Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Cine stie soft pentru sa asculti radio fm cu placa tv/fm tuner, este rugat sa posteze aici.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
NickToPick

NickToPick

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2015
Va Salut! Am o placa tuner ASUSTek Europa II Hybrid Capture Device, pentru semnal tv si radio. Este destul de veche, dar cel putin pentru tv stiu ca merge. Am cautat si pentru radio programe si am gasit, dar nu o mers. La unul singur, mai simplut, s-o auzit fosnet, dar nici un semnal. Am gasit programe pentru tv si radio, dar nu am dat de capat cu placa tuner pe care o am sa mearga radio. De mentionat, nu am antena pentru FM si nici nu stiu daca merge fara antena. Din cate m-am interesat eu..am auzit ca n-ar merge si ca ar trebui sa se auda ceva mai slab, dar totusi umpic de semnal. Nu m-am covins din explicatiile de pe internet si am cercetat putin.  Deci daca stiti vre-un program functional pentru tv si radio sau doar pentru radio, va rog postati numele aici.

Edited by NickToPick, 23 April 2015 - 14:09.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Rarma radio pt radio

#3
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Programul il iei de pe site-ul producatorului.
Si eu am stat o perioada de timp fara sa ascult radio la tvtuner (cam 3 ani, cand aveam tuner analog), dand vina pe noul windows 7 si/sau pe drivere.
Activam radioul, setam frecventa...si nimic. Nici macar un sunet.
"Bune" zic eu, "macar un bazait, ceva". Si am renuntat sa mai ascult radio pe pc.
Apoi, peste ani de zile (maxim 3), din plictiseala, am zis sa-i infig o antena in mufa de fm si atunci mi-am dat seama care a foat problema.

#4
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,691
  • Înscris: 17.01.2008
@initiator
Ar trebui sa sa-i pui antena. Nu vad cum sa mearga fara antena.
Cauta pe placa din spate, un conector jack cu sumbolul pentru antena, un Y.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Daca nu esti fix langa un post de radio, pune-i antena. o sa ai o surpriza.

Softul e doar un soft, nu el receptioneaza semnalul.

#6
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Radiator radio merge cu unele placi TV tuner care suporta FM. Dar vezi can tunerul nu e cine știe ce și îți trebuie antena Bună și de obicei are alta mufa separata, nu cea de cablu TV.

http://flesko.cz/programs.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate