Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

Blocuri Noi - Splaiul Independentei nr 313

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
174 răspunsuri în acest subiect

#91
ICECUBES

ICECUBES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 04.01.2014
Stiu perfect ce zici , eu am zis ca de preferat ar fi ieftin tocmai ca nu castiga lumea regeste . Plus exista din ce vad o problema , ei zic ca e modern , majoritatea fac la 2 camere bucatarie open space .Si aici intreb eu, cum mai sunt 2 camere ca in aia cu bucataria sigur o sa miroase a cartofi prajiti ( nu toata lumea mananca salata :) ) si nu prea mai are utilitate nici pentru dormit, nici pentru musafiri.

Si revin la intrebarea mea initiala : un numar de contact de la Ranetti ? sau macar un site ceva .

#92
impdcl

impdcl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 10.03.2015
Sunt cei de la North Lane care construiesc pe gheorghe ranetti, am trecut o data pe acolo si cine era la santier n-a stiut sa-mi zica un pret pentru apartamentele de 3 camere (doar ceva de genul 100 si ceva + TVA) ...am lasat un nr de telefon si un mail, urmand sa-mi trimita ceva preturi/schite pe mail, dar nu m-a sunat nimeni pana astazi. Oricum toti merg pe aceeasi linie, suprafete mici si preturi exagerat de mari!!

Editat de impdcl, 23 septembrie 2015 - 16:23.


#93
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 01.07.2005
@ICECUBES pt moment nu au nici un contact, doar sa te duci acolo sa discuti cu ei cum am facut si eu. Oricum merg mult mai incet decat Novum / Exigent-One, avand in vedere ca abia sunt la fundatie.

Cateva poze cu stadiul lucrarilor.

Fișiere atașate


Editat de darksun, 24 septembrie 2015 - 09:18.


#94
ICECUBES

ICECUBES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 04.01.2014
Merci de raspunsuri . Am fost acum ceva timp pe acolo dar nu stia nimeni nimic si din telefon in telefon am dat de cineva ce ar avea o legatura cu ei si au zis ca prin 2016 o sa poata sa-mi trimita o schita si o lista de preturi(doamna era foarte mirata ca intreb de locatie :)))))) ). Ma gandeam ca poate a aflat cineva ceva nou cand am vazut 100.000 3 camere de aia intrebam  . Oricum daca afla cineva ceva nou asteptam detalii aici .

#95
dancatalin66

dancatalin66

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 22.02.2011
Pentru cei care au rezervat apartament in complexul Exigent-One (cei care au construit 20th), Splaiul Independentei nr. 313D, a fost creat un grup pe Facebook, care va facilita comunicarea intre viitorii proprietari: https://www.facebook...86684928300293/

#96
ioanamihaela

ioanamihaela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 11.02.2015

View Postaddamo13, on 09 iulie 2015 - 14:29, said:

Daca aveti vreun numar de telefon dati-ne si noua!!Firma care construieste in 313B(deci nu 313A - adica novum) se numeste SC PACO WOOD FOREST SRL dar nu am alte detalii telefon ceva. Daca gasiti postati si dati si a altii.
Mai stiti ceva in zona care se construieste am mai vazut ca si la intrarea in politehnica ar fi ceva dar tot asa nu stiu nr de telefon daca ma puteti ajuta.Numai bine.
Pe mine m-ar interesa daca la 313 A a inceput ceva, cine poate sa-mi spuna??? beneficiar ar fi Fleancu Paulina, Construire complex residential cu regim de înălţime S+Ds+P+8Et”, propus a fi amplasat în Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 313 A, sector 6, Bucureşti

#97
laurav89

laurav89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 29.05.2015

View Postdancatalin66, on 08 octombrie 2015 - 19:56, said:

Pentru cei care au rezervat apartament in complexul Exigent-One (cei care au construit 20th), Splaiul Independentei nr. 313D, a fost creat un grup pe Facebook, care va facilita comunicarea intre viitorii proprietari: https://www.facebook...86684928300293/

Are cineva idee dacă e un astfel de grup și la novum?

View Postioanamihaela, on 09 octombrie 2015 - 11:06, said:

Pe mine m-ar interesa daca la 313 A a inceput ceva, cine poate sa-mi spuna??? beneficiar ar fi Fleancu Paulina, Construire complex residential cu regim de înălţime S+Ds+P+8Et”, propus a fi amplasat în Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 313 A, sector 6, Bucureşti

Novum == PACO == Fleancu Paulina și sunt la 313B.

La 313A e UPB-ul. Posted Image

Editat de laurav89, 09 octombrie 2015 - 12:09.


#98
ioanamihaela

ioanamihaela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 11.02.2015

View Postlaurav89, on 09 octombrie 2015 - 12:09, said:

Are cineva idee dacă e un astfel de grup și la novum?



Novum == PACO == Fleancu Paulina și sunt la 313B.

La 313A e UPB-ul. Posted Image
multumesc

#99
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Mda am primit un semi raspuns legat de preturi.

"Pretul unui apartament va fi calculat in functie de suprafata construita totala (balcon inclus ) si este de 1000 euro pe mp construit fara tva (tva -ul este conform legislatiei in vigoare).
Vom reveni cat mai curand cu detalii legate de finisaje dar sunt similare cu cele de la alte proiecte ale noastre dezvoltate in zona de nord (North Lane Residence - www.north-lane.ro)"

Deci un apart de 3 camere care are cam 102 MPC = 102 00 EUR + TVA 20% (de la anul) + 10 000 de euro loc de parcare.Tiganie maxima.

#100
ICECUBES

ICECUBES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 04.01.2014
Sa inteleg ca 1000e pentru mpc ??? mai exista unde pret per metru patrat construit ? nu ar fi normal pe suprafata utila sa se faca acest calcul ?

#101
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 10.08.2010

View Postdarksun, on 09 octombrie 2015 - 14:05, said:

Mda am primit un semi raspuns legat de preturi.

"Pretul unui apartament va fi calculat in functie de suprafata construita totala (balcon inclus ) si este de 1000 euro pe mp construit fara tva (tva -ul este conform legislatiei in vigoare).
Vom reveni cat mai curand cu detalii legate de finisaje dar sunt similare cu cele de la alte proiecte ale noastre dezvoltate in zona de nord (North Lane Residence - www.north-lane.ro)"

Deci un apart de 3 camere care are cam 102 MPC = 102 00 EUR + TVA 20% (de la anul) + 10 000 de euro loc de parcare.Tiganie maxima.

ahahhahhahahah :)))

#102
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 01.07.2005

View PostICECUBES, on 09 octombrie 2015 - 15:19, said:

Sa inteleg ca 1000e pentru mpc ??? mai exista unde pret per metru patrat construit ? nu ar fi normal pe suprafata utila sa se faca acest calcul ?

Pai e perfect normal sa fie pe util, ca doar nu traiesti in pareti. Dar se pare ca sunt multi semidocti care cumpara la pretul asta (probabil bani facuti foarte usor).

#103
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Cei de la 20th calculau, parca, la utili. Sau ma insel?

#104
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
astia de la 20th sunt transparenti. scriau si utilul+balcon si construitul.

Editat de MembruAnonim, 09 octombrie 2015 - 20:07.


#105
fanmamaie

fanmamaie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 04.06.2007
Ca sa pastram acest grup pentru Ranetti (darksun a tot mentionat asta in cateva posturi), vedeti ca este creat un grup special pentru Exigent One (cei care au cosntruit si 20th, sa nu se faca confuzie ca se vorbeste de blocul 20th). Gasiti grupul aici http://forum.softped...-langa-piranha/

#106
laurav89

laurav89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 29.05.2015
Are cineva idee cam când se vor alege finisajele la novum?

#107
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 401
  • Înscris: 01.07.2005

View Postlaurav89, on 22 octombrie 2015 - 11:16, said:

Are cineva idee cam când se vor alege finisajele la novum?

View Postfanmamaie, on 12 octombrie 2015 - 20:06, said:

Ca sa pastram acest grup pentru Ranetti


#108
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.024
  • Înscris: 20.01.2009
http://www.novuminve...-independentei/
Asta e pana la urma?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate