Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Subiecte la Istorie - Bac 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008
Aici gasiti subiectele date la Istorie.
Cum vi se par? Eu zic ca tre` sa fii total retardat sa nu faci de minim 7...

#2
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 13.01.2007
Mi-a placut maxim la subiectul 2 intrebarea : Cum il cheama pe Generalul Averescu ? Doamne...

#3
MaxXu1

MaxXu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 11.05.2015
Cam mura-n gura :)) !! Parca era altfel pe vremea mea :)) (acum 8 ani) ! Pai probabil la cati au picat in ultimii ani au zis ca macar asa sa scoata prostimea din impas.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,842
  • Înscris: 07.06.2014
inseamna ca nu ai vazut subiectele de matematica la capacitea data acum 3 ani

unul din subiectele respective fiind chiar penibil. trebuia sa deseneze o piramida si atat.

un altul era cu un tabel si intreba o valoare din acel tabel. adica exercitii de clasa a 1. dar ei erau punctati la un examen de capacitate. Posted Image

#5
MaxXu1

MaxXu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 11.05.2015

 Dany_Darke, on 01 iulie 2015 - 11:26, said:

inseamna ca nu ai vazut subiectele de matematica la capacitea data acum 3 ani

unul din subiectele respective fiind chiar penibil. trebuia sa deseneze o piramida si atat.

un altul era cu un tabel si intreba o valoare din acel tabel. adica exercitii de clasa a 1. dar ei erau punctati la un examen de capacitate. Posted Image
Mda...lasa ca se poate si mai rau ! Anul asta am dat examenul pentru admitere la Scoala Nationala de Grefieri si la una din cele 3 materii, Organizare Judiciara s-au dat exercitii de trebuia sa iei dintr-un sir de cuvinte unul care se potrivea intr-o fraza si exercitii tip incrucisat ,adica... Cred ca si niste copii de clasa a 5-a le puteau rezolva...La materia aia toata lumea a luat peste 9 intr-un concurs pentru niste posturi destul de importante, asa ca nu ma mai mir !

Edited by MaxXu1, 01 July 2015 - 11:30.


#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,842
  • Înscris: 07.06.2014
pai ca sa fie siguri ca puteti pune niste stenograme cap la cap

uite la ce ma refeream cu acele subiecte de tot rasul

iar daca imi aduc aminte la vremea respectiva, au luat examenul undeva la vreo 50%. sper sa nu ma insel

#7
MaxXu1

MaxXu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 11.05.2015

 Dany_Darke, on 01 iulie 2015 - 11:41, said:

pai ca sa fie siguri ca puteti pune niste stenograme cap la cap
Posted Image) Mda... Le punea oricine pe alea crede-ma. Ex: Personalul auxiliar de specialitate trebuie sa dea dovada de o buna.............. si sa manifeste o ............ permanenta pentru perfectionarea acestora. si se dadeau cuvintele  :    preocupare , pregatire profesionala. Nici nu trebuie sa inveti organizare judiciara, stai sa inveti anumite articole si cand vezi asa subiecte zici ca isi bat joc de tine, poate ca unii sunt multumiti cand vad subiecte usoare in special la BAC.   Probabil s-au gandit ca oricum nivelul educatiei este la pamant. Ce mai conteaza subiecte in care ti se da mura-n gura rezolvarea , de ce sa mai trebuiasca sa iti storci putin creierii ??? Macar asa sa se ia si in tara asta  examenul asta care anul asta mie cel putin mi s-a parut destul de accesibil. Poate nu mai pica juma' de tara... In fond, semintele acelasi gust are.

Edited by MaxXu1, 01 July 2015 - 11:50.


#8
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Primele doua se pot face (aproape toate punctele) fara sa inveti nimic. Ultimul mi s-a parut putin mai greu. Eu cand eram in liceu nu am facut asa ceva.

#9
GeorgeSTS

GeorgeSTS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.05.2014
Ba nebunilor,structura subiectele la istorie este aceeasi de vreo cativa ani.Eu am sustinul examenul astazi,mi s-au parut normale,nimic nerealizabil,dar nicidecum ca au fost facute pentru toti prostii,asta ar insemna o promovabilitate foarte mare si o sa vedeti ca nu se va intampla.

#10
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,474
  • Înscris: 20.02.2008
Pai daca scriu toti colegii tai ca tine... normal ca nu e promovabilitate mare. Nu stiu cum dar pe vremea mea nu prea exista subiect care sa te intrebe cum il chema pe generalul Averescu...

Edited by ioppo, 01 July 2015 - 12:19.


#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,724
  • Înscris: 13.06.2004
Subiectul al III-lea era mai greu. Dar la Istorie dă bacul cine vrea... la mine mulţi au ales să dea la sport (2001). Oricum, văd că se pune accent şi pe înţelegera istoriei.

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,842
  • Înscris: 07.06.2014
in afara de subiectul 3, restul de subpuncte, sunt 90% copy-paste din textul dat. iar daca astea nu sunt subiecte ca la prosti, a pai atunci care sunt?

#13
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
Sper ca glumiti. Test de genul am dat la istori intr-a opta despre conducatorii Romaniei...

#14
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

 Estel, on 01 iulie 2015 - 11:07, said:

Mi-a placut maxim la subiectul 2 intrebarea : Cum il cheama pe Generalul Averescu ? Doamne...

ahahaha, asta-i ca la caragiale faza cu "da, dom-le". Posted Image

#15
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
it gets even better

Quote

Bacalaureat 2015. Nemţii s-au plâns de dificultatea subiectelor
La subiectul al doilea de la Germană, elevii au avut de caracterizat un personaj din Faust de Johann Wolfgang von Goethe şi la subiectul al treilea au avut de redactat o scrisoare de angajare.
trololol, am avut chestii mai dificile in clasa 8-a la treapta la Lenau. dar de cand e moda sa-ti bati profesorii, atitudine sprijinita de parinti neo-cocalari...
haideti fratiilor in economie, bwahahaha. o sa am job pana la 100 de ani, daca apuc, fara sa trebuiasca sa ma sinchisesc de concurenta. Posted Image Posted Image Posted Image

#16
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

 Dany_Darke, on 01 iulie 2015 - 11:26, said:

unul din subiectele respective fiind chiar penibil. trebuia sa deseneze o piramida si atat.
Ala e subiect standard, te pune sa desenezi o anume forma geometrica. Trebuie sa o faci perfect sau ai pierdut 5 puncte.

Edited by Demon000, 01 July 2015 - 12:49.


#17
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 djl, on 01 iulie 2015 - 12:20, said:

Subiectul al III-lea era mai greu. Dar la Istorie dă bacul cine vrea... la mine mulţi au ales să dea la sport (2001). Oricum, văd că se pune accent şi pe înţelegera istoriei.

Nu.
La istorie se da doar la profil uman acum, la proba profilului-la real dau mate, uman dau istorie.
Bac la sport nu mai exista de vreo 6 ani.

#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 anarch, on 01 iulie 2015 - 10:58, said:

Aici gasiti subiectele date la Istorie.
Cum vi se par?
2/3 din teza sunbt pentru cei cu IQ subunitar. Mi se pare pur si simplu imposibil sa nu obtina cineva nota de trecere. Eu am dat la Istorie BAC-ul, dar am scris de ma durea mana, nu subiecte grila!!! Ceva cu 23 august am avut si din cate imi mai amintesc, un subiect era despre formarea statelor voievodale romanesti.

 djl, on 01 iulie 2015 - 12:20, said:

la mine mulţi au ales să dea la sport (2001).
Prosti. Ca si mine de altfel :). Altii mai destepti au dat la Economie, parca, unde au copiat ca in codru. Nu ca imbecilii care alergau la 35 grade pe stadion Posted Image .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate