societatii erau altele. asa, si oamenii cavernelor poti spune ca erau o rasa de pedofili, pentru ca se inmulteau incepand cu 8-9 ani. la 30 de ani mureau de batranete.

#67
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 Cazimi, on 02 august 2015 - 12:33, said:

Un exemplu te rog?


Un argument, dacă e posibil?
http://www.marieclai...n-sex-offender/

In Europa age of consent e mult mai jos in general (de ex. 14 in germania, italia, 15 in franta, romania) si nici registre cu offenderi nu prea exista

#68
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011

 chique, on 02 august 2015 - 12:52, said:

nu cred ca te condamna nimeni petru pedofilie daca ai 18 ani si 2 zile si-ai facut sex cu o fata e 17 ani. Are si judecatorul ala creier. Dar te poate condamna ptr viol, daca sexul nu a fost liber consimtit :D.
Chiar şi asta se reduce la bani de multe ori.. de aia zic, mai uşor cu pianul pe scări.

#69
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007

 chique, on 02 august 2015 - 12:52, said:

nu cred ca te condamna nimeni petru pedofilie daca ai 18 ani si 2 zile si-ai facut sex cu o fata e 17 ani. Are si judecatorul ala creier. Dar te poate condamna ptr viol, daca sexul nu a fost liber consimtit Posted Image.

Ba da te poate condamna daca fata nu a atins varsta discernamantului!
Daca esti copil de celebritate se stie si pe luna iar daca vrei sa candidezi pentru un post politic si exista doar suspiciuni orice va fi folosit impotriva ta.


Singura solutie e sa ceri buletinu' ca sa confirme ca a depasit 18 ani! In acest caz nimeni nu poate comenta nimic daca este relatie consimtita.

#70
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
Cât despre violuri, o bună parte nu sunt raportate de frică/ruşine, iar în alte cazuri sunt raportări false, pentru stors nişte bani. Când se rezolvă problemele astea, putem schimba ceva..

 YOUR_GOD, on 02 august 2015 - 10:38, said:

Ce idioțenii. Ma refer la soluția indiana.
Păi nu e chiar aşa idioţenie, mă uit pe forum şi la nivelul discuţiilor, da, cam asta e soluţia.

#71
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 YOUR_GOD, on 02 august 2015 - 12:33, said:

Eu am dedus chiar mai multe, dar prefer sa nu speculez...sau sa nu o fac public si in scris.
Vrei sa ne intalnim si sa "speculezi" de fata cu mine? Sau cum?

#72
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 MrReason, on 02 august 2015 - 12:29, said:


O chestie aberanta si abuziva. In SUA au fost omorati adolescenti care au facut sex consensual din cauza ca retardatii de americanii au varste de age of consent aberante (18 ani in unele state). Daca traiau in Europa nu pateau absolut nimic.

Exact cum iti este stilul, arunci o idee pe care crezi tu ca este adevarata dupa care, ca Argument aduci o minciuna.

1. ala nu era adolescent.
2. Ala nu a fost omorât

Americanii aia nu sunt retardați deloc.






Today, Nikki, 30, and Frank, 34, both say they unequivocally support laws that put sexual predators behind bars and protect children from attacks. "The registry isn't a bad thing," says Nikki. "It's a good thing. It's just that Frank shouldn't be on it."

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate