Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Blocuri Noi - Splaiul Independentei nr 313

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#163
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
da, cica iar au crescut preturile, pe ce temei nu stiu, mai ales ca oferta este foarte bogata... asa mare sa fie si cererea de tot cresc preturile.

#164
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Da, din pacate cererea este mare. S-a speriat lumea cu legea darii in plata ca vor creste avansurile si au dat toti buluc sa cumpere acum. Dezvoltatorul profita si cere mai mult. Dar daca se aproba legea si bancile vor cere 35% sa vezi ce liniste va fi dupa aceea. Si preturile vor scadea. Sa vedem ce se va intampla saptamana viitoare in camera deputatilor.

#165
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Creditare scumpa = preturi mici la apartamente.

#166
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Am fost la sediul North Lane din Baneasa ca sa vad cateva apartamente finisate in blocuri construite de ei. Pot sa spun ca nu m-a impresionat nimic, nivelul de finisaje fiind dupa parerea mea, mediu. Ma asteptam la altceva la nivelul asta de pret. Nu au o gama diversificata de culori la parchet sau usi astfel incat esti limitat la foarte putine culori. Pretul parcarii este cel care l-am postat mai sus. Pentru Ranetti agenta nu stia care va fi nivelul de pret......Posted Image Posted Image Posted Image .....asa ca ea comunica preturile care le are pentru locatia din nord.
Momentan doar tronsonul 1 este scos la vanzare. Tronsonul 2 al blocului se gandesc sa-l inchirieze.Nu e hotarat 100% ca asa se va si intampla. Singurul lucru mai deosebit care l-am observat a fost fatada blocului si intrarea in bloc care arata chiar bine.

#167
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

View Postdarksun, on 08 iulie 2015 - 09:41, said:

Am fost aseara si am citit. Termen de finalizare 24 de luni (as usual). Firma este ConLux Development (au facut http://www.north-lane.ro/about-us.php). Preturile in Baneasa sunt fabuloase, sper aici sa revina mai spre pamant. Intrarea se face de pe strada Gheorghe Ranetti. Deocamdata sunt la fundatie, o sa urmaresc cu interes acest proiect.

Buna ziua Darksun,

Ce stiti de Firma CONLUX DEVELOPMENT SRL? Sunt seriosi?

Multumesc

#168
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Citeste articolul despre proprietarii firmei:
http://www.zf.ro/pro...-macara-8981783

#169
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005

View Poststanescu2, on 14 martie 2016 - 15:05, said:


Buna ziua Darksun,

Ce stiti de Firma CONLUX DEVELOPMENT SRL? Sunt seriosi?

Multumesc

Din ce am auzit par decenti. Patronul e unul Victor de nu ii ajungi la nas.

O sa mai trec pe acolo sa vad ce si cum, desi preturile au ajuns incredibil de mari.

Multumita disperatilor care au facut tumbe sa-se ia creditare in primele luni, astia au sarit orice limita a decentei la preturi.

#170
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

View Postdarksun, on 21 martie 2016 - 22:46, said:


Din ce am auzit par decenti. Patronul e unul Victor de nu ii ajungi la nas.

O sa mai trec pe acolo sa vad ce si cum, desi preturile au ajuns incredibil de mari.

Multumita disperatilor care au facut tumbe sa-se ia creditare in primele luni, astia au sarit orice limita a decentei la preturi.

Din pacate au bacoane imense si suprafete mici. Nu prea ai ce alege de apartament...ca jumatate e balcon. Locatia e buna.

#171
deplano

deplano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.05.2008
Un moderator ar trebui sa blocheze acest topic si sa se continue discutiile pe http://forum.softped...independentei/. Adresa din titlul acestui topic este gresita si, prin urmare, multi confunda proiectul cu cele de langa Pirahnia.

#172
laurav89

laurav89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.05.2015
Bună,

Eu mi-am luat apartament în novum și la fel și un prieten. A făcut un grup pe facebook ca să putem discuta mai ușor diverse aspecte (_strict_ pentru cei care au semnat deja).
Ca să nu se strângă toată lumea acolo și să se devieze discuțiile, să-i trimiteți un mesaj pe privat după ce dați join (Ciprian Florescu) cu numărul apartamentului, corpul și etajul.

https://www.facebook...37062900023904/

Laura

#173
catalingavan

catalingavan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.10.2016
Buna,

Link-ul de Facebook nu merge :(

View Postlaurav89, on 04 aprilie 2016 - 17:51, said:

Bună,

Eu mi-am luat apartament Ăźn novum și la fel și un prieten. A făcut un grup pe facebook ca să putem discuta mai ușor diverse aspecte (_strict_ pentru cei care au semnat deja).
Ca să nu se strĂąngă toată lumea acolo și să se devieze discuțiile, să-i trimiteți un mesaj pe privat după ce dați join (Ciprian Florescu) cu numărul apartamentului, corpul și etajul.

https://www.facebook...37062900023904/

Laura


#174
exigent1

exigent1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2016
Cum e cu accesul in complex ? Se sta mult dupa betoniere si macarale?

Cum e cu praful gros ce se formeaza din Splai spre complex?

Sunt locuri de parcare in complex sau se parcheaza departe?

PS. Sa stiti ca se dau amenzi pe acea strada de intrare spre complex, iar parcarea este interzisa. Cum mereu se parcheaza pe ambele parti, ramane doar un sens de circulatie si astepti in praf dupa betoniere. Pe trotuar are loc o persoana, doua au probleme cand se intalnesc. Trotuarul ar fi suficient, daca praful nu ar fi asa gros sau daca s-ar putea merge pe drumul plin de masini.

#175
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
M-am uitat să văd cum arată apartamentele pe acolo, că mai demult a menţionat cineva de el. Aiurea-n tramvai sunt compartimentate. Prea prost, prea ca la ţară (în sensul negativ).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate